Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Rengeteg, szabadidőm van, tehét a kutyus fajtája mindegy lenne. Gondolkoztam a csivaván, és a yorkin..de mivel divatkutyák (nem rosszból mondtam senkinek) nagyon drága áruk van. Tudtok mondani szoba kutya fajtákat, ami körübelül akkor mint egy yorki, vagy picit nagyobb, vagy kisebb :D

Előre is köszönöm.


2013. jan. 10. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mudi nagyon jól tartható lakásban ha le van fárasztva ( mindennap 1-2 óra munka ) és még ebadót sem kell rá fizetni mivel magyar fajta, a szőre sem nemezesedik :)
2013. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Toy vagy törpe uszkár. Nekem is uszkárom van, és egész életemben uszkárom is lesz! Nagyon jó kutyák. :)
2013. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, utána nézek. Még várok több kommentet is:)
2013. jan. 10. 13:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a mudit azért ajánlottam mert nincs sok gond a szőrével, hetente 2-3 fésülés. Az uszkár is biztos jó aki már jobban ismeri (nem lebeszélni akarlak, ők is okos kis kutyák), csak több gond van a szőrükkel.
2013. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem francia bulldogom van ajánlani tudom csak :)
2013. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha ragaszkodsz a yorki mérethez, akkor tudnod kell, hogy a mudi annál azért nagyobb, de egyébként tényleg jól tartható lakásban (s tenyésztőtől törzskönyvezett kutya olcsóbb is, mint más fajták esetében). Szerintem nézz át egy kutya enciklopédiát is, azért, mert, mint mondtad, bármelyik fajtának meg tudod adni a kellő foglalkozást a sok szabadidőd miatt, s nagyon sok fajta van, még akkor is, ha csak a kis termetűeket nézed. Ajánlom a Verhoef-féle enciklopédiát.

Törpe uszkár, bischonok, mopsz, francia bulldog, griffonok, kínai meztelen kutya, tacskó... most hirtelen ezek jutottak eszembe. Én mondjuk ezek közül a legszívesebben a kínai meztelen kutyát tartanám. :)

2013. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MrHard ***** válasza:
Az uszkárokat (törpe, toy) ajánlanám, mert abszolút nem hullik a szőrük és nagyon-nagyon okosak, ráadásul az etetésük sem okoz anyagi csődöt:D A Francia Buldoggal és a hozzá hasonló kutyusokkal csak az a baj, hogy a szőrük folyamatosan hullik, plusz, a buldog horkol és pukizik ! :D
2013. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

francis vagyok: a franci igaz h puki meg böfi meg hork mániás :D de a világ legédesebb és legjátékosabb kutyusa. Soha semmi pénzért nem adnám oda senkinek :)

egy férfi nem szeret úgy mint ő :))) hálás, boldog, hűséges mi kell még :-P

2013. jan. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úristen! Köszönöm ezt a rengeteg választ! )
2013. jan. 11. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!