Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsot adni hogyan...

Tudnátok tanácsot adni hogyan tanítsam meg a kutyómnak a "maradj" szót?

Figyelt kérdés
Egy 11 hónapos staffiről van szó. Nagyon okos, könnyen tanul csak ez a "maradj" nem megy. Ezzel a módszerrel próbálkoztam sikertelenül: leültetem elé tartom a kezem közben mondom, hogy maradj és lassan hátrálok de ez kb két lépésig tart aztán máris ott sündörög a lábamnál.

2013. jan. 12. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál az volt a baj hogy a kezem foglalkoztatta.

Amikor ugy probaltam meg hogy leultettem és a kezemet hátratettem szinte egyből sikerült. Tehát úgy próbáld meg hogy magad mogé teszed a kezed és ugy lépkedsz hátra.

:)

2013. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy a jobb kezem mutatóujját felemelte és azt mondtam MARADJ!

Majd kettot hátraléptem... ha ott maradt akkor visszamentem és megjutalmaztam.

Aztán ezt párszor megismételtem és minnél tobbet léptem hátra. Mostanra tokéletesen megtanulta.

Sok szerencsét! :)

2013. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is ugyanígy tanítottam ahogyan te . viszont te ott követed el a hibát hogy hirtelen nagy távot vársz el tőle. először bőven elég az egy lépésnyi távolság. ha ez már megy akkor jöhet kettő lépésnyi. és így tovább fokozatosan növeled a távot.


ha elléptél egy lépést és maradt akkor te mész vissza hozzá odaadni a jutifaatit, mert így érti meg hogy a helybenmaaradásért kapta.


amikor odajön hozzád akkor csak mondasz egy nemet és visszaviszed ugyanarra a pontra ahol helyben kellett volna maradnia.


arra is figyelj hogy ne túl sokat ismételgesd a szót mert azt ugy értelmezheti hogy azt akarod menjen oda. én általában halkan mondtam neki mindig és csak minden lépésem előtt. pl. mondtam hogy marad, lassan hátaléptem egyet, vártam pár pillanatot, megint mondtam hogy marad, megint hátraléptem egyet (és így tovább) majd visszamentem hozzá és megdicsértem odadtam a jutifatit.


estére már tökéletesen tudni fogja hidd el.

2013. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanítottam neki,hogy szintén leültettem, megálltam előtte, nyitott tennyérrel és mondom,hogy marad. Pár másodpercig ott maradtam és elmentem onnan. Naná hogy jött utánam :D mondtam neki vissza és pont onnan ahonnan indultunk vissza ültettem és ismét marad.. és valahogy megértette vagy nem tudom , de működött a dolog.

Aztán amikor sikerült, az hogy ott maradt egy pici ideig, mondtam neki hogy gyere és utána adtam egy kis párizsit/sajtot mikor mit neki :D és így ezt az egészet jó párszor megcsináltuk.

Meg most is szoktam vele feladatozni, de ezt mindig megcsináljuk, jó persze mostmár nem kell javítgatni, meg vissza küldeni, mert már tudja, de szerintem néha jó jutalmazni azt is amit már tud :)

2013. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdetnek elég ha csak egyetlen lépést távolodsz el, majd visszalépsz és megjutalmazod.

Csak türelem kell hozzá és menni fog, hidd el. Én is azt hittem hogy nem megy ez nekünk, én is tettem itt fel kérdést ez ügyben. Csak gyakoroltunk, gyakoroltunk és most már megy.:)

2013. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 12. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!