Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok ezek közül a nevek...

Jázi&Csenge kérdése:

Adnátok ezek közül a nevek közül valamelyiket a kutyátoknak? Tetszik nektek valamelyik? Tudtok más névötleteket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kezdenek unalmasak lenni az ehhez hasonló kérdések, de kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok ezekről a nevekről, tetszik-e nektek valamelyik, adnátok-e az egyiket a kutyátoknak?(nem tudok dönteni név-ügyben:( ):

Egy arab név: -Nasira (e.:Nazira)

Japán nevek: -Akemi (ragyogó szépség)

-Akira (fényes, tiszta)

-Kimi (tisztességes, becsületes)

-Shira (fehér)

Egyéb: -Bonnie

-Shiva

-Keira

-Flox

-Zoé

-Clea

-Clio

-Cora

-Savannah

Szuka kutyának keresgélek egyébként, de gondolom rájöttetek :) Ha tudtok még valami különlegesebb nevet, akkor megírnátok? Megköszönném :)

Ó, és azt is leírhatjátok, hogy hogyan hívják a kutyátokat =)



2013. jan. 13. 13:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És ha már Clea meg Clio, akkor a Cloé is szóba jöhet :)
2013. jan. 13. 13:58
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem fontos lehet, milyen fajta a kutyu. :)
2013. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem, meg amúgy sem más ötlete alapján adnék nevet, hanem ránézek a kutyára, és 1-2 napon belül eszembe jut egy név róla. Na azt adom neki.
2013. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Skót juhász lesz, bocsi, elfelejtettem mondani:)

Egyébként nem mások ötlete alapján választok nevet, csak nem tudok dönteni, ebben segíthet mások véleménye :) Gondoltam már erre, hogy várok, mi illik a kutyusra, de egyrészt nem igazán magyar nevet szeretnék, másrészt jó lenne, ha meglenne már hamarabb a név...

Azért köszi a válaszokat :)

2013. jan. 13. 15:04
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
És ki mondta, hogy te más ötlete alapján választasz nevet? Te megkérdezted, hogy adnám-e, én meg leírtam, hogy nem, és hogy miért nem. Ebben nem igazán látok rólad leírást.
2013. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Én szeretem az ilyen gazdikat, akik előre gondolkodnak, meg akik nem olyan neveket szeretnének adni a kutyájuknak, mint "Bobi", "Tappancs", "Liza", "Rex"...és örülök, hogy eszedbe se jutott a "Lassie", pedig collied lesz :)

Szerintem jó neveket találtál, sok nagyon bejön nekem:

-Nasira

-Akemi

-Akira

-Kimi

-Flox (honnan szedted???nagyon aranyos, jól hangzik)

-Zoé

-Clio

-Cloé

-Cora

A Savannah sem rossz, különleges, de nem adnám a kutyámnak:)

Szerintem még keresgess nevet, jó nyomon jársz, ügyi vagy :)

Mivel skót fajtáról beszélünk, angol nő nevek nem jutottak már eszedbe?

Illetve tudom ajánlani a különböző népek istennőinek nevét, azok szépek tudnak lenni (pl.: görög, kelta).

2013. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Oké, oké, bocs kispalikee...nem veszekedni akartam, vagy ilyesmi. De akkor tudnál esetleg mondani neveket, amiket jónak találsz? Sokat segítenél, nagyon tanácstalan vagyok :)

Utolsó: Köszi :) Igazándiból engem annyira nem fogtak meg ezek a nevek, csak nem rosszak...de ha neked ennyire tetszenek...:D :) A Floxot nem is tudom már honnan szedtem...már semmit sem tudok :D

Angol női nevekre is gondoltam, de valahogy nincs közöttük olyan, amit el tudnék képzelni kutyának :) Az istennők neveit pedig, ha nem gond, hanyagolom, annyira cifra meg érdekes meg bonyolult nevet azért nem szeretnék :)

2013. jan. 13. 15:17
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Én hiszek abban, hogy ha nálad lesz a kutyus, a családdal majd kitaláltok valami nevet a tulajdonságai alapján. Pl. nagyon fehérek a fogai, akkor lehet 'Whitey', vagy harapós, akkor 'Bitey', vagy mittudomén:) Nagyon sok minden alapján lehet nevet választani, szerintem mindennap használatos emberi neveket adni a kutyának nem túl eredeti.
2013. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
39%

Nekem is tetszenek a nevek! Őszintén: én mindegyiket adnám :) Kivéve a Savannah-t, a Shivát,a Cleát, meg talán az Akemit. A Cora a kedvencem a Bonnie mellett, aztán a Kimi, aztán a harmadik az Akira, a negyedik a Nazira, az ötödik a Flox, a hatodik a Clio, hetedik a Cloé, nyolcadik a Zoé :) Kb. ennyi, és ezeket minden további nélkül adnám is. Főleg a Corát...nagyon-nagyon jól hangzik.

Nem is tudok más neveket ajánlani neked...amilyen én vagyok :D Minden kreativitástól mentes, és ilyen ötletes nevek eszembe nem jutnának a világ végéig sem, ha addig gondolkoznák is :)

2013. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Ó, a Keirát kihagytam...mindegy, valahol a közepén van a sorban, jó név :) Én kispalikeevel ellentétben nem hiszek az ilyen "meglátom és tudom mi lesz a neve" dologban, és különben is, úgy gyakran uncsi, elcsépelt nevek jönnek ki...persze nem mindig, de előfordul. Meg van egy rossz példa erre: az egyik ismerősöm is így akarta elnevezni a kutyáját, és két hónapig anonim volt az a nyomorult kutya, utána meg a gazdi végső kétségbeesésében, hogy névtelen marad, a Bundás nevet adta neki...(rövidszőrű a kutya)-.-"

Igaz, mindenki azt adja a kutyájának, amit szeretne, ami tetszik neki... na meg a név jó esetben 12-15 évre szól, nem egy hétre, és ezért ne mások döntsenek helyetted :) Persze tippeket kérhetsz :)

2013. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!