Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le arról hogy...

Hogy szoktassam le arról hogy sírjon utánunk a kutya Elég idős már?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt kb lassan 11 éves kutyáról van szó, most költöztünk ide mert nagyapa meghalt és az ő kutyája volt... először kaparta az ajtót, és le tudtam szoktatni róla(be akart jönni mindíg bent aludt amikor nagyapa a végső stádiumban volt), már nem teszi, ahogyan a lakásba sem jöhet már be(nem szobakutya, felnőtt keverék nagyon okos nagyon aranyos... egy tündér de komolyan, vajszívű kiskutyus) de egy dologról nem tudom leszoktatni, az pedig az hogyha elmegyünk otthonról akkor kb fél óra után el kezdi fellármázni a környéket. nyüszít tutul sír. TUDJA hogy rosszat csinál mert volt hogy megvártam mikor elmentem otthonról vártam egy 5 percet, és mikor sírni kezdett kikapott(na nem nagyon) meg be lett zavarva a helyére okés akkor ezzel olya n3-4 alkalom után annyit értem el, hogy később sír(azt már nemtom megvárni mert kell meni ugye munkába) de nagyon okos mert ha jövök haza és épp nem sírt akkor már magától tudja hogy jó kutya volt, ha pedig hallom a sarkon hogy sír, és csak megjelenek, akkor már menekül, szóval TUDJA hogy miért kap, mert mikor nem csinálja ott jön vidáman.


Több dolgot kérnék ha tudtok tanácsot adni:


1: Ne mondjátok hogy 3 évesnél idősebb kutyát nem lehet már oktatni mert őt is lehetett, tudja hogy nem jöhet be pl és lelszokott róla pedig már elmúlt 120 éves is


2: az a módszer hogy nem szólunk hozzá amikor elmegyünk vagy visszajövünk NEM működik, ez egy hülyeség. Rengetegszer csináltuk és ugyanúgy műsorozik.... Ú egy kerti kutya, van házikója stb...


Tudom hogy rettenetes amit mondok nevezhettek aminek akartok, de már nem tudunk vele mit kezdeni, a szomszédok is panaszkodnak, plusz 3000% lehet tudni hogy mikor vagyunk otthon vagy mikor nem. Jó kis házőrző... XD Jelent a betörőknek... Megverni nem akarom mert szeretem a kis aranyost, meg nem tartom a legjobb módszernek... de ha ez így megy tovább, akkor vagy kap egy elektromos nyakörvet, vagy elvitetem menhelyre vagy nem tudom mi legyen? Sajnos... Már megfenyegettek minket hogy panaszt tesznek csendháborításért...(Pl ha 10 után érünk haza akkor is csinálja a műsort szüntelen, nem hagyja abba) vagy feljelentenek... Mit csináljak? Hogy szoktassam le? AZ NEM fogadom el hogy nem lehet leszoktatni "mert öreg" jó? és a fent említett módszer sem jött be...



2013. jan. 21. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés:


Nem tudjuk pontosan mennyi idős, de 11 vagy 12 elmúlt...

2013. jan. 21. 12:39
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Majd bizots elmondják itt hozzáértők, hogy mit lehet teeni, de elmondom a történetet a kutya szemszögéből.

Meghalt - eltűnt - a gazdája. Idegenek költöztek a lakóhelyére. Nem mehet be a házba, ahova tizenévig bejárása volt. Ti is rendszeresen otthon hagyjátok, ráadásul időnként csak azért mentek vissza hozzá, hogy kikapjon.

Szerinted mitől kéne megnyugodnia?


"ha pedig hallom a sarkon hogy sír, és csak megjelenek, akkor már menekül, szóval TUDJA hogy miért kap"

Nem tudja. Viszont azt tudja, hogy te ideg és feszült vagy, és azt is, hogy ilyenkor ő szorulni szokott, ezért menekül. Ha "jó" volt, akkor te is nyugodtan mész haza, és akkor kimutathatja az örömét és a megkönnyebbülését, hogy minden baj nélkül hazaértél. Ti költöztetek be az ő birodalmába, de abból, amit leírtál, csak ti vártatok el tőle maximális alkalmazkodást. Talán itt kellene változtatni valamit. Amúgy mennyit sétáltatjátok? Mennyi időt fordítatok játékra?

2013. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előzővel. Én egy 11-12 éves kutyát soha nem raknék ki, ha addig bejárhatott. Főleg úgy, hogy elveszítette azt, akit szeretett és aki őt is szerette. Tőletek eddig csak bántást kapott. Szóval maximálisan megértem szerencsétlent, hogy kivan idegileg.
2013. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Najó tisztázzunk valamit.... a kutya csak pár hétig volt bejárhatásban nem évekig...(Ez elég volt neki hogy utána kaparja az ajtót) NEM szobakutya, és köszönöm valami hasznos dolog? Ja és de tudja... ugyanis mentem már haza mikor tiszta ideg voltam a kutya nem fél tőlem. nagyon okos egy állat, de nem ez volt a kérdés. hogy lehet leszoktatni róla ez volt a kérdés... ja és nem nem kapott csak bántást tőlünk ugyanis szeret minket, mert a síráson kívül nem szoktuk háborgatni sőt... ki van szolgálva. És milyen jogon jössz te ahhoz hogy azt mondod hogy csak bántást kap tőlünk... szoktunk vele foglalkozni a kertben szoktunk vele játszani is és kedvel minket nagyon is... szal valami HASZNÁLHATÓ infó azonkívül hogy mekkora szemetek vagyunk mi? hm?
2013. jan. 21. 18:40
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja nem szobakutya, SOSEM volt szobakutya. A kertben van/volt. Az érintett időszak csakpár nap és hét volt de nem az a lényeg mert kint elvan, szereti a házikóját is... és foglalkozunk vele napi szinten de könyörgöm pár óráról beszélhetünk maximálisan, énis feleségem is dolgozik. a környékünkön minden kutya megvan a kertben egyik sem nyavajog stb... na. Csak szeretnénk nekik megtanítani... ennyi...


És ne haragudj mit alkalmazkodjunk hozzá?! Már bocsánat, vigyem magammal? itt nem erről van szó. még azt is megtettük hogy felhoztuk a hátzát a verandára hogy ne fázzon lent annyira, mert nem volt hajlandó lemenni a kertbe a házába, így már asználja az ajtónk előtt... de nem fogok magyarázkodni, hogy lehet leszoktatni? :\ Volt már kutyánk de ilyen bajunk SOHA nem volt...

2013. jan. 21. 18:45
 6/6 sippara ***** válasza:
El kell vinni sétálni, játszani kell vele, falkasorrendet alakítani, nevelni. Első körben Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét ajánlanám, leírja a megoldást a problémátokra és kezdésnek nagyon jó könyv.
2013. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!