Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya hasonlít legjobba...

Melyik kutya hasonlít legjobban a farkashoz? Mennyire nevelhetőek a farkas hybridek?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a farkasok és láttam, hogy vannak nagyon farkas szerű hybridek.Valami olyan fajta ami hasonlít a farkasra (és nem husky, malamut, mert ezek nem is hasonlítanak a farkasra). egy farkas hybriddel nem hiszem, hogy elbírnék, mert annyira nem vagyok határozott meg következetes és annyit mozgatni sem tudnám, mert városban lakok
2013. jan. 22. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Szerintem ők.

Egyébként a némethuhászok fajtájába tartoznak.

2013. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Csehszlovák farkas vagy mi a kutya neve, ami egyre nagyobb divat kezd lenni. Sok rosszat hallottam róluk, de a környékünkön, ami van az teljesen normális. Városban élek én is. Jól szocializált, teljesen behívható. De ha napi 3-4 órát nem tudsz száni a mozgatására akkor nem ajánlom.


Itt egy pár Cesaros rész hybridekről, és tartásukról:


http://www.youtube.com/watch?v=Fw8G7dIOa7E&feature=relmfu


http://www.youtube.com/watch?v=Dlo_zCo4xfY&feature=relmfu

2013. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Két olyan fajta van, mely németjuhász és farkas kereszteződéséből jött létre. Küllemileg hasonlóak, de jellemükben sok különbözőség van. Az egyik a saarlosi farkaskutya (Hollandiából), a másik pedig a Csehszlovák farkaskutya (Csehszlovákiából). Ezek nagyon hasonlítanak a farkasokhoz, a saarlosinak a mozgásigénye pedig átlagosnak mondható (ez egyedfüggő is, de általánosan elmondható, hogy kisebb, mint a csehszlováké). Mindazonáltal, ha azért szeretnél farkas-szerű kutyát, hogy félelmetes legyen, tudni kell, hogy a saarlosi-t mentőkutyaként, vakvezetőként és társként alkalmazták eredetileg is, őrző-védőre nem alkalmas, mert konfliktuskerülő természet - ellentétben a csehszlovák farkaskutyával. További infóért ajánlom Verhoef: Kutyák enciklopédiája
2013. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Számomra érthetetlen, hogy egyre nagyobb számban keresnek, érdeklődnek a hibridek után.

A kutyából rengeteg variáció van. Még a domesztikált kutyákkal sem nagyon tudnak bánni az emberek. Erre farkashibrid kellene.Teljesen más a farkas és a kutya már.

2013. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Két icipici baj van a hibridekkel azon kívül hogy kiszámíthatatlan hogy miben fog a farkas-ra és miben a kutyára hasonlítani.. Még pedig az hogy 90%ban nem gátolhatók.. Nem igazán értik meg a "nem"-et nincsenek tekintettel semmidre a kertben vagy egy házban ha a legrövidebb út a-b pontba át kell menni az asztalon és a kanapén akkor több mint valószínű hogy ők ott fognak átmenni.. Jah és nem lehet elvenni tőlük a játékukat-se mert védi.. és ha a játék az mondjuk a te nadrágod mert ő úgy gondolja akkor azt nem fogod elvenni tőle ^^
2013. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem azért kell, mert ijesztő csak egyszer találkoztam egy farkassal, mert az egyik ismerősömnek van (vadas parkja van) és ott szelid farkasok vannak és meg is simogathattam őket már az érzés közöttük is más volt mint a kutyáknál annyira jó érzés volt nézni őket, megérinteni őket, közöttük lenni. Mindig is tetszettek a hybridek, de nem sok jót írnak róla a neten p.: nevelhetetlen, nem tűr meg más kutyát és az embert sem nagyon és szökik amikor lehet és nem is behívható szóval végleg lemondtam a csehszlovák farkasról, mert nem hinném, hogy boldogan élnénk
2013. jan. 22. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más egy parkban némi időre szeretgetni egy szelidített vadállatot, mint nap, mint nap együtt élni vele.
2013. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem farkast akarok csak egy hasonló kutyát mint a farkas. Azzal tisztában vagyok, hogy egy vad állatot nem lehet házi állatként tartani csak nagyon tetszik
2013. jan. 22. 13:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán a 3-as által ajánlott könyvben el kellene olvasni amit róluk írnak. Ha a német juhászok csoportjába tartoznak, nem lehetnek annyira vadak. Kismillió ember tart német juhászt.
2013. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A nem hibrid fajták közül a leginkább farkasra hajazó kutyák a Grönlandi kutya, a jamthund, a nyugat-szibériai lajka leggyakoribb színváltozata (bár bennük még nagy arányban van farkas vér) és a szürke norvég elghund. De egyik fajta sem alkalmas tapasztalatlan gazdának, mindegyikhez erős kéz kell.
2013. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!