Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rászólunk folyton visszauga...

Ha rászólunk folyton visszaugat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kölyökkutyánk 11 hetes. Eddig remekül vettük az akadályokat, remekül tudtuk fegyelmezni, nevelni. De pár napja mintha ezek a nevelési trükkök semmit nem érnének. Ha rászólunk visszaugat. Erőszakosan ugat, toporzékol ha pedig rászólunk csak még rosszabb. Hisztizik, pedig soha nem engedtünk a hisztijének pont azért hogy ne váljon egy hisztis kölyökké. Erre tessék....


Próbáltunk szóval rászólni, megragadni a grabancánál a nyaka mögött, kitenni a lakásból, hátha büntetésnek veszi, kapott már a seggére pofont. Semmi nem használ. Eddig a tapsolás vált be. Arra abbahagyta. De most már az sem hat.


Nem szeretnénk ha felnőtt korára, 40 kg-osan is így visszaugatna.


Mit tanácsoltok?



2013. jan. 24. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én a kutyaovit is mindig úgy mondtam, hogy megyünk suliba... így esik a nyelvemre. de amúgy, tanácsot kérni nyugodtan elmehet a kutyasuliba is, mert ugyan úgy tudnak tanácsot adni...
2013. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
kölyök kutya ,te meg túl sokat vársz tőle. ne neveld ! szocializáld !! az fontosabb !! legalább is jelenleg ez a legfontosabb. nem ért emberül ,és nem nagyon okos dolog most ,így rászólni :) miért ?: mert nagyon jól be lettetek idomítva :) ő hisztizik, ti érdeklődést mutattok irányába,foglalkoztok vele, tehát a kutyus ügyes, ti meg elkövetitek a kezdők hibáját:) a jelenlegi nevelése : szocializáció ( megismertetni mindennel !!), bizonyos esetekben ( ezt tanulni kell ) közömbösnek lenni, vele szemben !, és ,ha lehet minden jót dícsérni,jutalmazni, és a rosszat azonnal BÜNTETNI ,szigorúan,de gyorsan ( a lényeg a gyorsaság! a rossz cselekedet után azonnal,5-10 másodperccel később ,már NEM BÜNTETÜNK!) amit eddig csináltatok ,jó, csak rossz időben ,és rossz módon alkalmazzátok :)
2013. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólóknak a tanácsokat. Nos a mi kutyusunk is szeretünk megtanítani alap dolgokat(pacsi, ül remekül megy. a gyere ide és a fekszik meg akkor ha épp gy akarja). Nyilván tudjuk hogy a játékon van a hangsúly. Igyekszünk is sokat játszani vele. Szocializáljuk természetesen ahogyan azt az előttem egy hozzászóló írta.


De ha egy kiadós játék után, lefekszünk az ágyra és ő nagy erővel nekirongyol az ágynak esetleg felugrik a mellső mancsaival és belénk harap, és hangosan kiabál ha nem figyelünk rá, akkor azért szeretném fegyelmezni. Nyilván nem fogom megdicsérni hogy de ügyi vagy.

Pár trükköt amit írtatok kipróbálunk, köszönöm!


A másik, hogy a jót és rosszat ebben a korban baromi hamar eltanulja. És ha egyszer meg van neki engedve egy rossz dolog akkor azt elég nehezen tudjuk kiverni (nem szó szerint) a fejéből. Tehát ha látom a kiskutyámon, hogy ennyire fogékony arra is hogy megtanulja a rosszat, akkor nyilván van annyi agyam, hogy szeretném őt terelgetni, nevelni, hogy ne fél évesen kelljen vele bajlódnom, és előröl kezdeni a nevelést. Aki csak fél évesen kezdte el szocializálni a kutyáját annak gratulálok(nem tudom melyik hozzászóló volt). Én sajnos nem engedhetem meg azt hogy minden héten új lepedőt vegyek ill. új ruhakészletet mert épp úgy van kedve hogy lerángatja rólunk.

Ebben a korban a legkönnyebb elrontani őket, és én szeretném ezeket a hibákat elkerülni.


Még egyszer köszönöm az értelmes hozzászólóknak a hasznos tippeket!

2013. jan. 25. 12:03
 14/15 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak:


Amint felugrik az ágyra és belénk harap és ugat és hisztizik, büntetjük. Csak nem tudjuk még melyik módszer lenne hatásos. Ugyanis a seggére verés a legvégső nálunk, azt max akkor kap ha épp felmászik a farakásra ahonnan simán leeshet.


Ilyenkor van hogy rászólunk vagy kitesszük a házból a kertbe. A büntetés milyenségével nem vagyunk tisztában. Azt meg sajnos nem tudom szó nélkül tűrni hogy szétharapja a csupasz lábam vagy karom, vagy hogy folyton az ágyra akar ugrani és úgy harapdálni. Tudom hogy kölyök, de ilyen esetben fegyelmezni kell. És ebben kértem tanácsot, hogy hogyan, hol rontjuk el a fegyelmezést? Szocializálva úgy gondolom már van. Nagyon gyesen üdvözöl, megugatja az ismeretlen dolgokat. Ilyenkor ha új hang vagy tárgy van akkor azt felfedezzük. Szobatiszta (lekopogom). Tudja mit nem szabad csak mivel kölyök ezért csak azért is azt akarja :D

2013. jan. 25. 12:07
 15/15 anonim ***** válasza:

egy 11 hetes kutyus ,még nem szobatiszta :) még,ha annak is látszik :)a nevelésnél a hangsúly a dicséreten van, de a nehezebb dolog a büntetés, az ilyen kis kutyáknak a kezük a = a szájuk . mindent megrág,mindent foggal,szájjal érzékel . a kéz,és más részek harapdálása normális, ,viszont az erő amivel teszi,már nem . javaslom ,erős magas hangot adjatok ki ,ha túl erősen harap, ez jó technikával ,arra jó,hogy mikor már erős,hatalmas,nagy kutya lesz ,akkor ,ha a kezed a szájában van , SOHA NEM FOG RÁHARAPNI,ERŐSEN , A HATÁRT KÖLYÖKKORBAN KELL MEGSZOKNIA! ( legalábbis a mi kutyánk így tanulta )ugyanilyen a saját tér kérdése . pl: ágy ,esetleg szoba ( ott a küszöb a határ ),étkező asztal ( az a hely ,ahol esztek.) ezek a kutya számára TABU-nak minősülnek . normális esetben ,mire nagyobb lesz ,tudni fogja,hogy ,ha az asztalnál esztek ,ott NINCS KAJA,NINCS JUTALMAZÁS, NINCS NASI ,ÉS ODA SEM MEHET !, ugyan ez az ágy kérdése .

ilyen lehet a garázs, vagy egy más helyiség. ti húzzátok meg a határt. hogyan ?: azonnali büntetéssel : grabanc rázás, összegöngyölt újságpapír , erős ,határozott ,érthető tiltó szó pl: NEM . és ezek ismétlése végtelen soká :):) nem értik az emberi beszédet, de értik a kisugárzást, értik az energiát,értik,és érzékelik a hangulatváltozásaitokat,ezért fontos,hogy mindíg nyugodtan ! ha , bünteted , CSAK NYUGODTAN szabad, ha forr az agyad ne büntess !! inkább sétálj egyet ,és nézd el neki !! később megtanulva,már hatékonyan léphetsz fel, a kedvenc ,drága cipőd szétrágása ellen !!!!

jól bevált technika a " tockos " még a nagy kutyáknál is , de itt lényeges,hogy ne lássa a kezed! gyorsan ,és ügyesen nyakon vágod, azonnal amikor rosszat tesz . nem az erő, sokkal inkább a meglepetés ereje ,ami számít !! és az időőőőőő!!

2013. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!