Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal? Miért...

Mit tegyek a kutyámmal? Miért akar kikészíteni?

Figyelt kérdés
teljesen nyugodta fajta, labardor kutyám van. elvan, mindig fekszik alszik. de az utóbbi kb fél évben nem normális komolyan. állandóan nyüszít.. tudom hogy miért, mert unatkozik, egyedül van. igyekszem vele sokat játszani, de már azt sem szeret.. elviszem sétálni egy nap többször de utána is ugyanúgy szűköl, nyüszít, kaparja az ajtot. fél mindentől így mikor vihar van akkor bejöhet a lakásba. és sokszor ide van szokatva szerintem.. az is a baja.. de nem tudom mi lenne a köztes megoldás, gondoltunk még egy kutyára hogy ne unatkozzon, hiszen nem lehet napi 24 órát tölteni egy kutyával. de már a szomszédok is panaszkodnak hogy mindig nyüszít szüköl hangosan.. ezért is akaszt ki teljesen. reggel, délbe, este... de hiába teszek bármit, semmi.. lefárasztottam valamelyik nap is, egész délután sétáltunk, szaladgált, játszottunk, és utána is.. sokszor enni sem akar.. mit tegyek?? tanácstalan vagyok!!! eddgi olyan jó nyugodt aranyos kutya volt.. most tiszta hisztis.. köszi előre is!
2013. febr. 3. 09:16
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és nem beteg, voltunk vele dokinál is.. most tüzel, de kb ennyi..
2013. febr. 3. 09:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehet hogy unatkozik.

Testileg szellemileg le kell fárasztani. Nem elég a játék, meg a séta.

Játszatok keresős játékokat, ami agyilag kihívás, és a szaglását is használhatja.

Meg apportírozósat, ott rohangálhat. A nyüszítésről egyszerűen tiltsd le, mert már rögeszméssé kezd válni.

Ajánlj helyette más alternatívát, pl tereld el a figyelmét valami szaggal.

2013. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Ez így furán hangzik és lehet picit drága ,de szerintem vidd el kutya pszichológushoz, és babusgasd meg ,,kényesztesd” :) nekem is van egy kutyám és az egészsége meg a boldogsága minden pénzt megér:)
2013. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"és babusgasd meg ,,kényesztesd”"


Innen gondolom kimaradt véletlenül, hogy "NE" babusgasd...

Mert kb azzal tudna a kérdező a legtöbbet ártani.

Ez a nem kívánt viselkedés erősítése lenne, aminél kártékonyabbat ki se lehetne találni.

2013. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy egy fiúra vágyik, vagy mert érzi, hogy öregszik és próbál minden percet kitölteni veled és a játékkal!:)Hány éves most?
2013. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!