Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hol lenne érdemes...

Bimbike11 kérdése:

Szerintetek hol lenne érdemes megvenni a kutyust? Itthon Magyarországon magyar papírokkal vagy Ausztriában?

Figyelt kérdés
Júliusban külföldre megyek majd dolgozni (Ausztria) és szeretnék majd kint kutyát tartani. (mióta eszem tudom, mindig volt kutyám, eztán sem szeretnék megválni tőlük) Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hol lenne érdemes megvenni a kutyust? Itthon Magyarországon magyar papírokkal vagy Ausztriában az ottani törvények szerint? Mert haza fogunk járni kb 2 havonta, és így nem lesz-e probléma a kutya papírja? Gondoltam hogy ha itthon veszem, útlevél, tk természetes lenne, hogy tudjam igazolni pl kinti állatorvosnál, vagy egyszerűbb ha nem kockáztatok, nehogy ne lássák el??? Vagy egyáltalán megkérdezi valaha valaki tőlem hogy hol vettem a kutyust??? Válaszotokat előre is köszönöm!
2013. febr. 5. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem a problémát. Ha itthon veszel egy kutyát, ahhoz h ki tudd vinni külföldre - akár csak átutazóban - ahhoz úgyis kell útlevél, chip. Az útlevélbe vezetik föl az oltásokat stb. - magyar útlevéllel is ellátják kint a kutyát és a szükséges dolgokat bele is írják. Nem igazán látom h te mit tartasz problémának vagy min aggódsz...
2013. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt látom problémának, hogy magyar papírokkal ellátják-e a kutyát vagy esetleg van-e valami hátulütője annak hogy itthonról vettem a kutyát.
2013. febr. 5. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Ha faj kutyát akarsz akkor jobb jársz anyagilag Mo-ról. Némeotszágban egy fajkutya 1000€-nál kezdödik, normál kenelböl.

Az orovosi ellátása is egy kisebb vagyon neki.

Èn ilyen szempontból Mo-n venném és ott oltattatnám le, és csináltatnék mindent meg. Az oltási könyvet minden nyelven értik, azzal nincsen gond, más baja meg tegyük fel hogy nem lesz. Keresnék majd kint a közelembe egy jó állatorvost, akihez ha baj van viszem. ha nincs baj akkor mindig Mo-n oltattatnám be mert ott tuti minden olcsobb.

2013. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Az állatorvos Olaszországban is ellátja a kutyádat, ha baja van, az nem olyan mint az ember-orvos, hogy TB alapján működik. Viszont más az oltási rend szerintem, ha oltani kell, azt célszerű egy országban csinálni. De elvileg az egyik ország oltási rendjét el kell fogadni a másik országban is. Nekem Hollandiában élnek a kutyáim, de magyar útlevéllel, még semmi baj se volt belőle
2013. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
(ez nagyon bántja a szememet... nincs olyan h faj kutya!!! A kutya maga a faj! Azon belül vannak fajták. Faj ló sincs, meg faj macska sincs - vannak ló fajták meg macska fajták, ahogy vannak kutya fajták is, de faj kutya nincs!!)
2013. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Anyagilag tán jobban jársz, ha itthon veszel. Ennek nincsen akkora jelentősége, csak legyen benne chip, útlevél és a korának megfelelő oltások.


Abban az esetben gondolkodnék el a "helyben vásárláson", ha tudod, hogy hosszútávra mész Ausztriába. 5-10 évre. Akkor érdemesebb lenne kint venni a kutyát, mert akkor a kinti adatbázisban szerepel a chip. Ha netalán elvész a kutya, akkor könnyebben megtalálnak téged, mint gazdát. Mert lássuk be, az itthoni adatbázis nem mindig úgy működik, ahogy kéne. Nem tudom, hogy ez az állatorvosok "hibája" vagy sem... de nem ez a lényeg.

2013. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Itthon minden olcsóbb, én innen vennék, itt oltatnék. A chipet gond nélkül tudod majd regisztráltatni az osztrák rendszerben, ehhez nem szükséges, hogy onnan legyen a kutya. Mi is kétlakiak vagyunk, soha semmilyen gondot nem okozott, a kutya mind a két országban regisztrálva van.
2013. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Ott vegyél kutyát, ahol megfelelő tenyésztőt találsz.


Valóban drágább külföldön kutyát venni, számítani kell az 1000 euro körüli árra. Itthon fajtától függően olcsóbban juthatsz kutyához. Természetesen elsősorban a törzskönyvezett kutyákról van szó.


Határon túli utazáshoz chip + útlevél és érvényes veszettség elleni oltás szükséges. Nem lesz hátrányod abból, ha magyar kutyád lesz külföldön, mert az utazás miatt ugyanazok vonatkoznak majd rád, mintha osztrák tenyésztőtől vennél kutyát.


Az állatorvosi költségek is magasabbak külföldön, ezért az előre betervezhető látogatásokat érdemes itthoni tartózkodás ideje alatt intézned (pl. chip, féregtelenítés, esetleg ivartalanítás, stb.).

2013. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kinti adatbázisba ugyanúgy be lehet regisztrálni a magyar chipet is - pláne ha ott élsz. Az én olasz chippel rendelkező kutyám is benne van a magyar adatbázisban.
2013. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindenképp itthon vennék kutyát, mert nemcsak hogy jóval olcsóbb, de sokkal jobb is a magyar állomány szinte minden fajtában, mint az osztrák. Az, hogy hol oltatod be teljesen mindegy, mert minden nyelven megértik.
2013. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!