Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni, van...

SunnyNóri kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, van egy Amerikai Pitbull terrierem,4hónapos. Az a baj h én 11órában dolgozom. és nem tudom, hogy itthon hagyhatom e egyedül, megszokja? Szét fogja szedni a lakást? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 11:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
11 óra rengeteg egy ilyen kicsinek.
2013. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Így óriási felelőtlenség volt bevállalni egy kutyát, ha tudod, hogy nem lesz rá elég időd. Reggel leviszed minimum fél órára sétálni, de egy 4 hónapos kutya nem bírja ki 11 órán keresztül egyedül, ráadásul pitbull, aminek igen nagy a mozgás- és foglalkozásigénye. Én nem csodálkoznék a helyedben, ha heteken belül romhalmazzá változtatná az egész lakást.

Én ilyen esetekben egy szobakennelt javasolnék, ahol a kutya nem tehet kárt sem magában, sem a lakásban, de nem 11 órán keresztül és nem ilyen fajta kutya esetén. Vagy kérj meg valaki szomszédot, ismerőst, hogy vigye le a kutyát napközben egyszer minimum, vagy gondolkozz el az elajándékozáson, mert pokollá fogjátok tenni egymás életét.

2013. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

kaptam ajándékba,nem mondtahom h nem kell,mert kell!

a másik hogy minimum 2szer le lenne víve... mivel ne vagyok biztos a dolgomba ,ezért kértem itt tanácsot

2013. febr. 6. 11:24
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Napi két séta baromira kevés ennek a fajtának. Éppen ezért hangoztatjuk, hogy mekkora felelőtlenség kutyát ajándékozni, mert te szemlátomást egyáltalán nem vagy felkészülve a kutyatartásra, egy ilyen kutyára meg aztán pláne nem. Ennek a fajtának napi több óra rohangálásra van szüksége, különben teljesen bekattan, agresszív lesz, nem lehet vele bánni, rombolni fog. Ezt te sem akarhatod... Ne legyél önző, elsősorban a kutya jólétét kellene szem előtt tartani és utána azt, hogy te mit akarsz.
2013. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

AZ még egy felnőtt kutyának is sok, nemhogy egy kölyöknek. :(

Egyrészt így sosem lesz szobatiszta. Másrészt meg ha ennyi ideig van egyedül egy kölyök, akkor nem tudod felügyelni, nem tudsz rászólni ha rosszat csinál, így rengeteg rossz szokás fog rögzülni neki....


Nagyon sajnálom, hogy ezt kell mondjam és tényleg nem bántani akarlak. :( De vagy új munkahelyet keresel, vagy a kutyusnak új gazdát. :(

2013. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Ha önző lennék,akkor most itt lenne velem a kutyám és nem Egerben kertes házban és sosincs egyedül,de mivel nagyon hiányzik keresem a megoldást.... de azon kívül hogy felmondjak a munkahelyemen ,nincs más megoldás :(
2013. febr. 6. 11:34
 7/41 kira kenzo ***** válasza:
32%
Iden hosszú idő az neki. Mivel 4 hónapos gondolom ismered a kutyád szokásait. Az biztos hogy rágni fog olyat is amit eddig esetleg nem mivel jön a foga vagy nemsokára jönni fog. Gondolom panelban laksz? Esetleg vigyázhatna addig rá egy szomszéd, ismerős akire rámered bízni. A mieink is sokat vannak egyedül, de mi kertesben lakunk.
2013. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos nem nagyon van más, de gondolom munkára meg szükséged van.

Kéne neked egy új munkahely, ahol csak 8 órát dolgozol. Egy kölyöknek még ez is sok, de akkor mondjuk egy éves koráig maradhatna ahol most van, és csak utána költözne hozzád. Addigra találhatsz új munkát is.

Tudom hogy ez nagyon nehéz, meg nagyon sok idő, de szerintem ezt másképp nem lehet megoldani.

2013. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 kira kenzo ***** válasza:
46%
Tesómék is panelban laktak ott az erkélyen volt a kutyusnak wc-je. Ők is sokat dolgoztak, sokat volt egyedül a kutya, mégis felnőtt szocializálódott nincsenek rossz szokásai és szobatiszta. Valószínű, hogy nem heti 7 napot dolgozol 11 órában. Szoktasd egy helyre ahova végzi a dolgát legyen neki kaja, víz pakolj el minden létező dolgot abból a helységből ahol ő lessz adj neki rágnivalót és addig nyugodtan dolgozhatsz.
2013. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%
Az útólsóval értek egyet! :)
2013. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!