Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a külömbség a Golden...

Virág0815 kérdése:

Mi a külömbség a Golden retriver és a Skót juhász között?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyát venni: Collit (Lessi) vagy Goldent,de nem tudom hogy melyiket válasszam...Elszeretném majd vinni kutyaiskolába és versenyezni vele,barátnőmnek egy Goldenje van és vele versenyezik és nagyon okos a kutyája.De a colli is nagyon jó kutya és sokat láttam már versenyeken is.
2013. febr. 11. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A retriverek vadász kutyák, a collie-k pedig juhászok. Ennél fogva másképp kell őket fárasztani fizikailag is, mást igényelnek. Az, hogy mennyire nehezen nevelhetőek, mennyire könnyen taníthatóak, főleg az adott kennelen múlik, illetve a kutyán.

Ha sportolni akarsz velük, akkor azt ajánlom, hogy munkavonalú goldent válassz, illetve smooth collie-t. A rough collie-k, főleg amik Magyarországon vannak, inkább csak szépek. De ha kenneleket körbe kérdezel, lehet, hogy találsz munkásabb hosszú szőrű collie-t is.

Pontosan milyen versenyre kellene?

2013. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én Agility versenyekre szeretném vinni,már volt egy kutyám akivel voltam versenyezni a you tube-on vannak videók a kutyáról: Jet kelpie Agility.
2013. febr. 12. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább collie-t javasolnám. Kisebb testű, fürgébb is. De minden csak a párosításon, kennelen múlik! És persze rajtad is.
2013. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. febr. 12. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam kevesen tudnak jobban válaszolni erre a kérdésre, ugyanis pont ilyen fajta kutyákat tartok. A két kutya temperamentuma eléggé eltérő, a collie sokkal könnyebben kezelhető, általában együttműködőbb. Mind a két fajta nagyon barátságos, türelmes, aktív, játékos. Én agilityre inkább a skótot javasolnám a könnyebb testfelépítésénél fogva, mert a golden túlságosan masszív, nehéz csontozatú, őket az ugrálás nagyon megterhelné. Én is agilityzem egy ideje a colliemmal, nagyon ügyes, lelkes, könnyen irányítható. A collie sokkal figyelmesebb, pontosabb, mindig rajtam tartja a szemét, lesi minden szavamat, a golden ennyire nem engedelmeskedik könnyen, ő szereti néha feszegetni a határokat, igen fejlett humorérzékkel rendelkezik. A colliek nagyon finomak, érzékenyebbek a goldeneknél, vagyis őrá nem szabad kezet emelni vagy ráordítani, mert megsértődik, a golden nem ilyen érzékeny, neki van hogy erőteljesebben oda kell szólni. Azért nem szabad leírni a hosszú szőrű colliet, mert rengeteg sikeres munkakutya került ki a fajtából, sajnos a tenyésztők nagy része nem a munkaképességet helyezi előtérbe, hanem a szőr mennyiségét. De nincs ez máshogy a golden retrievernél sem, az eltúlzottan vastag csontú, fehér habcsókok sem alkalmasak már semmilyen munkára.

Egyébként bármelyiket is választod nagyon jól fogsz járni, mert bújósak, imádnivalóak, a két legfantasztikusabb fajta szerintem. Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan.

2013. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. febr. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!