Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy az legyen, amit én akarok?

Figyelt kérdés

Szóval igazából nem azzal van a baj, hogy hallgat-e, vagy sem, mert hallgat, ha rászólok, és megcsinálja, de pl. elmegyünk sétálni, esti séta 6-8ig tart (bár nagy viharban csak 1 órácskát vagyunk lent), utána feljövünk, megtörlöm, adok neki enni, ez fél 9. Én utána mindig leülök msn-ezni, vagy filmet nézni a géphez, de ő még akkor is akaratoskodik, és odaül mellém, néz rám és nyüszít, de úgy, mint akinek fáj valamije. Próbáltam azt, hogy nem foglalkozok vele, de nem jön be, mert ha éjfélig gépezek, ő 10percenként jön és nyüszít. De azt várja, hogy simogassam, vele foglalkozzak, mert olyankor már nem nyüszít. És annyira akaratos, mindig felrakja a lábát a combomra, belemélyeszti a körmét (szerintem direkt:D), és nem hagy békén. Pedig reggel is sétálunk 30-45percet, délután is 1-1,5 órát játszunk séta közben, hétvégén meg a legtöbbször vele vagyok egész hétvégén. Hogy tudnám leszoktatni erről? Ha esetleg rászólok kicsit hangosabban, akkor meg megijed, összehúzza magát, és lefekszik és lapít, a fülét is hátracsapja. Pedig soha nem vertem még meg, hangosan is ritkán szólok rá, inkább ilyenkor a "nem veszek tudomást róla" módszert alkalmazom.


Pedig minden másban olyan jó kutya, hallgat, okos, szinte érti, mit mondok neki, de amikor számítógépezek, mindig nyüszít, és mintha féltékeny lenne a számítógépre..


Miért csinálja?

Azok a válaszadók, akik másba kötnek bele, és nem válaszolnak a kérdésre, vagy úgy válaszolnak, mintha egy állatkínzó lennék, kíméljenek.


2013. febr. 12. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy kis simogatásra vágyik, de sose akkor simogasd és szeretgesd meg amikor ő megy oda hozzád ezzel az igénnyel.
2013. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám, hogy olyankor becsalom, vagy beteszem az ágyikójába, és amikor már ott van, akkor símogatom meg a buksiját.

Majd összeköti, hogy este a símogatás csak az ágyikóval együtt jár.

Ha azok után kijön belőle, és ismét kezdi, akkor rászólnék, rámutatnék az ágyára, és kicsit erőteljesebben utasítanám, hogy nyomás lefeküdni. De amíg ezt meg nem teszi, addig meg sem mozdulnék a helyemről. Ha visszafeküdt, majd akkor odamegyek és ismét megsímogatom. .... Előbb utóbb megtanulja, hogy esti símogatás után már nem jövünk ki az ágyikóból.

2013. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Erre a megoldásra valahogy nem is gondoltam, ki fogom próbálni, és azon leszek, hogy tényleg összekapcsolja a simit az ággyal:)
2013. febr. 12. 08:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Szellemileg hogy fárasztod le naponta? Sétánál mennyit mozoghat szabadon? Mennyit viszed más kutyák közé? Hogy fárasztod le fizikailag?
2013. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legjobb ha megtanítod neki, hogy szóra menjen a helyére és maradjon is ott.

Amúgy meg hagyd figyelmen kívül. Olyan nincs, hogy nem működik, csak olyan, hogy a kutya kitartóbb, mint te és előbb-utóbb eléri, hogy ránézz.

2013. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de úgy érzékelem, hogy nem igazán hiszed azt, hogy te lehetsz, hogy neked kell lenned a falkavezérnek.

Amikor azt írod, hogy megpróbálom, meg talán, és hasonló kifejezések, ... légy vele határozottabb, érezze azt, hogy az lesz, az van, amit te akarsz, és nem az, hogy majd látod, hogyan sikerül. Ezt a kutya megérzi, és ha te nem vagy eléggé határozott, esetenként nem vagy eléggé erélyes, akkor a kutya fog győzni, ... te mégy az ágyikódba, és ő fog éjfélig netezni! :)))

2013. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jön simiért kunyizni, zavard el. Egyszerűen az van, hogy uralkodni akar fölötted. Egyszerűen zavard el, s később, mikor nem is gondolna rá, hívd magadhoz (vagy menj te hozzá), s dögönyözd meg kicsit.

Nekem nem voltak ilyen erős problémáim, csak odaült a kuty mellém és nézett - így én ezt az elzavarást a pozícióm megerősítéséhez használtam. Azóta nincsenek is problémánk a behívással. De ez a módszer neked is segítene.

2013. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az állandó nyüszítés és pörgés még séták után is arra utal, hogy nem fárasztod le eléggé. Még mindig vannak fölös energiái, amiket valahogy le kell adnia. Ezt nem lehet csak azzal megoldani, hogy elküldöd a kutyát magadtól vagy a helyére parancsolod.
2013. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nincs köze a lefárasztáshoz. Most komolyan, hogy lehet úgy lefárasztani egy kutyát, hogy ne legyen ereje simiért kunyizni?


Az én kutyám nem nyüszíteni, hanem nyögdécselni szokott, mert észrevette, hogy cukinak találom. Odajön és igyekszik cukinak tűnni - ha pedig nem küldöd el ilyenkor, akkor mindig csinálni fogja. Amiket a kérdező leírt, az a "cuki vagyok, simizz meg" tipikus tünete. Ha ráteszi a lábát, akkor már így néz ki: "cuki vagyok, simit érdemlek, ha kell, kényszerítelek".

Ha ilyenkor rászólsz, azt nem érti, miért kapta. De ha elküldöd, akkor érteni fog belőle.

2013. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt csinálom, hogy akkor simogatom meg, amikor éppen nem számít rá, és amikor könyörög a simiért, akkor lefektetem vagy nem veszek tudomást róla. Ez kezd beválni, mert már jóval kevesebbszer próbálja kikényszeríteni a simit:D
2013. márc. 2. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!