Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog hozzám kötődni a kutyám,...

Fog hozzám kötődni a kutyám, ha csak én vagyok szigorú vele, és csak én nevelem?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kölyökkutyám, akivel a nap 24 órájában együtt vagyok. Tanítom, játszok vele, kiviszem a kertbe, stb. Ezzel így oké, nem várom el, hogy a családom besegítsen, nem is képesek rá, téveszmékben élnek, azzal kapcsolatban hogy hogyan kell egy kutyát nevelni. Nem részletezném. A gond az, hogy én keményen tanítom, szocializálom, de a családom mindent megenged neki, felengedik az ágyba, mérgesítik, élvezik, ha morog, ha ugat. Durván játszanak vele, nem szolnak rá ha harapdál, vagy ha rajuk ugrál, engedik, hogy rágjon szét ezt-azt, és én ezek miatta nap mint nap küzdök.

Sok mindent megtanulna, de amint alkalmat kap fut át a többiekhez a szobámból, velük akar játszani, az ágyba ülni, és rám nem hallgat, érzem, hogy nem kötődik hozzám. Étetést, fürdetést, sétáltatást, mindent én csinálok. Próbálok velük beszélni, sőt eltiltani a kutyust is, de ok elvezik, és nekik úgy normális minden... Sokszor kaparja az ajtót is, hogy engedjem ki, velem játszani sem szeret mar :( Mit tehetnek? Valóban nem kötődik hozzam? Mit tehetnek?



2013. febr. 12. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

nézd mindenki azt javasolja amit maga is tud de akkor nézzünk a te ellenérveidet:


a kutyának mindig és mindenkor meg kell tanulnia mit szabad és mit nem, ezt akkor értelmezzem úgy hogy a kölykök anyja is hagyja a kicsiket hadd csinálnaka amit akarnak? hát tudod nem, és nem beszélve arról hogy a KÖVETKEZETESSÉG melyik részét nem érted? szóval a kutya csináljon azt amit akar és majd amikor nagyobb lesz majd akkor nevelje meg? ugye most te viccelsz. a palack rázása pedig miért is durva? oda lett írva hogy ha nem használ a szó akkor jöhet a palack. ezt még a legbutább ember is tudja hogy egy félős kölyök nyilván a szigorú szóra már hallgat, azonkívül nem ész nélkül kell rázigatni hanem megrázni abban a pillanatban amikor rosszat tesz. ettől miért is lesz félős a kutya ha nem ok nélkül van rázogatva a palack? egyébiránt meg tudnád azt mondani ha már olyan okos vagy hogy pl. ha a kölyök rosszat tesz de nem hallgat a puszta szóra mint pl. fúj akkor te milyen egyéb lépéseket teszel? semmit, hagyod annyiban a dolgot? három hónapos kutyával 5 percet tanulni? akkor megtudhatnám hogy az én két hónapos kutyámmal miért tudtam 20-30 perceket gyakorolgatni? véleményed szerint az én kutyámnak ebből maradandó károsodása lett , sőt abból is hogy már az elején lefektettem szabályokat, mint pl. nem rohan ki a nyitott ajtón engedély nélkül. nah azért ne röhögtess már. az amit te írtál az egy totlis neveletlen kutyát eredményez hatalmas káoszt hagyva maga körül, és az ilyen kutyából már valóban csak a kutyasuli tud valamit is tenni. ezenkívűl elmondanám hogy az ágyrajárásnak is megvan a maga jele. azzal valóban nincsen gond ha a kutyát mi hívjuk fel, de ha magtól ugrál fel az azt jelenti hogy azt csinál amit akar és akkor és azzal amit akar.


ezenfelül figyelmedbe ajánlanám ezt a videót (kb 1:46) jól látható hogy az anya fegyelemre tanítja a kölyköt. de biztos hogy itt is a szuka a hibás mert merészel rámorogni és odakapni jelképesen a kölyöknek, hiszen annak még az a dolga hogy azt csináljon szó szerint amit akar.


azért kicsit gondolkodjál már! tény hogy a kiskölyöknek többségében játék az élete de azért a fegyelem sem hiányozhat.

2013. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

a videó lemaradt


http://www.youtube.com/watch?v=H_OHwDtOjUk


szóval mivel a csöpp kis kölyök "bőgve" rohan el tuti hogy maradandó mentális károsodása lett! sőt a szuka pedig egy nem megfelelő anya mert helyreteszi a kölyköt. pont az ilyenekről mint rólad írtam a kérdezőnek hogy attól mert kölyök még nem kell elolvadni és hagyni neki hogy azt csináljon amit akar. ááá. nyugodtan rágja szét a kérdező dolgait is, miért is ne hiszen ő még kölyök, nem kell hogy megtanulja mit szabad és mit majd. majd 6-7 hónapos korában elég lesz addig meg majd új dolgokat vesznek habármit szétrág a kutya teszem azt. arról meg nem is beszélve hogy pontosan az általad leírt kor a legnehezebb mert akkor lesz kamasz a kutya. minden suli egybehangzóan egyazon véleményen van hogy a a kölyökre már korábban is ügyelnek akkor ezt a korszakot át lehet könnyen vészelni, de ha addig nem volt nevelve akkor nagyon durva dolgok elé néznek a gazdik.

2013. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hajaj, nagy gondok vannak a szövegértéssel is. Pedig reméltem, hogy csak a helyesírásod a pocsék, de eszerint a nyelvtan teljesen kimaradt az életedből.


Úgy 10 alkalommal írtam le, hogy kellenek gátlások és akár még szabályok is, de túlfegyelmezni nem szabad egy kölyköt! Nem szükségesek, de lehetnek szabályok, mint, hogy bizonyos dolgokat szétrágni tilos, bizonyos helyekre bemenni tilos, szobatisztaság, stb. Vagy akár bútorra felmenni tilos, de mint írtam, ha nincs ilyen szabály és megszokja a kutya, hogy alhat rajtuk, még nem lesz a gazda egy lúzer automatikusan. Akár engedélyre mehet fel a kutya, akár nem, nem számít. Egy megszokás lesz, nincs dominancia értéke. Ez, hogy az ágy tabu, megint egy cerberosos marhaság, tipikusan a sz@rból várat kategória.


Alapszabály, hogy kölyöknél nem használunk ilyen fenyítő eszközt, mint dobóláncot, botot, varázspalackot! Ezt nem én mondom, hanem minden kicsit is hozzáértő! Olyan nincs, hogy a kutya nem hallgat az egyszerű szóra. Akkor a gazda nem hiteles, ezen kell változtatnia. De nem domináljuk le az ilyen fiatal kölyök kutyát! Még nem csinálunk nála sem szemel verést, sem megtolást, sem földre szorítást! Nem félemlítjük meg eszközökkel! Mert a varázspalacktól, dobólánctól még a legdominánsabb 3 hónapos kölyök is összetörhet! Nem is tudná értelmezni ezeket. De tudod, ha megkérdeznél akármilyen oktatót, kiképzőt, etológust, munkakutyást, tenyésztőt, általában bárki hozzáértőt, talán nem beszélnél ilyen sületlen marhaságokat és talán nem osztogatnál ostoba, buta tanácsokat.

Mellesleg ahhoz, hogy fegyelmezni tudja valaki a kutyáját, ismernie kell a jelzéseit. Honnan tudod, hogy a kérdező képes megérteni a kutya kommunikációját? Honnan tudod, hogy mindig jól használná a varázspalackot? Önmagában is káros a palack ilyen kölyöknek, de elég, ha csak egyszer nem megfelelő időben használja, súlyos következményei lesznek. Sajnos te se tudod, hogyan, milyen körülmények közé való a palack, kár játszani így az okoskát.


Másik téma, még egy butaságod. Több etológiai tesz volt, melyben összehasonlítják a kutyák és a farkasok utódgondozását. Nemrég, pár éve volt egy olyan kísérlet, amelyben kutyafalkát vizsgáltak, azon belül is főleg azt, hogyan nevelik a kölköket. Azt figyelték meg, hogy a farkasokkal ellentétben (ahol 7-8 hónaposan korukban ismerik meg a kölykök a falka szabályait) a kutyáknak korábban, már 5-6 hónaposan be kell tartaniuk ezen szabályokat. Előtte csak finom gátlások vannak, szabályok még nem! Az embernek szüksége van arra, hogy már azonnal vezessen be szabályokat, hogy védje a vagyontárgyait és megkönnyítse az életét, de a kutya nem igényli ezt. Ismétlem, hogy talán megértsd, gátlások kellenek, de a szabályokat nem kell túlzásba vinni! Tudom javasolni az etológiai könyvek forgatását Konrad Lorenztől Csányi Vilmosig.

2013. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Leírnám azt is, hogy egy pitbull kis kölyökről van szó, tehát, tisztában vagyok vele, hogy mekkora figyelmet és türelmet igényel a nevelése. Csupán felmerült bennem annak a kérdése, hogy veszitek-e a tekintélyemből, ha csak én foglalkozok vele többet, én szidom vagy szigorítom. Tudott dolog, hogy ezek a fajtájú kutyák milyen temperamentummal erővel és ésszel rendelkeznek. Én csak jót akarok, látni szerettem volna, ki hogyan áll ehhez a témához, kinek mi a tapasztalata. Most függetlenül attól, hogy milyen kutyám van.
2013. febr. 13. 14:05
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyébként akitől van a kutyus is hangsúlyozta, hogy legyen egy újság, vagy hasonló eszköz amivel néha megijesszük, nem ütni-verni kell, kézzel soha, csupán megértetni, hogy azt a dolgot amit csinál, nem szabad. És, például az is bejött, hogy amikor rám ugrált picit ráleptem a hátsó lábacskájára és befejezte, azóta nem ugrál. Tehát azon az elven vagyok, hogy kell a fenyítés, akárcsak a kisgyereknél. Én nem szeretnek egy kezelhetetlen, domináns kutyát sémiképp. Viszont elkerülöm azt is, hogy félénk, ijedős legyen. Kint, sétáláskor az autók, a buszok, vagy barmi hangos dolog ha nem ijeszti meg, akkor szerintem egy újság, vagy palack nem fog neki traumát okozni.
2013. febr. 13. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!