Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves csivava tartók! Mennyib...

Kedves csivava tartók! Mennyibe kerül egy csivava havi ellátása, élelmezéssel, esetleges oltással együtt?

Figyelt kérdés
Milyen alapdolgokat kell neki venni,honnan érdemes megvásárolni ezeket?
2013. febr. 19. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Te ezt sose fogod megunni ugye? :D Már félek attól hogy milyen idióta kérdéseket fogsz feltenni ha meg is veszed azt a szerencsétlen állatot..


A kutya ára: 100-120ezer


Kezdő oltások olyan havi 8-10ezer plusz kaja. első 3hónap ilyen. Az etetés változó.. de szerintem orijennel is megvan havi 3000ből..


Póráz, nyakörv, bolhanyakörv, etető-itató tál.. kb ennyi.

2013. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

mivel kis kutya, ezért veheted a legszuperebb prémium tápot is neki, mert az sokáig megmarad, mert nem eszik sokat.

Az alapdolgok meg mindig más, nem olyan, mint a cigi, hogy mindenhol ugyan annyiba kerül...

Lehet venni jót 200 ft-ért, meg lehet venni 5000-ért is.

amúgy, meg felmész internetre, rákeresel azokra a tárgyakra, amiket venni akarsz neki, egy lapra felírod az árát, és ha úgy érzed, hogy ez minden, akkor szépen összeadod.

miért kell a szádba rágni a dolgokat?

ennyire életképtelen nem lehetsz, hogy ennyit nem tudsz magadnak elintézni...

2013. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az Alpha zoo általában olcsóbb, de minőségben nem rosszabb, mint a Fressnapf.

+ Ott vannak az internetes oldalak...


Olcsó és nagy választék: [link]

Drágább, de nagyon tuti felszereléseket árusít:

[link]


Természetesen nem csak ezek vannak a világon, google a barátod.:)


Azzal azért számolj, hogy az alapfelszerelések mellé mindig jön még valami...

változatos jutalomfalat, fekhely, törölköző, ha nem akarod, hogy esős időben mindent összesarazzon, az én "kutyatartás 2013-ban" felfogásom szerint egy jutalomfalattartó, egy klikker és egy mutató pálca is elengedhetetlen (bár mutató pálcát tudsz csinálni egy pici labdából és egy antennából is)... millió féle játék, mire kitapasztalod, melyik az az 1-2, amit szeret...

rongy, labda, plüss, csipog, nem csipog, műanyag, szövet, méret, szag, kötél, állat,...

És szerintem nagyon jók az interaktív játékok. (De csomót tudsz olcsón is csinálni...)


Ami igazán drága az maga a kutyus, az oltások és a chip az nem is olyan vészes ehhez képest, és én járnék kutyasuliba is, egy csivinél iszonyú fontos a szocializáció és a tudatos gazda!


Ehhez pedig én a tükör módszert tartom a legjobbnak.:)

(Van külön mini csoport.)

Az ovi pedig 3-7 hónapos korig tart.

Alkalmanként kb. 1000 Ft. Az alapfok és a középfok pedig 49.000 Ft.


Meg fontos még a jó minőségű bolha- és kullancs elleni spot on vagy nyakörv, illetve ha autóban akarod szállítani, csak úgy szabályos, ha boxban, elválasztott csomagtartóban van, vagy kutyáknak való biztonsági övet használsz.


És nagyon sok pénzt spórolhatsz, ha találsz egy jó állatorvost!

Van, akinél egy sima vizit 2000-5000 forint... és van, aki jobb is, mint ezek, és ingyenes a vizit.:)


Ha érdekel ez a kutyasuli, youtube-on vannak videók, guglizhatsz is, vagy böngészd a honlapukat:

www.kutyasuli.hu

vagy

www.tukormodszer.hu



Jó kutyázást!:)

2013. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Várom a többi választ!!!!!!:)))):D
2013. febr. 20. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:

neked inkább ne legyen kutyád... annyi eszed sincs, mint egy tyúknak....nem egyszer leírták már, de neked nem jut el a tudatodig...hihetetlen vagy..

.ha ne adj isten meglesz a kutya, és esetleg történik vele egy baleset, te akkor is így fogsz értetlenkedni, és megkérdezel 70 embert, hogy mi lesz, mire talán eljut a tudatodig, hogy állatorvoshoz kéne vinni?

Jézusom...használd az esze, és nem kell kiírnod egy kérdést 5X!

2013. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy kölyök csivava (csibaba :) ) ellátása, játékok,fekvőhely stb.

Szükség lesz:

fekvőhely (bújós vagy sima, ez azért kell, hogy ha kicsit egyedül van otthon legyen hova elvonulnia, és napközben tudjon pihenni :) A kutyafekhelyek ára általában 4-5 ezer Ft de van ahol kevesebb, vagy vehetsz apród, jófogásról is talán olcsóbban.

Játékok: egy kölyök csivinek (és minden kölyök kutyának) fonots a játék:) Ne legyen túl kicsi mert az balesetveszélyes és ne legyen túl nagy mert az is... Ajánlatos olyan játékot venni amit tud rágcsálni (a fogzás idején ez különösen ideális) és szeressen vele lenni, lehet labda is stb. Egy kutyajáték ára kb 500-ezer Ft-ig terjed,de idővel kaphat több játékot is.:)

Kaja: royal canin csivava táp junior változat. Ez a legmegfelelőbb egy csivi baba számára. Drága, de megéri a csivava keveset eszik (méretéből adódóan így már nem is olyan költséges) A fél kilós táp kerül 2ezer Ft-ba.

Emellé lehet adni kutyakonzervet (az aszpikos alultasakost) és finom falatokat, jutifalat és fogfehérítő rúd dental stix és társai. Gyümölcs és zöldség is jöhet a csivavák imádják ezeket! Egy csivinek egy nap 3szor kell enni adni kicsi adagokat, mert így tartható fent az egészséges vércukorszintjük.

Soha ne adj neki tehéntejet! és csontokat sem!

Az oltásokról:

A kölyök csivavát (és minden más kölyök kutyát) amíg pici gyakorta kell oltani, a védettség miatt. Jó helyről hozd ahol már sok oltáson túl van nem árt ha megvárod a négy hónapos kort, addígra már leválik teljesen a szüleiről és a testvéreiről és már szinte kamasz csivi lesz:)

Az oltások a legdrágábbak igazából,de megéri és kötelező is! Én kötelezővé tenném az fix mindenkivel,hogy a kölyök kutyát oltassa! A chip (mikorchip) kötelező ajánlatos 4 hónaposan regisztráltatni ez egy egyszeri összeg, általában 3-4 ezer Ft. Ha négy hónaposan hozod el a csivavád akkor olyan 20 ezer Ft lesz az oltás mert 2x a veszettség elleni és a kombinált is. 4hónaposan és utána fél évesen (6 hónaposan) kell oltani utána már csak évente. :) Kullancs és bolha egyéb elleni szerek:

Ajánlatos használni csepegtetős vagy nyakörv formában már tavasszal el kell kezdeni konzultálni kell az állatorvossal Ő majd megmondja hogy melyik a legjobb.

Etető és itatótálka: egyszer kell megvenni legyen csinos és alul legyen rajta gumirozott rész, hogy ne csúszkáljon amíg eszik a csivi:) Ez is kb 2 ezer Ft-ból megvan.

Beszerezhetsz még kutyatakarót ami plüss vagy polár és jó meleg, hogy legyen mibe bugyolálni :) szeretik a meleget és szeretnek takarókba bújni:)

Póráz, hám, nyakörv: az áruk változó de mindegyikből kell egy db! A hám azért kell hogy sétáknál ebben vidd, mert kényelmes és csinos is. A póráz legyen flexi (kiengedős) a nyakörv igazából csak dekoráció, jól mutat a csivavákon egy drága és luxus nyakörv:) A sétáltatáshoz szükséges dolgok ára egyben akár 5ezer Ft is lehet attól függ, hol veszed meg. Kifoghatsz akciókat is, vagy apród stb.:)

Kutyaruha: egy csivavánál elengedhetetlen darab a kutyaruha! :) télen nyáron és szinte mindíg!:) most még pici de már lehet neki varratni kis ruhácskát. Később legyen pulcsi (akár több is) kabát télire (egy mindenképp de nem árt ha 2 van) szoknyácskák (ha lány kutyi akkor kis nyári ruhák) A kutyacipőt én feleslegesnek tartom bár izlés dolga, valaki szereti:)

Kutyatáska: a táska is alapdarab egy csivavásnak, mert a csivava ott van ahol az ember a gazdija:) Ezért fontos,hogy kényelmesen utazzon veled. A kutyatáska legyen olyan mint egy női táska és legyen rajta szellőző rész, hogy figyelemmel kisérje az utadat, de mások ne lássak ,hogy ki lapul a táskádban:) A kutyatáska ára lehet akár a csillagos ég is, de én azt tanácsolom hogy egy szép és szexi táskát alakíts át egy varrónővel és tuti a siker, meg így olcsóbb is.:)

Kutyakozmetika:

A csivava szeret kozmetikába járni! Imádja ha kényeztetik.

Már fél évesen elviheted kutyakozmetikába, fürdetés, szárítás fültisztítás, bűzmirigynyomás és karomvágás:)

Az ár itt is változó de 4ezer Ft a határ ennél drágább nincs, hisz a csivava pici a legkisebb kutyafajta a világon! :) Én a rövidszőrű csiviket szeretem!

Összegezve az árakat:

Összegezve egy 40ezer Ft lesz minden de ebben az oltások és minden egyéb bennevan a ruháktól elkezdve a fekvőhelyen át az etetőtálakig, és a kaja stb:)

Szerintem nem is drága:)

Had ne felejtesem még el írni, hogy az ivartalanítás is nagyon fontos és nem árt időben félretenni rá a pénzt!

Az ivartalanítás szuka kutyáknál akár 25ezer Ft is lehet és nem árt elvégezni a műtétet még egy éves kora előtt!

Sok mindentől menekültök meg ha megteszitek, nem kell aggódni ha tüzel és egészségesebb lesz, tovább fog élni:)

Ha ezt is beleveszem az árba akkor olyan 60 ezer Ft lesz a vége de szerintem még ez sem drága hisz a csivavádról van szó! Nagyon szeretem a csivavákat, a legcukibb lények a világon!:) Véleményem a csivava és kutyatartásról:

Csak akkor tarts kutyát, ha az fontosabb neked mint te magad! Az tartson csivavát akinek a csivi az első és megvesz neki mindent az alap dolgok az alap és ezmellett még erőn felül! Remek dolog csivavát tartani:)Sok örömet és boldogságot a csivavádhoz!:) puszi

23/L

2013. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van értelmes ember akinek csivavája van ? most komolyan!


Royal canin azért nem a legjobb a "csibabának"...... a royalnal sok jóval jobb táp van. orijen, totw, N&D stb.. szerintem még a brit care is jobb nála


A kutyák NEM szeretnek kozmetikába járni. ez is csak a mi marhaságunk..

És ruhácskát se kell rá aggatni nyáron (télen még oké de 10fok felett fölösleges) mért nem kell? mert ez egy KUTYA! nem nem barbi játék akit öltöztetgetni kell..

Kutyatáska... ne ne alakítasson át a varónővel semmit... azért kutya táska mert úgy van kialakítva hogy az a szerencsétlen állat tudjon mozogni benne.. ha egy bugyos "sexy" táskát átalakíttatsz az nem éppen a legjobb a kutyának..


Nah szóval az előbb leírt rengeteg marhaságból két dologgal értek egyet, a csipezéssel és az ivartalanítással..

2013. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Diesel!

Az előző válaszíró vagyok tudod a cuki csivis !:)

Had döntse el mindenki azt, hogy hogyan nevelni a csivaváját! Én legalább felelős állattartó vagyok! A csivava is kutya de mivel kicsi,ezért nagyobb figyelmet és törődést igényel! És igenis télen kell rá a ruha! Szereti a meleget! És szeretik a kényeztetést is!

Lehet neked nagykutyád van és ezért nem érted meg..

A felelős állattartás ott kezdődik, hogy költ az ember a kutyára és az oltás+chip+ivartalanítás mellett másra is költ!

2013. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt egy jó link kutyatáska szempontból,de más cuccok ruhák is vannak:) Még mindíg a csivava kedvelő vagyok a 23/L

[link]

2013. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

a nagymamám kutyája tiszakécskén 1000 ft -t költ rá.

mivel nem csak kutyakaját eszik, hanem mást is (nyugi, nem mérget :) hanem amit mi is fogyasztunk) és az oltásokat is megúszta, mert volt egy orvos ismerőse, ki ingyen megcsinálta neki.

de ez egyéni, mert egyértelmű, miért.



remélem hasznos volt :(( am utolsó, svábhegy, otthonos :D

ott látam érdekes módon először csivavát kis koromban

2013. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!