Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most költözök a kutyámmal. Ha...

Most költözök a kutyámmal. Ha esetleg szólnak az új szomszédok az ugatásáért, lehet belőle probléma?

Figyelt kérdés

Kis termetű 3,5kg-os a kutyám. Aranyos, nem harcias csak ha a lépcsőházból kulcs csörgést hal vagy hasonlót el kezd ugatni (ez kb. egy nap kétszer van 10 percig).


Ha valamelyik szomszédom nem foglya bírni, elintézheti hogy muszáj a kutyámnak mennie?

Vagy vegyek hang szigetelős ajtót? Az nem tudom mennyit segít a hang tompításában..


Semmiért nem válnék meg tőle, hiszen vele nőttem fel. :)



2013. febr. 20. 13:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Nekem ez az egyik oka, hogy felnőtt kutyát kerestem, hogy biztosan tudjam hogy nem fog ugatni a lakásban, ugyanis egy társasházban ez roppant idegesítő. Ha napi 2x10 percet csinálja csak, és napközben akkor komolyabb gond nem lehet belőle, a lényeg hogy este 10 után ne csinálja, mert az már csendháborítás. Arra viszont készülj fel hogy a szomszédok nem fognak szeretni. Én sem szívesen hallgatnék kutyaugatást otthon.
2013. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Az én szomszédomtól még amiatt se hajlandó senki elvenni a kutyáját, hogy rendszeresen a lépcsőházba vizel. A tiedet se fogják ilyen miatt elvenni.
2013. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Egy nap te hallod max kétszer amikor elmész meg visszajösz :D ha ajtós dolgokra ugrik akkor többször fog ugatni és jogos lesz az hogy szólnak érte. Már elég bonyolult dolog kirakni valakit kutya miatt de csendháborításért feljelentgethenek...


Nem tudom hogy hol laktok, de pl balaton kenesén a rendőrök közölték velünk hogy nem 10után van csendrendelet hanem bármikor tehetnek bejelentést ha sérti a fülüket..


Le kéne tiltani a kutyát az ugatásról.. és akkor nem lenne ilyen probléma

2013. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Ha kifogsz egy kötekedős szomszédot, akkor lehet h részed lesz egy birtosvédelmi eljárásban.

Nem árt leszoktatni erről a kutyát.

2013. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Emiatt nem fogják elvenni ne aggódj. Nekünk is volt egy ugatós kutyánk. Ő, akkor ugatott, amikor jött hozzánk valaki, de meg se említették soha, hogy zavarná őket. Meg, ha csak ennyit ugat, akkor az szerintem nem zavaró. Én se szólok a szomszédnak, mert minden este üvölt az asszonnyal meg a gyerekkel vagy, mert a kislányok üvöltözve rohannak le a lépcsőházban. Társasházban az ilyenek benne vannak a pakliban sajnos.
2013. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az enyém szerencsére tisztaság terén, és megértés terén értelmes :) Csak néha rájönnek ezek a 10 perces ugatási kényszerek.. Ha oda szólok neki abba hagyja az ugatást is. Csak nyilván én sem vagyok mindig otthon hogy rászóljak és ilyenkor folytatja egy ideig.

Este 10 után nem nagyon jellemző hogy ugatna.

2013. febr. 20. 13:57
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Az ajtót hiába hangszigeteled, mert akkor is hallatszik a falakon át. Neveld le valahogy róla, mert sok gondod lesz belőle. Hidd el, igen idegesítő naponta (akár) többször is percekig hallgatni a kutya visítását, mert ahogy írják, Te csak akkor hallod, ha otthon vagy. Napközben jövés-menés van egy többszintes épületben, amitől beindul.
2013. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Most is 10 emeletesben lakunk, de itt kifejezetten kedvelik a szomszédok a kutyámat, hála Istennek! Most egy 4 emeletesbe költözünk.
2013. febr. 20. 14:07
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

Bűvös 30 ezres bírság a szabálysértéseket taglaló 218/1999. kormányrendeletben is benne van.


Csendháborítás


6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,


harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.


Itt szó sincs idő pontról már. Azt a társas ház vagy a város (pesten került) határozza meg.


A probléma pedig. Birtokháborítás.. Amit bizonyítani kell tanukall sokszor tanúskodni meg senki nem szeret.. de attól még


„Szabálysértési eljárás lefolytatására a szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény az irányadó. A csendháborítás szabálysértési tényállását az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet szabályozza, melynek alapján csendháborítást követ el – többek között – az, aki lakott területen, az ott levő épületben vagy az ahhoz tartozó telken indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja. Az eljárás menete: a hatóság bizonyítási eljárást folytat le, melynek során tárgyalást tart, ennek keretében meghallgatja a feleket, illetve a tanúkat, továbbá megkeresi az illetékes rendőrkapitányságot. Ha a birtoksértés bizonyítást nyer, a birtoksértőt határozattal kötelezi a birtoksértés megszüntetésére, és egyben eltiltja a jövőbeni hasonló birtoksértéstől. Amennyiben a birtoksértő a birtoksértést nem szünteti meg, a birtokvédelmet kérő kérheti a határozat végrehajtását. Ha a hangoskodás továbbra sem szűnik meg, ismét be kell jelenteni a hatóságnál. Ekkor végrehajtási eljárás indul a birtoksértő ellen. Az alapeljárás lefolytatására 30 nap az irányadó határidő, mely mind a birtokvédelmi, mind a szabálysértési eljárásban egy ízben 30 nappal meghosszabbítható.”

2013. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kicsit hosszú lett sok az idézet :D az a baj ha rossz helyet fogsz ki, és bekerülsz két hisztis nyugdíjas közé akkor lehet hogy már csak unalom űzőnek is kihívják a rendőröket.. És szép hazánkba újra nagy divat lett a feljelentgetés sajnos...
2013. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!