Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora fejlődést eredményezhe...

Mekkora fejlődést eredményezhet egy kutyaiskola?

Figyelt kérdés

Olyanoktól várnék választ, akik már jártak iskolába kutyájukkal.

Én az Alfa kutyasulit szemeltem ki. Tetszik a módszerük és közel vannak.


Nyilván mindenkinek hasznos, nem is ez a kérdés.

De mégis mekkora volt a fejlődés? Nagyon látványos? Amit megtanultatok, utána jól alkalmazható volt? Hosszú távon megmaradtak a dolgok?

Ami konkrétan érdekel, hogy a behívást tényleg közel 100%-osra lehet fejleszteni, nektek sikerült?

És az ételmegtagadást sikerült megtanulnotok?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 21. 13:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon komoly változásokat el lehet érni amennyiben megfogadod a tanácsokat amit a kiképzők adnak. Behívást szerintem suliban nagyon jól meg lehet alapozni, de nem lehet suliban leszimulálni minden szitut, van amit az utcán kell kipróbálni de ha betartja az ember a suliban tanultakat nem lehet nagy gond.

Élelemmegtagadásban valahogy nem hiszek, vagyis ha ott a gazda (pl sétánál) lehet 100%-os is akár, de ha mondjuk elmész dolgozni és valaki meg akarja mérgezni a kutyát biztosan megtalálná azt a falatot amit a kutya megenne.

2013. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szobakutya, úgyhogy az bőven elég ha séta közben nem eszi fel a kaját.

Tudom hogy a sulin kívül is sok energiát kell belefektetni a dologba, és következetesen alkalmazni az ott tanultakat, ezzel nem lesz gond. :)

2013. febr. 21. 13:41
 3/24 A kérdező kommentje:
Annyira szeretném ha az ételmegtagadást és a behívást tökéletesen tudná. Ő lenne az álomkutya. :)
2013. febr. 21. 13:45
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Maga a tanfolyam nem biztos, hogy ugrásszerű változást hoz, de ahogy idővel beérik a szerzett tudás, úgy összehasonlítva a kutya viselkedését az 1-2 évvel korábbival már látványos lehet a fejlődés.


Az élelem megtagadás nekünk nem kell, így ezzel kapcsolatban saját tapasztalatom nincs. Mindenesetre az egyik legnehezebben bevezethető és legkönnyebben felülírható szabály.

2013. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ez ennyire lassú folyamat lenne?

Ez azért fura, mert a végén van vizsga, tehát elvileg amire letelik a nyolc hét, már tudnia kéne az ott tanultakat.

2013. febr. 21. 14:15
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a vizsgakövetelményeket tudni fogod addigra. Mi is tudtuk. Jelentős változást viszont csak hosszútávra visszatekintve láttam.
2013. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted, hogy például a vizsgán már tudta az ételmegtagadást, de az utcán még nem feltétlenül sikerült alkalmazni?
2013. febr. 21. 14:26
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ott tanultakat tudja. Ez egy alap engedelmességi vizsga gondolom az alfába is. Láb melleti sétát jelent. És ültetést, fektetést és helyben maradást.


A fejlődés mértéket kutyánként változó. A 8hét alatt nekem pl a kutya 10% körül javult. De mikor mi oda mentünk márt tudott mindent amit tudni kellet a tanfolyam végére :)


De volt olyan akinek a kutyája ülni sem tudott sőt a gazdája se igazán érdekelte náluk én úgy gondolom hogy 110%os javulás volt :D ami elég komoly..


Én tükör iskolába jártam.


Egyébként volt olyan is aki a 8hét után is pont ugyan olyan szófogadatlan volt mint előtte, de erről csak a gazdák tehettek, nem igazán vették komolyan.


A komolyabb dolgok mint a 100%os behívhatóság és az élelem megtagadás a következő tanfolyamon lesz nálunk is.. persze próbálkozás volt az alapfokon is.. De az inkább csak élelemről való letiltást jelentette. Azaz kb a "pfuj" elsajátítását.

2013. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Itt elvileg alapfokon van az élelemmegtagadás és a behívás is.

A behívás jelenleg olyan 90%-os, az élelem megtagadás, háááát... Ha lefülelem mielőtt a szájába veszi a falatot, és jól odaordítom, hogy hagyd, akkor hagyja.


Amúgy ez a tananyag:

szocializáció

a kutya figyelmének gazdára irányítása

behívás

szemkontaktus

ültetés

fektetés

lábnál követés pórázon

rövid ideig helyben maradás

talált és kínált élelem megtagadása

alapfokú engedelmesség

élelemmegtagadás


A behíváson és az élelemmegtagadáson kívül minden más megy.

Mondjuk azt nem tudom hova tenni, hogy mit jelent az alapfokú engedelmesség.

2013. febr. 21. 14:41
 10/24 anonim ***** válasza:

talált és kínált élelem megtagadása

élelemmegtagadás


Az alap engedelmesség ezen a kettőn kívül az összes többit jelenti kb. Persze ez vizsga függő a k99-es ilyen.

2013. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!