Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának melyiket válassz...

Első kutyának melyiket válasszam a Németjuhászt vagy a Boxert? Nagyon sokat olvastam mind a két fajtáról elég sok könyvet olvastam a kutya nevelésről is már a kutya iskolát is ki néztem csak nem tudok dönteni a kettő között.

Figyelt kérdés

A boxeről nem olvastam még olyant hogy meg támadott volna valakit.Ez tudom nevelés kérdése. 2 éve szeretnék kutyát és mindig ez a két fajta tetszett.

24/f

Nagy kert van.



2013. febr. 21. 14:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Én a németjuhászra szavaznék. Nekünk is az van, gyönyörűszép, imádnivaló kutyus.
2013. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

A boxer borzasztóan családcentrikus. Pl. a fajtamentése nem is ad csak kinti kutyának boxert, a minimum feltétel a szabad ki-bejárás a házba, de ideálisabb, ha bent lakik a gazdival. Ebből is látszik, mennyire gazdacentrikus.

Nálad bemehetne a házba?

2013. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fajta jó ŐV kutya.Sajnos a boxer állománya eltorzult.Kevés már a jó ŐV ösztönökkel rendelkező kutya,tiszta bohócot csináltak belőle.Mindenkivel lepacsizó,körülugrándozós hiperaktív jellemzői vannak a mai legtöbb boxernek...DE akad még közöttük jó munkakutya,csak nehéz kifogni.Azt tapasztaltam,hogy a Német Boxer-nek erősebb a veleszületett védőösztöne,a Német Juhász Kutya pedig általában zsákmányos.Persze vannak kivételes egyedek,de nagy általánosságban ezt vettem észre.A boxer sokkal érzékenyebb lelkű kutya.Az előnye a német juhásznak,hogy bírja a rideg tartást, megfelelő séta,lefárasztás,munka után tartható kint is,persze legyen egy jó kutyaól(habár sokszor a hóhulláskor is,hidegben,inkább a szabad eget válassza :) ).A boxer helye télen a lakásban vagy melegített helyiségben van.És még egy fontos:a boxer a túl nagy meleggel se nincs jóban...Milyen terveid vannak a kutyával?Mert esetleg akkor tudnám ajánlani valamelyiket a kettő közül.
2013. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen bent lakna a boxer a házban.
2013. febr. 21. 15:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Családi kutya lenne nem akarom őrző védőre használni. Van riasztó a házban.Nem akarom hordani versenyekre sem.
2013. febr. 21. 15:43
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Oks :)

Mit szeretnél, mit vársz el a kutyától? Milyen természetű vagy? Már csak azért, mert pl. a boxerek "örök gyerekek", ismerek jó pár boxeres gazdit, imádják őket, hogy milyen dilisek tudnak lenni :)

Ezzel szemben a németjuhászok általában teljesen más természetűek, komolyabbak.

Egy boxer mellett azt hiszen nem nagyon lenne olyan nap, h ne nevettessen meg :)


Mozgásigényre azt mondom, hogy a boxer valamivel több mozgatást igényel(het), mint a németjuhász, de ez is egyedfüggő.

2013. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Család centrikus legyen elég sokat labdáznék vele meg séta meg futás de ha olyan kedvünk lenne csak ülnénk a szobába és lustulnánk. Nyugodt elégé türelmes vagyok.
2013. febr. 21. 16:08
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez tetszik a boxerben hogy dilik de ha úgy adódik a helyzet egyből éberek lesznek. Öreg korukba is ugyan olyan játékosak mint fiatalon,
2013. febr. 21. 16:14
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Igen, én is ezért szeretem őket :)

Nekem ugyan nem boxerem van, de az én kutyám természetre minden lében kanál, bohókás, de ha úgy van, akkor a védőösztön is egy pillanat alatt előjön belőle. Én szeretem, hogy ilyen sokoldalú és a boxerekben is ezt látom.

Elnézést, ha valakit megsértek vele, de a német juhászok (akiket eddig ismertem) nekem kicsit unalmasak voltak.

2013. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Boxert veszek.
2013. febr. 21. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!