Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyatulajnak milyen...

Első kutyatulajnak milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Amit szeretnék, hogy közepes, vagy kicsivel kisebb termetű legyen, rövidszőrű, és ha lehet több színű. Könnyen nevelhető legyen, ne legyen túl makacs, önfejű. Naponta tudnék vele foglalkozni 2-3 órát, néha talán többet is, udvaron lenne tartva főleg. Ne legyen nagyon extrém kinézetű (bulldog, basset).
2013. febr. 25. 02:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Beagle


[link]

2013. febr. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont egy beagle? Na az a nem könnyen nevelhető kategória.
2013. febr. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

beagle? hát mindent csak azt ne első kutyának...


amúgy az elvárásaid több helyen is üzik egymást ugyanis kistestű rövidszőrű nem tartható az udvaron mert megfagyna még bélelt kutyaházban is... valamint napi 2-3 óra foglalkozás nem valami sok de több mint a semmi! én első kutyának a golden retrievert vagy a labradort tudom ajánlani! de ha feltétlen kinti kutya lesz akkor inkább goldit!

2013. febr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kistestűt nem lehet udvaron tartani,főleg nem rövidszőrűt.

Ő lehet jó lenne neked,de kizárólag lakásba tartással és sok neveléssel:


[link]


De érte se fog már jönni gazdi:


[link]


[link]


[link]


[link]


és még sok más egyéb gyönyörű kutya van menhelyen,de mondom benti tartással ajánlom csak őket,nagyon fontos,és sok sétával és neveléssel!

2013. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak kerti kutyának kezdő gazdához semmilyen fajtát nem ajánlok! A legtöbb kutyának alapvető igénye az, hogy a gazda mellett lehessen. Falkaállatok, hatalmas szociális igénnyel. Az a 2-3 óra, amit vele töltenél naponta nagyon kevés, gyakorlatilag felér az elhanyagolással. Kicsit utána kellene nézned a felelős állattartásnak és a kutyák minimális igényének!
2013. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 AnnaPetro ***** válasza:
23%
Foxi,Beagle vagy nézz szét egy menhelyek ott is vannak édes kutyusok :)
2013. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elso kutyakent, beagle-t udvarra, napi 2-3 ora foglalkozassal?:) Azzal max annyit lehet elerni, hogy lesz egy kutyad ami mindig szettur mindent, felkutyanyi melyedesek az udvaron es az elso alkalommal megszokik..

Nem tudom mi a jo valasztas, csak beagle-s otletre reagaltam.

2013. febr. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom kinek trollkodtak..

De ha nekem, nyilvan van beagle-nk kulonben nem firkalgatnek ide. Elso kutyanak vettuk szuloknek, nyugdijjasok, lakasba de sokat vannak "kertben". Elso kutya, kezdo kutyasok. HIBA VOLT! 3 ev kellett ahhoz hogy tudjak kezelni a kutyat es min 10 alkalommal akartak tuladni rajta sirva. Imadjak szeretik, most 6 eves, de a kezdeti idok horror volt.HA nem nyugdijjasok, az elso felevben elajandekoztak volna.

Trening, nagyon kemeny kepzes es sok ido nelkul nem szabad beagle-t tartani. MAgara hagyva kertben atomtamadas jellegu karokat okoz. Es azonnal megpattan amint lehet. VAn vele eleg tapasztalatunk..

2013. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Foxit első kutyának ne. Bár igaz, jó előnnyel indulsz ha van érzéked a kutyákhoz de a foxi is akaratos, makacs és kitartó... a beagle is. Ez persze nem mindig rossz tulajdonság. :)

Ha főleg udvaron akarod tartani, inkább közepes méretű kutya kéne neked szerintem, mint kicsi. Nagyobb kutya általában kevésbé fázik kint.


Így hirtelen a közép uszkárra gondoltam neked. Uszik könnyen tanulnak, vidámak, barátságosak.

Az angol bulldog nem tudom mennyire tetszik neked, mert írtad, hogy bulldog ne, de ő nem fázós, több színű, barátságos kutya. Nincs túl nagy mozgásigénye (legalábbis nem egy pásztorkutya).

Most néztem meg, hivatalosan még a labradort is csak közepes méretűnek írják... szóval ez a alapján kicsit nehezen tudok neked válogatni. :D

Van olyan kutyafajta, aminek Dunker a neve. Olyasmi kinézetre mint egy beagle. A Hideget is jól bírja, de nem tudom, hogy mennyire kezelhető könnyen.

Esetleg westie? Neki igazából csak szakálla van, a szőre rövid, mivel nyírják.

Vagy a sima pincser (de a neveléséről nem tudok semmit).

Vagy osztrák rövid szőrű pincser.

Nekem törpe schnauzer volt az első kutyám, most is snacim van. Ha nem zavar a szakáll és határozott vagy, akkor vele sincs gond.


Szerintem olvasgass utána ezeknek a fajtáknak, úgy csak könnyebb a választás.

2013. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

"Az angol bulldog nem tudom mennyire tetszik neked, mert írtad, hogy bulldog ne, de ő nem fázós, több színű, barátságos kutya. Nincs túl nagy mozgásigénye (legalábbis nem egy pásztorkutya)."

valószínűleg egyáltalán nem tetszik neki, mivel írta is. másrészt angol bulldog udvaron???nemár

2013. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!