Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv, Tudom még csak 12 éves...

Üdv, Tudom még csak 12 éves vagyok de ha felnőtt leszek elhatároztam magam, hogy lesz egy vagy több Border collie kennelem és ezt, hogy lehetne elkezdeni? És ha lehetne akkor adjatok meg ingyenes weboldal készítő oldalt!

Figyelt kérdés
(Border Collie)
2013. febr. 25. 18:18
 1/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
26%
És minek? Szaporítani akarod vagy tartani? Ha tartani akkor ne kennelben tartsd.
2013. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Járj kiállításokra, ismerkedj meg tenyésztőkkel. Fontos, hogy legyenek ismerőseid a szakmában, mert egyedül nem tudsz belekezdeni. Mindenek ellőtt kell egy törzskönyves, jó minőségű tenyésszemlézett kutya, ami nem árt ha rendelkezik kiállításon szerzett címekkel. Aztán a kennelhez kell kennelnév, meg mindenféle engedélyek, hogy szabályosan tudd csinálni, és tudsz számlát adni a kölykökről később, mert nagyon rászáll a tenyésztőkre az adóhivatal. Aztán ha már van 1-2 kutyád akkor menni fog magától, viszont látni kell sajnos azt is, hogy milyen kereslet van az adott fajtára, és a nagyvilága nem szabad kölyköket lehozni. De nagyon sok dolog kell még egy működő kennelhez, és kell mellé egy nagyon jól fizető állás, mert ebből nem lehet megélni, úgymond egy elég költséges hobby...
2013. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én eladásra szánnám és mivel imádom ezeket a fennséges,inteligens ebeket!
2013. febr. 25. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor olyan középiskolába menyél ahol van biosz fakt.

Aztán mehetsz is egy állattenyésztői szakra.

Utána vehetsz 1-2 szukát olyan félmillió forint értékben.

Meg kell csinálni mindenféle szűrést a szukáknál szintén nem kevés pénzért.

Utána már csak némi családfakutatás után egy rendes kant kell találnod. és kéész is

2013. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy ahogy az előttem szóló leírta pontosan, ehhez sok pénz kell és idő.

Tehát 8,10 órás munka mellett nem ajánlott.

Ezt akkor lehet csinálni ha mondjuk otthon dolgozol vagy nyertél a lottón.

Egyébként érdekes én is gyerek koromban gondoltam hogy állatorvos vagy ilyesmi leszek, de aztán rájöttem hogy én csak azt az 1 saját kutyámat szeretem, és nem feltétlen az összes többi állatot vagy más kutyát.

Nekem is van kedvenc fajtám sőt ha akarnám még felelősséggel csinálni is tudnám, de mivel én csak annak az 1 kutyának akarok jót és szeretem amim van, így nem is lenne értelme.

Ha komolyan gondolod akkor lehet tanulni állattenyésztést, de bioszból legyél jó.

2013. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Ha elhatároztad magad az jó.Néhányan persze álmodozunk gyerek korunkban, néhányan pedig meg is valósítjuk.

Én ismerek néhány kutya tenyésztőt, őket nagyon tisztelem és azt is eltudom mondani, hogy kezdték általában és mi a filozófiájuk.


Ahogy én megfigyeltem a kutyatenyésztőket nagyjából ezt láttam:

Eleinte kutyát szerettek volna otthonra és keresték a számukra legmegfelelőbb fajtát. Amikor pedig megtalálták, bele szerettek a kutya fajtába végérvényesen.

Viszont nem csak a kutya fajta nyűgözte le őket, hanem általában a tenyésztő személyisége is akitől az első kutyájukat vették.

Először ettől a tenyésztőtől tanultak, majd az első kutyájukkal kutya oviba-suliba jártak. Olyan helyre ahol lenyűgözte őket az, ahogy a kutyákkal bánnak. Így nem csak a kutya tanult a suliban hanem ők maguk is.

Aztán versenyekre jártak és a kutyájuk velük együtt nagyon sok sikert ért el. Aztán rendszerint külföldön kerestek párt a kutyájuk mellé. Tudod olyat aki jó családból származik :) -hogy így mondjam.

Majd ezzel a kutyával is suliba, versenyekre jártak.


Egy valamit tudnod kell két fajta ember foglalkozik tenyésztéssel. Az egyik a tenyésztő a másik a szaporító akiket a tenyésztők nem szeretnek.

A szaporító ugyanis üzleti lehetőséget lát ebben, és neki az a lényeg, hogy a kutyái hasznot hozzanak. -Valójában a tenyésztők nevezték el így.


A tenyésztő az egy életfilozófia. Az a céljuk, hogy az adott csodálatos kutyafajtát megismertessék, megszerettessék az emberekkel. Az a céljuk, hogy megtanítsák az embereket a kutyákkal bánni. Ismerik a kutyák szükségleteit, azt amit tőlünk a kutyusok elvárnak.

Ééééés nem adnak el mindenkinek kutyát.

Kutyát csak úgy adnak el, hogy előtte megismerik a leendő gazdit, sokszor még a kutyus születése előtt. Már akkor elkezdik a gazdit tanítani, tanácsokkal ellátni. Ha tudják, hogy a kutya jó helyre kerül eladják neki, ha nem akkor nem.

A kutyatenyésztő tehát egy életfilozófiai is egyben.

ezért szerintem a lehető legfontosabb, hogy megismerd azt a tenyésztőt akitől te tanulhatsz. Akinek a munkássága lenyűgöz, aki olyan amilyen te is lenni szeretnél.

A legtöbb tenyésztő szereti tartani a kapcsolatot a kutyáival a kutyái gazdáival és segítenek neki egy életen át. Mert a kutyatenyésztés felelősség is egyben a kutyák felé.


Tehát találj egy igazi tenyésztőt, vegyél tőle egy olyan kutyát amivel elkezdheted és tanulj.

Még valami a tenyésztők nem biztos, hogy ebből (gazdagodnak) élnek. Ezt amolyan hobbiként szeretetből csinálják.

2013. febr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!