Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orosz Fekete Terrier lakásba?...

Orosz Fekete Terrier lakásba? (több kérdésem is lenne)

Figyelt kérdés

Pár év múlva ilyen fajta kutyát szeretnék,de valószínű,hogy még panelba fogok lakni,mindennel tisztában vagyok,mozgásigény,kozmetika( kutyakozmetikusnak fogok tanulni ősztől,szóval ezzel nem lesz gond :) ),nevelés kutyasuliba is fogok járni).

Nem első kutyám lenne, jelenleg van egy kistestűm :)


-A lépcsőzést,hogy bírná?? ugyan úgy mint egy kistestű vagy rosszabbul?


-Mennyibe kerül mostanság egy ilyen kutya??


-Szerintetek gáz lenne,ha én nem hagynám meg a szeménél azt a nagy szőrt??

kb ilyen lenne [link]


a jelenlegi kutyámat sem nyírattom olyanra mint eredetileg kéne,mert nem tetszik az a standard nyírás :D :D


-Nagytestű kutyákkal kapcsolatban ami fontos lenne lakásban tartás végett?? mire kell figyelni stb


Bocsi a több kérdésért,de nincs kedvem várni 1 órát,szóval az válaszolhat a többire is akinek van kedve,ideje :)


Köszönöm előre is a válaszokat!! :)


2013. febr. 27. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

karakán fajtáknak általában kifejezetten nem jó a lakásban tartás, mivel nagy a területigényük, de az OFT talán még a kivétel közülük, inkább kísérőkutya, mint területőrző. erről mindenképp beszélgess el egy-két tenyésztővel, ők hogy látják a dolgot.

a lépcsőzés semmilyen kutyának nem tesz jót, ám a kistestűt fel tudod kapni :) ha egészséges, akkor a lépcső sokat nem árt neki, ám ha esetleg diszpláziás, akkor abból még lehet gond.

amire figyelni kell az maximum a dísztárgyak biztonságba helyezése és a padlószőnyeg felszedése :)

2013. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a kutyakozmetikusunk tenyészti ezt a fajtát,nagyon szép kutyái vannak :) tőle fogok kutyát venni,meg természetesen beszélni is fogok vele,de majd csak akkor ha már tényleg kutyavásárlásra lesz lehetőségem..
2013. febr. 27. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

nagy dög :)

jobban bírja a lépcsőt mint egy tacskó ,és rosszabbul,mint a beagle .ára : ???? sok . jó sok . pár év mulva még több!

inkább amit én tapasztaltam.

a lakásban tartott nagytestű kutyával semmi gond ,ha megfelelően van szocializálva, !!!! rendszeresen kutyasuli ! és megfelelően van mozgatva !!!!!!!!!!!!

nem kell naponta sok órát, de legalább 2-3 naponta komolyabb séták, esetleg úsztatás, futtatás, minden nap 2-3 # minimum 20-30 perc séta . ( nagy melegben -kánikulában , hideg esős időben nem szeretnek menni!) de 0 fok körül ,vagy hóban akár napi 15 órát is menne!!:)

a tavaszi-nyári időszakban fontos az ivóvíz ,amikor mentek , különben minden pocsolyát kihasznál !

a motivációk fontosak, a kaja,és labda szeretetére meg kell tanítani,és később amikor hatalmas,és erős lesz, a motivációs eszközökkel a legkönnyebb irányítani:)

nagytestű ,tehát félni fognak tőle!

felelősséggel kell sétálnod vele! soha ne hagyd ott a kutyagumit, de tudd,egy ekkora kutya ,ha csak tápon él ,napi fél kilónál többet termel! tehát érdemes a ház közelében szoktatni, hogy mikor már sétálsz ne érjen meglepetés,és ne keljen egy kiló kutyakakával sétálgatnod utcákon .

a lakás berendezését alakítsd át, minden törékenyet rakj 1 méter fölé,különben repül a porcelán , a magasabb virágokat karózd ki,különben a farkának egyetlen legyintésével ( ha nincs kurtítva ) annyi a virágnak.

ha megrázza magát ,beteríti kosszal-porral a lakást ! meg kell tanítani a zuhanykabinban, vagy a kádban való viselkedésre. a bundája rengeteg vizet szív fel !

takarítás ? egy rémálom :) turbós fejű porszívó ,vagy egy komoly takarítógép használata 2 naponta ! nagy kényelmes fotel,és kanapé , vagy egy komoly méretű kutyaágy ! a kajás tálat,vizes tálat ne a földön ,sokkal inkább 25-30 cm magasabban tedd !! felnőtt kutyáknál, heti,két heti egyszeri koplalónap !! stb-stb. a többit pár év mulva :)

2013. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi,hogy írtál :)


Neked van ilyen fajta kutyád??

drágul??

én úgy tudom,hogy inkább megy le az ára, pár éves kérdéseknél 150-200 ezer ft-ot írtak..

amúgy hobbi kutyának lesz és az se baj ha van vmi szépség hibája (akkor ha jól tudom,olcsóbb) ,de pénz nem számít,mert majd rakok félre jó sokat,hogy a kutyát meg tudjam venni illetve az oltásokat és a felszereléseket is meg tudjam venni :)csak jó helyről és egészséges legyen!! :)


én a sétákat mondjuk úgy képzelem,hogy:

reggel 30 perc

délután 30 perc

este 1,5-2 óra ,labdázás,trükk tanítás stb

hétvégenként kutyasuli,kirándulások stb



a jelenlegi kutyám után is felszedem a kaksit bár az övé elég kevés :D,sok kuka van a környéken(szerencsére) így nagyon sokat mászkálnom nem kéne egy teli zsák kaksival :D


Nagyon hullik neki a szőre???

2013. márc. 1. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:

nem ilyen fajtájú a kutyám, de majdnem :)

ő is nagy erős, pásztorkutya ,csak a tiéd még pluszban nagyon erős örző védő jellemmel is meg lesz áldva,és ezt nehéz kezelni!

nagyon komolyan kell ezt venni !!!!!! KUTYASULI ELENGEDHETETLEN !!!!

a napi séták :)

hamar meg fog változni az elképzelésed:)

de erről majd később.

hullik a szőre ,nagyon borzasztóan. a lakásban tartott kutyák örökké vedlenek !

a takarítás porszívóval indul 2-3-4 naponta . de rutinosan 1 , másfél óra alatt kész.

pénz ? a kutya ára a tenyésztők eredményeitől függ !

kell az adásvételi is ! olyan mintha kocsit vennél ! jogilag legalábbis !

légy észnél , kérj mindent ami jár !

a többi költség : oltások 4 X 5- 15 000 ft, felszerelés nem olcsó .- ágy ! fontos ! különben hamar kikopik a szőre a lábán és nem nő vissza ! havi kullancsirtás : spot on a javasolt ,a márka : Prac-tic .

4-5 hetente 2800-3000 ft. minőségi kutyakaja : 600-12 00ft / kg ! napi adag felnőtt kutyánál 40-50 dkg !! nem több !

DE BÁRMENNYIBE IS KERÜL, MEGÉRI !!

2013. márc. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyugi,felelősség teljesen fogok kutyát venni,már csak azért is,mert a jelenlegi (első kutyám) kutyámat felelőtlenül választottam..ez egy másik történet, a lényeg,hogy következőleg mindent jól akarok csinálni!

Tisztában vagyok,hogy erős a védő ösztönük és ezért is kell a nevelésben a topon lenni,de mint írtam kutyasuliba járnánk,nem csak mert erősebb fajta,de nagytestűekkel kicsit másképpen kell bánni mint egy kicsivel,szóval ha goldent választank ami köz tudod ,hogy könnyű nevelni valószínű vele is suliba járnék :D :D


Az elképzelésem biztos,hogy akkor fog változni, én csak leírtam,hogy, hogy gondolnám mint egy alapot és nem csak 3X 15 percet szánnék a sétákra :D természetesen ahhoz fogok igazodni ami a kutyának jó, ha úgy látom kevés neki a 2 óra akkor megoldom,hogy többet legyünk vagy kipótolom több trükk tanítással vagy vmi..én amiket írtam "alap" dolognak írtam..mert sokszor volt már,hogy félre értettek kérdéseket és ezt elszeretném kerülni :)


A jelenlegi kutyám is rendszeresen féreghajtva van,oltásai rendben, minőségi kaját kap,kullancs ellen is védve van!!


Nem vagyok kezdő kutyás!!! :):)

2013. márc. 1. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet,hogy nem vagy kezdő kutyás :)

csak éppen el sem tudod képzelni a különbséget ,egy " komoly kutya " és egy átlagos kutya mindennapi nevelése között !

úszni tudsz ? ússz meleg vízben a biztonságos medencében ,vagy ússz a La Mans csatornában ( 11 fokos vízben ) viharos szélben ,nagy hullámokkal ! mindkettő úszás !!

és mégis ,micsoda különbség !!

ez épp olyan .

trükkök tanítása:) ezt később fogod megérteni , mikor az otthon a biztonságos udvaron a kutyád ül,fekszik, behívható , de kint a többi kutya és ember között rád sem bagózik :) miközben 50 kg és 70-80 cm magas ??:)

ez a nevelésen múlik ! a jól nevelt kutya bárhol bármit ! 5 perc alatt megtaníthatod bármire, vagy semmire !

2013. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!