Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita más fajta kisebb...

Nagy568 kérdése:

Japán akita más fajta kisebb termetű kutyákkal együtt lehet tartani? Szerintem lehet együtt tartani őket! Nevelésen múlik az egész!

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy miért híresztelik azt hogy az akita agresszív stb... Én együtt tartok egy kan akitát és egy puli kant semmi baj nincs velük, igaz sokat foglalkozzok velük
2013. febr. 27. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak nevelés és szocializáció kérdése. A kutya falka állat, ennél fogva nincs olyan fajta, amelyik alapból agresszív lenne a fajtársaival szemben.
2013. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi a kérdésed? mert ez csak a véleményed, amihez ha jól sejtem megerősítést vársz.
2013. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy miért írnak sokan az akitáról csak rosszat,nehezen kezelhető stb? tény hogy akitánál fontos a szocializáció, kutyaovi, iskola stb..lehet őket más kutyákkal együtt tartani lásd: http://www.youtube.com/watch?v=lZjKkRByOdg
2013. febr. 27. 21:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet őket együtt tartani más állatokkal. Sokan félrenevelik/nem nevelik őket és aztán sírnak hogy agresszív a kutya. Meghát.. Sztereotípia.
2013. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

lehet őket persze..

De az akita nem kicsit nehéz fajta.. a pit hozzá képest kutyafaxa 1-2 aspektusból. Persze akitából is lehet egyszerűbbet kifogni, de általánosságban nagyon nehéz kutya. Az agresszivítása meg szintén jellemző. (legtöbször egyébként nem az közösen tartott állatoknál lép fel hanem idegenekkel szemben) hozzá tenném hogy ugye "harci kutya"-ként funkcionált egy ideig ebből is ered.

2013. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A linkelt videó egyébként nem túl jó példa. Még az agresszív jelzővel dobálózók se várják hogy egy 6 hetes kölyök széttép egy másik kutyát ami feltehetőleg nem most lát először akitát.:)
2013. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a videón ott van a kutyának az apja is ez sem elég
2013. febr. 27. 21:16
 8/10 A kérdező kommentje:
a linken látható 2perc 15 mperc
2013. febr. 27. 21:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 3-as szóló véleményét. Valóban ez egy sztereotipia az akitákról egy általános vélemény úgy mint sok minden másról.
2013. febr. 27. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Természetesen lehetséges. Én egy tacsival tartom együtt,mindkettő szuka és nincs semmi gond velük.Nevelés kérdése.
2014. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!