Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, agresszív a...

Mit tegyek, agresszív a kutyusom? Van egy tacskó keverék kutyám, kb 9kiló. Ő a mindenem a párommal és velem alszik, olyan mint ha a kislányunk lenne. Sajnos kóbor volt, kölyök korában találtuk az utcán és sajnos nagyon elkényeztettük.

Figyelt kérdés
Annyira közel áll hozzánk, hogyha az ölemben van odakap olyan embereknek is akiket szeret.Ha leviszem sétálni és meglát egy kutyát akár 30-40méterre is megőrül és ugat mint az állat. Szerintem a falkáját akarja védeni. Az a baj, hogy én is mindig parázok. Több ismerősöm kiskutyáját tépték már szét. Ha elborul az agya mindig felkapom. Tudom, hogy nem jól reagálok, de nagyon féltem. Várom az ötleteket! (ja és a rosszindulatúak kérem kíméljenek)

2013. febr. 27. 21:27
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
73%

Kutya az ágyból azonnal le.


[link]

*****


Sulik:

[link]

[link] (legalul, a "Törpekutya tanfolyam" lesz a tiétek)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Pedig fogsz kapni rosszindulatút is :)

Menyél el vele kutyaiskolába cerberos vagy tükör sulit ajlom leginkább. Ott fognak segíteni. Itt most nem fog veled senki csodát művelni 10sorban. Falka sorrend nem jó blabla hiába írunk le neked akármit azt nem fogod vagy nem jól fogod be tartani..

A saját anyámék kegyetlennek gondolnak néha és töbször kijelentették már hogy nem szeretem a kutyámat nem is értik miért tartom... nah mind1 ez csak mellékes volt. Kutyaiskolába menjél el. 20-30-40ezer forint körüli összegért helyre hozzák a kutyát attól függ menyire vagytok ti és a kutya inteligensek.

2013. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
semmi baj nincs azzal ha a kutya az ágyban van. Azzal van baj ha ezt magától csinálja. Csak abban az esetben mehet fel ha te erre kifejezetten kéred, minden egyéb esetben szó nélkül "rugdossátok" le. Magától nem mehet fel ennyi.. de tényleg ha komolyan gondolod akkor kutya iskola
2013. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 sippara ***** válasza:
71%
Nekem itt egyértelműnek tűnt a körülmények alapján, hogy a kutya saját területeként, "ahogy úri kedve tartja" mászkál az ágyról fel-le, ilyenkor pedig - szerintem - a legjobb, ha "véglegesen" lemegy a kutya, egyáltalán nincs feljárkálás. Majd fel lehet hívni, megfelelő paranccsal, ha egyáltalán már képesek lesznek bármilyen módon befolyásolni/kordában tartani a kutyát. Addig úgy is csak folyamatos lökdösés lenne, ami a kérdező leírása alapján simán fajulhat odáig, hogy a "csecsemő" akkorát harap anyu kezébe, amikor századjára lökné le, hogy esetleg varrni kell :)
2013. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kutyaiskola! Ha valóban olyan fontos a számotokra a kutya, akkor nem sajnáljátok a pénzt és időt arra, hogy teljes és boldog élete lehessen. Mert most, így nem tud kiegyensúlyozottan élni! Állandó feszültség az élete, mert azt érzi, hogy neki kell döntenie mindenben, neki kell megvédenie titeket. Ez így számára csak kín.
2013. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A "kislányodnak" iskolába kell mennie.:)

Èn úgy tudom, hogy csak akkor aludhat veletek ha a rangsor rendben van. Ha pedig kapdos mikor az öledben van tedd le!

Az agresszióval itt sajnos nem sokat tudunk kezdeni, hidd el ha elviszed kutyasuliba nagyon hamar eltűnik ez a viselkedése (persze ha te is komolyan gondolod a dolgot). Lépésről,lépésre mindent elmagyaráznak neked és még baja sem eshet.

2013. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ahogy a tobbiek is irtak kutyasulira van szukseg. Nem csak a kutyidnak hanem neked is. Elso korben a tanfolyamot nem ajanlom, mert itt nem engedelmes feladatokat kell tanulni hanem szocializalni. Sajnos az hogy ennyire szereted a kutyadat elkenyezteted nem tesz kot neki mert olyan viselkedest valt ki belole amiert most irtal ide egy kerdest. A kutyad falkavezer. De sajnos ez nem orom hanem teher a szamara, emiatt feszult hiszen tudja h nem alkalmas erre a feladatra, de megis helyt kell allnia. Amikor az oledbol kitamad azt jelzi hogy hozzad csak az kozeledhet akinek o engedelyt ad (privat teruletet ved). Amikor kitamad akkor megelozo tamadassal probalja elejet venni annak h fenyegetve legyetek. Amikor ilyenkor felkapod akkor ez csak megerositest nyer, hiszen egyreszt azt hiszi h ot vissza kell fogni mert kulonben szettepne azt aki szembe jon, masreszt felulrol tekint a tobbi kutyara es ez azt erositi benne h o a nagyobb es erosebb kutya.

Ha ezen valtoztatni akarsz akkor gyere el szocializaciora ami van ahol ingyenes;) errol irok privatban.

Elore szolok h neked kell valtoznod es a te valtozasod miatt fog a kutya viselkedese is megvaltozni. Ez egy folyamat, nem pikk-pakk tortenik de ha kepes leszel ra akkor viszonylag hamar eredmenyt tudunk elerni.

Szoval ne tanfolyamot hanem szoci foglalkozast keress, minnel elobb mert sajnos az ilyennek nem szokott jo vege lenni:/

2013. febr. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

nem rosszindulatból, de te tényleg ennyire nem értesz a kutyákhoz? gyerekként kezeled, rosszul,vagy egyáltalán nem szocializáltad,a családotokban nincs senki aki határokat szabna neki, kisajátít téged ( odakap ),és még erősíted is benne a negatív dogokat !: felemeled, mikor elborul az agya , és szerinted a falkát akarja védeni:) !! NEM ,NEM NEM ! a kutyád fél,bizonytalan,rosszul szocializált,agresszív ,stb

tudod, ha más fajta,vagy nagyobb testű lenne, el kellene altatni mint veszélyes ebet, mert tuti veszélyessé lenne nyilvánítva . miért ? miattatok :)

ezek a tények .

megoldás ,ötlet ? igen van . mivel fogalmad sincs a kutya nevelésről ,neked kötelezővé kellene tenni a heti 3 X kutyaiskolát! hogy : 1 szocializálni kezd a kutyádat, 2 megtanuld a kutyatartás alapjait, 3 megtanulj kutyát nevelni, 4 hogy láss normálisan nevelt kutyákat,5 hogy megértsd,és a saját tapasztalásodon keresztül megtanítsd a kutyádnak a helyes viselkedést,6 hogy végre felelős gazdiként, ne parázz ,ha elviszed sétálni, hanem megtapasztald azt az érzést amit a normális kutyások éreznek, amikor kutyáznak:) hogy a kutyád hallgat rád,hogy képes vagy irányítani,hogy te és ő végre társként működtök .

--- tudod, az olyan kutyák mint a tiéd veszélyesek, mindenkire, azért mert mikor én a kutyámmal sétálok,és egy ilyen kutya kerül közel hozzánk, és támad ( persze félelmében, de akkor is támadás !),szóval a kutyák között a méret lényegtelen, a tiéd agresszív ,támadó szándékú,sőt már támad, akkor az én kutyám meg kell hogy védje magát,és neki elég egy másodperc,és a kutyusodnak annyi! és a dolog pikantériája, hogy te vagy a hibás ! miért? mert az én kutyám csak kutyaként viselkedett, a tiéd nem. egy jól szocializált kutya amikor egy másikkal találkozik azonnal tudja a másikról,hogy mik a szándékai, már 10 méterről is! és a legtöbb esetben játék a vége!! függetlenül a méretüktől,fajtájuktól,egyszerűen mind kutyák,és a jó szocializáció eredménye,hogy akár 20-30 kutya is símán elvan egymással! gazdik nélkül is, ha megtanulják betartani a rangsort, ha tudják,hogy hol a helyük a falkában . ezzel szemben a tiédet vagy megölnék, vagy kiközösítené a falka! gondolkozz el ezeken. és tudod mi a legszebb a dologban,hogy ha majd megérted, sokkal jobb gazdi leszel,mint arról álmodni mernél :)

2013. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok reagálást és persze a geget is.....azért idéznék...:


" Ha valóban olyan fontos a számotokra a kutya,

akkor nem sajnáljátok a pénzt és időt arra, hogy teljes és boldog élete lehessen"


Teljes mértékben boldog és teljes élete van, sokkal de sokkal jobban szeretjük és

bánunk vele, mint más a saját gyerekével....csupán szocializálódnia kell, ezt szeretnénk....


vagy...


"nem rosszindulatból, de te tényleg ennyire nem értesz a kutyákhoz?"....vicces ez is,

azért mert egy kutyát nagyon szeretsz és nem szocializálódott vagy az ágyunkban aludt

attól még érthetünk hozzá.....a kutya nem csak házőrzésre van szerintem....stb..

de szeretem az ilyen elmés nem rosszindulatból de mégis leírom hogy dolgokat...:)...


Arról nem is beszélve, hogy ha eréjesen szólunk neki, szót fogad....nem egy elmebeteg,

nem normális agresszív kutyáról írtam....."neked kötelezővé kellene tenni a heti 3 X kutyaiskolát"

Na ez is....ezt le se reagálom, mert ott süppednék ahol te, de mind1....


De azért köszi a sok értelmes és hasznos választ is...:)

2013. febr. 28. 12:21
 10/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Nem úgy látom, hogy felfogtad volna, miket írtak le a többiek!!!


A kutyád őrjöng minden más kutyára, az öledben ülve ismerős embereket harapdál, stb.

Tehát a kutyád szorong, fél és bizonytalan, mert olyan teher nehezedik rá, amit nem tud megoldani! Nem bízik a gazdáiban, mert folyamatosan olyan jeleket kap Felőletek, amely nyilvánvalóan közli számára, hogy Ti alkalmatlanok vagytok a vezetői szerepre, nem tudjátok megvédeni.

Így nem élhet boldog és kiegyensúlyozott életet egyetlen kutya sem...

Aki igazán szereti a kutyáját, az kutyaként, nem gyerekként bánik vele!

Rám is mondtak már mindent, kegyetlentől az állatkínzóig...de magasról tojok rá, mert a kutyám bárhol bármikor elengedhető és kontrollálható!!!

2013. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!