Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megoldható lenne...

Tinka0613 kérdése:

Szerintetek megoldható lenne a kutyatartás számomra?

Figyelt kérdés
Egy lakásban élek, egyedül. A gond az, hogy nagyon szívesen sétáltatnám, naponta többször is, de a munkaidőm miatt minden második napon csak reggel tudnám levinni, 8 körül, utána pedig éjjel, éjfél körül, mert csak akkorra érek haza. Gondoltam az alomra, mint lehetséges opció, de nem nagyon értek a kutyákhoz, így gondoltam esetleg van itt olyan, aki jobban átlátja a dolgot. Előre is köszönöm!

2013. febr. 27. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
elvileg egy felnőtt kutya kibírja. de nincs esetleg egy jófej szomszéd, vagy más ismerős, aki ilyenkor be tud segíteni legalább egy pisi-kaki sétára? lehet, hogy ha már nálad lesz a kutya, sétáltatás közben találkozol olyan emberrel, akire rá tudsz bízni ilyesmit. ha mellette ilyen alkalmakkor reggel korán felkelsz, és a kutya minden másnap rendesen le lenne mozgatva, foglalkoznál vele intenzíven akkor szerintem nincs akadálya. meg ha lehet ne egy aktív munkakutya fajtát válassz.
2013. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
neked a palotapincsi lenne a legjobb hiszen nagyon lusta kutya nekem is az van.. sajnos van olyan nap amikor én se tudom kivinni délután viszont reggel és este mindig viszem de szerencsére kibirja azért néha van baleset de az nem a kutya hibája
2013. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:
16 óra egy kutyának nagyon sok, és úgy, hogy előtte és utána is alvás van, gyakorlatilag csak minden másnap látna téged a kutya. Az almot/pelenkát meg még mindig nem bírja a gyomrom befogadni, nem kutyának való.
2013. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy kölyök/fiatal kutya nem bírná ezt, porrá zúzná a lakásod. Egy idősebb lustább kutyus jöhetne csak szóba, de azért 16 órát visszatartani nagyon nem egészséges, tönkreteszi hosszútávon a vesét. Nekem egy 6 éves lusta kutyám van, és kétszer van olyan egy héten, hogy sokat van egyedül. Egyik nap reggel 9-től este 10-ig, másik nap pedig reggel 9-től este 9-ig. Ilyenkor este megyünk ki egy órát rohangálni, mert nagyon tele van energiával. Minden másnap éjfélig szerintem nagyon sok lenne egy öreg kutyának is. Persze ha választasz egy esélytelen (nagy fekete vagy csíkos) menhelyi idősödő keverék kutyát, akkor még mindig jobban jár ezzel, mint a kennelben éléssel.
2013. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyi időn át tartogatni nem egészséges. Minimum 3 eü séta kell egy kutyának naponta (+lemozgatni).

Ilyen feltételek mellé én nem vinnék haza kutyát a helyedben.

2013. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha ilyen sokat lenne egyedül és nem tudnád magaddal vinni, akkor a helyedben nem tartanék kutyát!!!
2013. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül is, úgy döntöttem, hogy nem szeretnék egy kutyát sem kitenni ilyen megkötéseknek. De tényleg köszönöm a segítséget! :)
2013. márc. 12. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél! Biztos vagyok benne, ha egyszer adottak lesznek a feltételek és lesz kutyád, remek gazdija leszel! :)
2013. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!