Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tudni, hogy a kan kutya...

Lehet tudni, hogy a kan kutya miért nyalja fel állandó jelleggel a szuka kutya pisijét? Esetleg valami mód, ahogyan leszoktassam róla?

Figyelt kérdés
Nem tudom hallottatok-e már ilyesmiről, van 2 kutyánk, az egyik benti kis szobacirkáló szuka, a másik kinti kan kutyus. A probléma, hogy mikor a kicsit kiengedjük, hogy végezze a dolgát, a nagy állandóan odamegy, és felnyalogatja a pisijét, persze többnyire csak suttyomban, amikor már nem lát minket. Sokszor napokig eljátszottam ezzel, figyeltem őt, amikor elindult, hogy elfogyassza a "koktélt", azonnal megindultam felé, rászóltam, tudta egyből hogy mi a helyzet, aznap már nem is próbálkozott. Időről időre muszáj vagyok figyelni, és rászólni, mert általában "fogyasztás" után láthatólag önkéntelenül remeg az állkapcsa, és pont úgy néz ki, mintha vacogna. Egyszerűen ötletem sincs, hogy hogyan szoktassam le róla, nem figyelhetem éjt nappallá téve, pláne nyáron nem, amikor majdnem egész nap kint van a kicsi is. Ötletek úgy az egész szitura? Miért csinálja, miért "vacog" utána, hogyan tudnám leszoktatni? Köszönöm előre is!
2013. márc. 6. 23:37
 1/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Többnyire a tüzelési időszakokban, előtte vagy alatta szokták a kan kutyák ezt csinálni. Ízlelgeti méregeti, mikor jön el az ideje a tüzelésnek.
2013. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

erre a kérdésre én is nagyon kíváncsi vagyok, mivel náluk dettó ez a helyzet.

A szuka pisil, a kan felnyalja, és utána meg vacog.

A szuka nem tüzel, mert két hónapja tüzelt, meg a kan se mászkál úgy utána, mint akkor, meg nincs is úgy kifordulva magából, mint mikor tüzelt a szuka.

érdemleges ötletem sajnos nekem sincsen:(

2013. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
Kerttisztaság (a szukának, esetleg mindkettejüknek), illetve egyik, vagy mindkét kutya ivartalanítása.
2013. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

passz,pedig ez nálunk is rendszeresen előfordult mikor ideiglenesbe nálunk volt egy kan shih-tzu 10 hónapig. Folyton az én szukám pisijét próbálta felinni,jó elrántottam a pórázt,de 2 kutyával nem egyszerű manőver.

Pedig a szuka kutyám ivartalanított már régóta..

És igen az a fogcsattogás,vagyis inkább igen vacogás szintén bejátszott nálunk is.

Na erre kíváncsi vagyok,valaki biztos tudja:) Én annyira nem foglalkoztam vele akkor, elrántottam hirtelen,csak utána nem hagytam hogy puszit adjon :))

2013. márc. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért csinálják mert felmérik a szuka tüzelési állapotát, amikor vacog, akkor gondolom az oroszlánokéhoz hasonló Jacobson szervel ami a szájpadlásában van méri le a vizelet milyenségét, mint amikor az ember a bort kevergeti a szájában vagy a pohárban.

De lehet azért is hogy a eltüntesse a szagnyomot esetleg a többi kan elől.

2013. márc. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez egy teljesen normális , ösztönös viselkedés. miért kell leszoktatni róla?
2013. márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert jó kis betegségeket szedhet tőle össze pl. Nálam se lehet elmúlasztani, de ha látom, akkor rászólok.
2013. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

de, akkor ez a dolog végül is nem lehet mondjuk azért, mert a szukának teszem azt valami baja(betegsége) van...?

Mert ahogy látom elég sok ember kutyája ilyen, még ivartalanított is.

2013. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ivaros szukáknak a vizeletét nyalják. Leírták már itt az okát. Ez ösztönös. Nem lehet "elmulasztani", max , ha szem előtt csinálja, rászólni.
2013. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy ivartalanítás segít ezen. A mi kanunk a tüzelő szukák pisijét nyalta fel folyamatosan. Októberben ivartalanítottuk, és azóta talán vagy 2x nyalta a pisit.
2013. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!