Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etet valaki BRIT, vagy BRIT...

Etet valaki BRIT, vagy BRIT JUNIOR táppal? Tényleg 30%fölötti a hústartalmuk?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a Puppy Large Breednél látom hogy 35% csirkehús tartalom...de mást nem találtam róla...az nem egy olyan nagy pukk ráadásul a fehérje tartalom is csak 26%


az árához képest jobb beltartalomra számítottam :(

2009. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fehérjetartalom általában 30% körül mozog a száraztápoknál. pl. Acana 33% Eukanuba 28% A fontos az, hogy ennek a fehérjének hány százaléka származik húsból. Na ennek nem könnyű utánajárni, ha nincs az ember kezében a zsák. :)
2009. szept. 16. 14:53
 3/6 A kérdező kommentje:
A mi kisvárosunkban 6500 Ft a 15 kilós zsák, szerintem ez jó ár érte. A neten jóval drágább, láttam én is... :) Ma vettem próbaképpen egy kilót kimérve, da ha tényleg jobb az összetétele, mint a Dog Chow-nak, Friskiesnek, stb. akkor bespájzolok belőle. :)
2009. szept. 16. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
te tudod
2009. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 26% fehérjetartalom kifejezetten pozitív, ugyanis nagytestű kölykök esetében a komolyabb gyártók egyre inkább figyelnek rá, hogy a Large breed kategóriában némileg csökkentsék a fehérjebevitelt.(Nem egy nagytestű kölyökkutya indul meg úgy hirtelen a növekededésben, hogy a csontok növekedését az izületek nem tudják kellőképpen követni, ami mozgásszervi panaszokat eredményez. Ennek egyik oka lehet egyes szuperprémium tápok túlzott fehérjebevitele, amit mint kockázati tényezőt a gyártók felismerve elkezdtek különbséget tenni fehérjetartalomban a várható testméretre tekintettel.)

A 35% hústartalom szintén nem rossz arány, főleg, ha tekintetbe veszem, hogy -ha jól emlékszem a Chappy, Friskies kategória kb. 5%-ot, a Dog Chow kb. 15%-ot jelöl meg tényleges hústartalomként.


Mindemellett tartalmazza a szokásos vitaminokat és a várható testméretre tekintettel condroitin-t és glükozamint az izületek védelme érdekében.

Szerintem, figyelembe véve az összetevőket, igen jó ár-érték arányt képvisel.

2009. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ide is felteszem, mert én is sokáig keresgéltem! Hátha másnak is segít.


Brit Junior Large:

Csirkehús és csirke eredetű melléktermékek (min. 35 %),rizs, kukorica, búza, szárított cukorrépa szeletek, takarmányélesztő, baromfizsír, napraforgóolaj, ásványi anyagok, glükózamin, kondroitin-szulfát, DL-Metionin, L-lizin, réz szulfát – víz, A, D3 és E-vitamin.


Fehérje 26 %

Zsír 16 %

Nedvességtartalom 10 %

Hamu 8 %

Rost 2,5 %

Calcium 1,6 %

Phosphorus 1,1 %

Vitamin A 18000 IU

Vitamin D3 1800 IU

Vitamin E 150 mg



Vitaminok és ásványi anyagok és ízületvédők a táp egy kg-jában:

B1 vitamin: 5 mg

B2 vit.:6 mg

B6 vit.: 5 mg

B12 vit.: 0,05 mg

niacin: 25mg

calcium-pantotenát: 12 mg

biotin: 0,7 mg

folsav: 0,6 mg

cholin-chlorid: 720 mg

C-vitamin: 200 mg

Vas: 100 mg

Cink: 87 mg

Mangán: 43 mg

Jód: 0,8 mg

Kobalt: 0,5 mg

Szelén: 0,2 mg

DL-Metionin: 3 g

L-Lizin: 1,9 g

Glükózamin: 260 mg

Kondroitin szulfát: 144 mg

2010. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!