Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpetacsi szuka kutyám van....

Törpetacsi szuka kutyám van. Minden gyereket és szinte az összes kutyát ugatja és támadja. Terhes vagyok. Hogy fog viszonyulni a babához és mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen ellenséges mindenkivel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 18:57
 1/8 anonim válasza:
29%
Sajnos ezzel a problémával nem sok mindent lehet kezdeni.Nekem három A.C.spőánielem van,és a két fiatalabb minden mnás kutyának nekimegy,és ugyanígy morog a gyerekekre.Valószínűleg nálatok is azért van ez,mert egész kis korától nem találkozott és játszott más kuyákkal.De szerintem ha a babád megszületik,és vele fog felnőni,ugyanúgy családtagnak fogja őt is tekinteni,ahogy titeket.Legalábbis reméljük.:)
2009. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de pici kora óta játszik kutyákkal napi szinten és pórázon sem sokat volt, csak mostanában, hogy kötekszik. Van 2-3 kutyahaverja és ennyi.
2009. szept. 16. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy angol kutyás műsor valamelyik külföldi, de magyar nyelvű csatornán, ott is volt ilyen eset, meg elég gyakran szokott lenni, és ott tök jó dolgokat lehet tanulni, hogy hogyan neveld a kutyádat.A műsor címe: a póráz két végén.Nézdd meg, vagy neten keress rá, biztos van benne számodra hasznos tanács :)
2009. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kutyád meg kellett volna nevelni. Nem tudom ti hogy bántok vele, de a kicsi kutyákat általában nem kezelik kutyként, emiatt néha eluralkodnak a családon és ellenségesek a többi kutyával és még ezerniy bajuk van. Míg ha ezeket is kutyaként nevelnék akkor boldokan lennének (téves hogy az elkényeztetéstől lesz boldog!)

Ha megfelelően neveltétek, akkor lehet még öröklött rossz tulajdonságra vagy valami rossz emlékre gondolni.

Ha epdig tényleg nincs megnevelve, akkor gyorsan lássatok hozzá, ebben nincs semmi olyan amibn akadályozna a terhességed. Szoktál ajánlani Jan Fennelt, de sok helyen utána nézhetsz ezeknek a neten, könyvekben. Ha félelmből, vagy öröklötten gyengébb idegrendszer miatt csinálja, azon is lehet javítani, de ilyenhez sok helyen lehet tanácsot kérni. Ezért nehogy elvigyétek vagy ilyesmi, ugyanúgy ártok van szorulva mint a gyerek.

2009. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előső vagyok. Jól értettem hogy mostanában kötekszik? Akkor mennyi idős is? Lehet, hogy most van kamaszkorban? Vagy mi történt vele(tek) mostanában. Lehet, hogy a baba miatt? Elhanyagoltátok, vagy nem volt olyan stabil a nevelése hogy kibírja a terhességed is? Szerintem tényleg hívjatok fel egy kiképzőt és olvassatok el pár könyvet és akkor megvan rá az esély, hogy boldogan élhettek együtt!
2009. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most 1 éves és lehet, hogy kamaszkori bolondság. Sokat foglalkozunk vele, amúgy nagyon szófogadó is, csak egy a kötegedése ami gond. Nincs elkényeztetve sem, a párom nem is engedné. Eszembe sincs elvinni, meg is szakadna a szívem, csak kicsit félek, hogy a babát ne hogy bántsa, ennyi.
2009. szept. 16. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha eddig rendszeresen volt sétáltatva, tehát szocializálódott, és ez a morgás-ugatás dolog újkeletű, akkor ilyenekre lehet gondolni:

1)mi változott a családban a terhességeden kívül, ami ilyen mély benyomást kelthetett a kutyában?

2) a kutya most érik felnőtté. Próbálgatja, feszegeti a dominancia határokat.

3) érzi, hogy terhes vagy, és megpróbál megvédeni.


Ha morog, ugat, támad, azonnal le kell reagálni a dolgot. Egyszerűen, de szigorúan meg kell szidni (nem szabad, stb.). Ha nem hagyja abba, el kell vonni a figyelmét, pl. leülteted, vagy hívod magadhoz, és láb mellett elvezeted az ugatott dolog előtt. Ha nem ugat, megdicsérni, megjutalmazni.

A babával kapcsolatban: már az elejétől kezdve szoktasd a gondolathoz, hogy új taggal bővül a család. Ahogy nő a pocakod, engedd oda bátran, hadd szagolja meg, ha lakásba bejárós, összebújásnál hadd feküdhessen rá. Ő pontosan tudja, hogy baba van a hasadban. Miután megszületik a baba, a kutyust semmiképp se hanyagoljátok el. Nyilván a kicsi minden erődet (mind fizikailag, mind szellemileg) ki fogja szívni, de próbáld meg érzékeltetni majd a kutyával, hogy a baba miatt ő azért nem kevesebb. Ha esetleg morogja, féltékeny lesz, az adott szituációkat ugyanúgy le kell kezelni. A gyereket nem szabad elzárni a kutyától, mert az csak ront a helyzeten. Persze alapszabály, hogy felügyelet nélkül nem hagyunk együtt kutyát és pici gyereket.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél.
2009. szept. 16. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!