Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok?

Milyen kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés

viszonylag jól értek a kutyákhoz,csodálatos kutyadokira kelek és fekszek le.Eddig egy németjuhász kutyám volt,imádtam..nagyon jólnevelt volt,kívánni sem tudtam volna nála jobbat első kutyának. Most viszont egy olyan kutyat szeretnék amit be lehet engedni. Én elöször amstaffra gondoltam,de lehet 18 évesen fiatal vagyok egy ilyen karakteres kutyát kezelni.(testileg/lelkileg szerintem érett vagyok)

Főleg 2 félelmem van az amstaffokal szemben az 1000 jó tulajdonságon kívül.Mégpedig az hogy van egy 8 éves hugyom és hogy szeretném kutyák közé vinni.(tudom ha megfelelően szocializálom akkor ez nem nehéz,de tudom sok gazda nem csinàlja meg és ha az ő kutyája nekiugrik arra nem tudok felkészülni..ötletek??)



2013. márc. 21. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként szerintem beszélj családdal, hogy ők is beleegyeznek a benti tartásba.Lehet ők nem fognak annyira repesni az örömtől, mint gondolod. Ha ez megvan,akkor egy felnőtt kutyát keress, akiről minél több információt tudsz.

Ne egy kölyköt szerezzél, mert könnyedén szerezhet pár életre szóló rossz élményt. Az általad említett szituációra meg nem lehet felkészülni szerintem.

2013. márc. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"van egy 8 éves hugyom"

Amint abba bírom hagyni a röhögést, válaszolok a kérdésre :D:D

2013. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom elég lelkesedés és tudásvágy van benned, ráadásul próbálsz jó előre tervezni. ezzel már megelőzted a legtöbb "amstaff" tulajt! (azért idézőjel, mert legtöbben amstaffnak vett szaporított keverékkel rendelkeznek csupán)

nézz kenneleket, és beszélgess a tenyésztőkkel (emailben is lehet), mondd el, hogy tetszik a fajta, milyen kutyás előéleted volt, és hogy mik a félelmeid. egy jó tenyésztő őszintén fog válaszolni, és ha úgy gondolja, hogy jó helyen lesz nálad egy kölyök, akkor segít majd kiválasztani egy hozzád illőt (valószínűleg szukát).


a másik lehetőség amit az első írt, hogy a fajtamentőket keresed fel (az amstaffrescue-nál pl. kell is írni egy "motívációs levelet" hogy miért szeretnél ilyen kutyát és mihez kezdenél vele, mik a körülményeid) ők pedig segíthetnek találni egy megfelelő kutyát.

2013. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
esetleg egy dobermann szuka?
2013. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi,jöhetnek még :)

Dobbermann-on gondolkodtam,de nem tetszik sajnos..olyan ördögképű :D

2013. márc. 21. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
a füles farkas már kicsit finomitott változat:)
2013. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem van egy Amsztaffom és napi 2-3 órát sétálok meg futok vele.100% hogy lakásban nem érezné jól magát mert ez nem szobakutya!Kárt okozhat tárgyakban és magában is!Sokkal gyakoribbak lesznek nála a betegséget!Az enyém megőrül még ha csak 5 percre is bezárom a kazánházba!
2013. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!