Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik bolha, - kullancs...

Melyik bolha, - kullancs riasztó nyakörvet vegyem meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Scalibor vagy Foresto??
2013. márc. 23. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
A kettő közül a Scaliborra voksolok. Én Exspotot használok, kiváló...
2013. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én most vettem Foresto-t, saját tapasztalatom még nincs, de a barátnőm kutyáján ez volt tavaly, 6-8 havonta cserélte, most rakja rá a 3-at és neki pozitív tapasztalatai vannak.


A kutya folyamatosan erdőn-mezőn volt, vizsláról van szó, aki minden nap 3-4 órát dolgozik, gyakorol.


Szerintem területtől függően válasz. Egyes területeken a leggyengébb nyakörvek is teljes védelmet nyújtanak, más területeken nyakörv + spot-on együttes alkalmazása sem elég.


A legfontosabb odafigyelni és rendszeresen átnézni a kutyát, a kullancsot pedig azonnal eltávolítani.

2013. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 urkunde ***** válasza:
Én Killtix-et használok ez nagyon jó.Amiket kérdezel nem használtam.A Killtix az tényleg jó.
2013. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is most Expotot vettem, ilyen cseppentős, ami 1 hónapig jó, de aztán április végén május elején szeretnék nyakörvet venni neki! Néztem mind 2 weboldalát, reklámját s végül is ugyanúgy mutatta a hatását, csak az egyik 6 hónapig, a másik 8 hónapig hatásos! De ugye ár sem mindegy, mert a Foresto 5800 ft, a Scalibor meg 3500 ft körül van!
2013. márc. 23. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
A Scalibor csak szúnyogra és kullancsra jó. Nem árt, ha bolha ellen is véd egy nyakörv.
2013. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg igazad van most néztem, fel sem tűnt h bolha ellen nem ír róla semmit :(

De viszont a Foresto is bolha és kullancs ellen. Viszont úgy gondolom h a szúnyogoknál sokkal rosszabb a bolha, meg a lakásba se ugráljanak a bolhák, mert ugye nekem szoba kutyám van!

A kiltix is kullancsok és bolhák ellen, de erről még sohasem hallottam!

2013. márc. 23. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:

A Kiltix állítólag nagyon büdös. Szobakutyára nem biztos, hogy jó megoldás.

Hozzáteszem mi még nem használtuk, így nem mondhatom biztosra, hogy büdös, de mi se mertük megvenni, mert sokan panaszkodtak a szagára :)

2013. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi kiltixet használunk, nagyon jó! Tavaly volt többször is kullancs a kutyusomban, miután rátettem a kiltixet egy sem volt, pedig sétálunk a tavon, meg ilyen erdős, füves helyeken elég sűrűn.

Az enyémek kinti, benti kutyák, szinte mindig bent alszanak, de nekem nem volt gondom a kiltix szagával, van neki valamennyi, de annyira én nem éreztem.

2013. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem sokszor viszed erdőbe, vagy erősen kullancsos helyre, akkor nagyon jó a Duoband. Nem drága és 4 hónapig tart a hatása. Mi két éve használjuk és bevált. Annyi, hogyha hosszú szőrű a kutyád, akkor a nyakörv összecsomózza a szőrét, de rövid szőrűekre tökéletes. És szőrápoló anyagot is tartalmaz.
2013. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam egy csoportban, idézem:

Ti tudtatok h a Killtix nyakorvet meg kell huzigalni es ugy aktivalodik? Es idonkent ez meg kell ismetelni hogy hasson 6 honapig?! Es ha a belso resze bekoszolodik szaraz szivacs dorzsis reszevel meg kell sikalni! Ezt eddig nem is tudtam,ma mondta az allatorvos... :)

2013. ápr. 9. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!