Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen sok társtulajd...

Miért van ilyen sok társtulajdonban levő kutya egy kennelben?

Figyelt kérdés
Már több helyen is láttam, hogy egy kennelnek van 1-2 kutyája, meg vagy 6 társtulajdonban. Ez mire jó? Megéri társtulajdonban lenni? Szerintetek mi tartozik a társtulajdon fogalmába? Van valakinek személyes tapasztalata ezzel?
2009. szept. 19. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a jó tenyésztők tudják, hogy 30 kutyával nem bírnak rendesen foglalkozni, de ha mégis születik egy nagyon igéretes kutya akkor bent maradhat a tenyészetben és tisztességesen tudnak foglakozni is vele. Nekünk abból áll, hogy majd lesznek kölykei ha a tenyésztő úgy dönt, kell vinni kiállításra amúgy csak az enyém a kutya. Bár én nem azért vettem a kutyám, mert megéri. Nem is érdekel, hogy mi lesz majd mondjuk a kiskutyák árával vagy ilyesmi... Ha valaki megériben gondolkozik az inkább ne.. Nálunk úgy volt, hogy nagyon akartam pont azt a kutyát, szerinte meg nagyon igéretes volt, így ebben egyeztünk meg. A kutya gazdája én vagyok.
2009. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál! Én jó 2 év múlva szeretnék kutyát venni,akkor veszek majd saját lakást,stb. Nagyon szeretnék majd akkor kiállításokra,versenyekre menni vele. Viszont szeretném,hogy a sajátom legyen. De amiket eddig leírtál,úgy jön le,hogy ettől nem kell félnem.
2009. szept. 19. 13:51
 3/20 anonim ***** válasza:
Azért, hogy kiállításra járj, nem kell tárastulajdonban lenni. Mert azért vannak kötelezettségek, csak pl a kutya neked fog szótfogadni, mert veled lakik, de nem tehetsz vele mindig azt amit akarsz.
2009. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Persze,azt gondoltam,hogy járhatok vele törzskönyvvel is kiállításra. De nem mindegy,milyen kutyával, tapasztaltam már sokszor,hogy az alomtársak sem egyformák. Mire utaltál az utolsó mondatoddal?
2009. szept. 19. 14:06
 5/20 anonim ***** válasza:
Ó, hát nehogy azt hidd, hogy a tenyésztő az összes kiállítási minőségű kutyát eszeveszetten meg akarja ktartani magának. Csak mondjuk azt amelyiket kennelje eddigi legjobb kutyájának tartja. De azon kívül még sok szép kiskutya sikerülhet akit elad simán. Arra gondoltam, hogy mindig kapcsolatban kell lenni vele, gondolom nem ivaetalaníthatod, pároztathatod csak úgy, ezt ő dönti el, ilyesmik... Meg nem csinálhatsz olyanokat amiktől romlik a kutya "minősége" (jaj de ronda szó :D)
2009. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Persze,nem gondoltam össze-vissza pároztatni. Igazából tenyészetben sem gonolkodom, csak hobby miatt járnék kiállításokra. És abba beleszólhat,hogy mivel etessem? Ugyanis a honlapján kinnt van az Orijen logója,de ez gondolom nem vonja maga után,hogy nekünk is hasonlókkal kelljen etetni.

Még egyszer köszi,hogy válaszolgatsz,de eddig még nem találkoztam olyannal,akivel ezekről beszélgethettem volna :) Köszi :)

2009. szept. 20. 13:42
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
hát, én alapvetően nem választanék így kutyát. Pont azért, mert ha a tenyésztő elkezd beleszólni, hogy mikor kellene kiállításra menni, és pl. te épp nem érnél rá, vagy ő más tápot preferál, mint te... amikor már nálad van a kutya, persze jó meghallgatni a tenyésztő tanácsait, de én szeretek magam dönteni. Ezzel meg egy életre szóló köteléket vállalsz a tenyésztővel... szóval hacsak nem akarsz valamiért egy hiper-szuper tenyészkutya óvónénije lenni, szerintem inkább válassz olyan kutyát az alomból, akinek nem szólnak bele a nevelésébe...
2009. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ! :) van benne valami... :)
2009. szept. 23. 15:53
 9/20 Winner of Royal Hill ***** válasza:
73%

Nem tudom miért kell ilyen ellenségesen nézni a tenyésztőkre...

Általában ha mond valamit , azt nem azért mondja hogy dirigáljon, hanem azért mert jót akar. Tapasztalata van!

A kiállítások sem úgy működnek, hogy a tenyésztő "elkezd beszólogatni". Egy hónappal(vagy kettővel) előtte nevezni kell, tehát meg lehet beszélni, hogy ráér-e a kedves tulaj vagy sem.

Másrészt a tenyésztő nem neveli a kutyát(max. ringdresszúrázza), az a gazdi feladata...

2009. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
ugyanakkor ha nem én döntöm el, hogy mivel etetem, hová viszem kozmetikushoz és mikor viszem kiállításra, akkor mégis, mitől az én kutyám?... pont ettől TÁRStulajdon, hogy az a kutya soha nem lesz teljesen a gazdájáé... persze ezt lehet szeretni, ha valaki valami neves tenyésztőtől akar kivételes adottságú ebet, akkor érdemes esetleg belemenni, de ha nem ez a szándéka, akkor szerintem felesleges...
2009. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!