Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kutyát,...

Nagyon szeretnék egy kutyát, de a szüleim nem engedik. Hogyan vehetném rá őket? Spániel az álomkutya

Figyelt kérdés
kb mekkorák?hogyan kell velük bánni?hogyan neveljem meg?mennyire okosak?szófogadók?
2013. ápr. 14. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem engedik? Mit mondanak, miért nem lehet?
2013. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

főképp az udvar miatt,sok a növény.


régebben volt kutyám csak akkor még nem igazán foglalkoztam vele,és azon az elven vannak,hogy most ugyan ez lenne a helyzet.de úgy érzem,hogy eleget idősödtem ahhoz,hogy tudjak vele bánni,foglalkozni vele,etetni,itatni stb.

2013. ápr. 14. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk mielőtt egy ilyen fontos dolgot kérnél, tájékozódj egy kicsit. Nem tudsz semmit a kutyákról, csak hogy aranyosak, és kitaláltad hogy neked is kell egy. Ha a szüleid most rögtön igent mondtak volna, akkor kaptál volna egy kutyát úgy, hogy fogalmad sincs mivel is jár a gondozásuk. Most egy ideig hanyagold a témát, csak néha említsd meg hogy milyen aranyos az a kutya, vagy ilyesmi szinten kerüljön csak szóba. Közben kezdj el tanulni a kutyákról, mivel táplálkoznak, honnan érdemes venni, mik az alapvető feltételei a tartásának, hogyan lehet jól nevelni őket, esetleg menj el egy menhelyre segíteni, és kérdezz bátran az ott dolgozóktól. De amíg a legegyszerűbb kérdésre sem tudod a választ, nem kéne hisztizned a kutya miatt, mert a szüleidnek van okuk rá, hogy ne engedjék meg. A spánielek amúgy sem azok a tipikusan könnyen kezelhető kutyák. Szóval első kutyának nem ajánlanám, pláne hogy valószínűleg kevesebb, mint 15 éves vagy, és gondolom a szüleid sem nevelgetnének örömmel egy félrenevelt energiabombát, aki mindent tönkretesz, szétrág és lepisil. Mert ez lesz a következménye, ha kellő tudás nélkül vállalod be a kutyát. Ezzel mindenki csak rosszul járna. Te csalódnál, mert azt hihetted, hogy sikerül egyedül megoldanod mindent, és jó kutyát nevelni a kis szőrpamacsból. A szüleid megbánnák, hogy kutyát vettek, és valószínűleg meginogna a beléd vetett bizalmuk, miután az általad vállalt, és kikönyörgött feladatot nem tudtad ellátni. És legrosszabbul a kutya járna, mert elrontanád a nevelését, emiatt valószínűleg meg kéne válnod tőle, és a kutyus el lenne ajándékozva, menhelyre kerülne, vagy valami még rosszabb helyre. A szüleidnek biztosan jó okuk van, hogy nemet mondjanak. Tudd meg az okot, és próbálkozz :)
2013. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és már nem először mondogattam nekik.nagyon régóta rágom a fülüket ezért
2013. ápr. 14. 18:49
 5/7 csajok2001 ***** válasza:
Ja,nálam is ez a helyzet...el kell hitetned hogy szereted a kutyákat,vagyis legyen tele a szobád kutyás képekkel,és könyörögj,és feltűnően írt 1nek a kívámságlistádra
2013. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:
Öööö... pár éven belül munkát szerzel és elköltözöl? A fennmaradó időben kezdhetsz gyűjteni a spancira, mert nem olcsó kutyák.
2013. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyáltalán nem számít , hogy hány éves vagy hanem az ,hogy-hogy fogod nevelni a kutyádat !! Én 15 éves vagyok és nekem is egy spánielem van és az első kutyám ....

Csak tőled függ , hogy ki lesz a falkavezér . Igaz nagyon sok gondozást igényel egy spániel de benne egy igazi társra találsz ! :) Minden nap legalább 2 óra séta vagy több ha ez nincs meg akkor elkezd kaparni gödröket a kertben így vezeti le az energiáját . Nagyon szeret a középpontban lenni és utál egyedül lenni . Makacs egy fajta ezért nem szabad elkényeztetni őket . Mi kutyaiskolába is járunk , mert így is le tudja vezetni az energiáját . Nagyon okos egy fajta az én spánielem 3 hónapja jár suliba de nagyon okos. Hát én is sokat győzködtem anyukámat , hogy had legyen egy spánielem és sikerült is . :) Viszont nekünk a házba van csak napközbe megy ki a kertbe játszani szóval télen vigyázni kell nehogy fülgyulladást kapjon ... Sok sikert a kutyushoz ! :) :) Győzd meg őket , hogy te képes vagy egy ilyen kutyát fel nevelni ...

2013. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!