Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz kutyát szeretnék. Mik...

JamesHeller kérdése:

Mopsz kutyát szeretnék. Mik az előnyei illetve hátrányai?

Figyelt kérdés
Én allergiás vagyok a kutyaszőrre és de az lényegtelen beleszerettem a mopszokba és eldöntöttem, hogy egyszer nekem is lesz. Valaki akinek vannak tapasztalatai velük az írjon már pár dolgot amit tudnom kell. Köszönöm :)

2013. ápr. 20. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az egyetlen előny hogy olyan csúnya hogy az már néhanéha szép, de egyébként ritka beteges fajta még a tk-s ilyen olyan szűrt állatoknál is sok probléma merül fel, ha hideg van akkor az a baja ha meleg van akkor meg az. Kirándulni mondjuk sem igen lehet elvinni akármilyen sport kb felejtős :D.. de persze attól függ hogy mit szeretnél.
2013. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha allergiás vagy akkor az nem jó,mert a mopsz egy nagyüzemi szőrgyár és ahol jár ott szőr van.

Valóban betegesek,nem is az immunrendszerükkel van a baj,honem a szemükkel,bőrükkel.Nyáron én mindig attól félek,hogy hőgutát kap.

Rendes szűrt szülőktől van a kutyám,szeretem,de ő az első és utolsó mopszom.Nagyon sajnálom mikor hörög a melegben,mikor már x szemműtéten átesett,de még mindig nem jó,mikor az oltásnál allergiás reakció lép fel,ok előfordulhatnak,na de mindig ?

Lehet van olyan mopz aki leéli az életét ilyen gondok nélkül,sajnos az enyém nem ilyen szerencsés.

2013. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyessel egyetértek. Ha mégis veszel NAGYON nézd meg hogy honnan veszed, a tenyésztőtöl vett, szűrt szülőktől származó kölykökkel is lehet gond. De ha szaporítótól veszel olcsó kiskutyát, akkor szinte kivédhetetlen hogy beteges legyen.
2013. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy megfelelő hőmérsékleti körülmények között lehet vele hobbi szinten sportolgatni és túrázni azért. Igen hajlamos az elhízásra, mozgás nélkül meg főleg. De ugye a nyári nagy melegben a mozgás csak a hajnali/késő esti órákra korlátozódhat.
2013. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én rövid szőrű kutyát nem ajánlanék allergiásnak. A rövid, sprőd szőr beleáll a ruhád szövete közé, egyenként száll mindenfele, jóformán összetakaríthatatlan a lakásból. A hosszabb, selymes szőrű kutyák szőre összeáll egy sarokban, nem fogsz vele mindenhol találkozni, a ruhádba se megy bele annyira, még a fekhelyükről is "össze lehet görgetni" egy nagy gumóba és nem száll közben, szóval én inkább őket ajánlanám. Bichon, yorkshire, máltai, uszkár, shih-tzu, nekik ilyen a szőrük.
2013. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kutyás ismimnek mopsza van egy tünemény az a kutya,de sok hátránya van iszonyatosan hullik a szőre ,ami rád nézve,hogy allergiás vagy nagyon nem jó,a pici hegyes szőr szálak mindenütt jelen vannak!

takaríthatsz hetente többször is akkor sok szőr lesz! ismim mondta..


a nagyon hideget és a meleget nem szeretik,már 20 fokba ismim mopszlija alig akar sétálni..


nagyon betegesek..


nem annyira taníthatók..


aranyos kutyák,de elég sok gond van velük egészségügyileg..


allergén kutyák a bichon,yorki,uszkár stb..

a neten van egy oldal ahol sok allergén kutya van,keress rá és onnan válasz fajtát..


egy ennyire szőr hullós fajtánál a te egészségi állapotod eléggé megromlana,ezt gondold át!

2013. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mopinál gond a szobatisztaság.Ha allergiás vagy rá,tudd,hogy az romlani fog.Egy sima viszketés asztmába mehet át.Akkor majd keresheted neki az új gazdit.
2013. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát sokat okosodtam :)
2013. ápr. 20. 20:12
 9/11 A kérdező kommentje:
Viszont az érdekes, hogy nagyimnak uszkárja van és akár hányszor ott vagyok (ugyebár imádom a kutyákat :D) folyton simogatom és 1-2 nap után mindig úgy viszket a szemem, hogy vörösre dörzsölöm eddig az kutyaszőr allergiámra fogtam de ha az uszkár antiallergén akkor mi lehet?
2013. ápr. 20. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, vizsgáltattad-e komolyan az allergiád, lehet hogy nem is a szőrre, hanem a kutya nyálára vagy allergiás, és ez megmagyarázná, miért jön ki rajtad az uszkártól is. Mondjuk, attól, hogy nem vedlik annyit, az uszkárnak is van szőre. Ezeket a kutyákat azért hívják hipoallergénnek, mert nem hullatják olyan nagy mértékben a szőrüket, mint a többi, csak fésüléssel jön belőlük. Ha rám hallgatsz, mielőtt belevágnál a kutyavásárlásba, elmész egy jó alapos allergiavizsgálatra, hogy kiderüljön, pontosan mire vagy allergiás és milyen mértékben!


Amúgy, lehet hogy buta kérdés, de nem gondolkoztál a kínai meztelen kutyán? Igaz, baromi drága, de nincs szőre csak a feje tetején.

2013. ápr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!