Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a szokás a kiskutyámnál?...

Mi ez a szokás a kiskutyámnál? Miért csinálja?

Figyelt kérdés
éjjel mindig a fejem fölött alszikfejét a kezemhez érintve.az én kezem a fejem alatt van.minden éjjel felkel,megnyalja a kezem és alszik tovább.ha nincs ott a kezem,addig keresi míg meg nem találja,megnyalja és alszik.ha meg nem találja mert a paplan alatt van,akkor nyüszít,ha előveszem,akkor a szokásos nyalás,alvás.ez miért van?amúgy 5 hónapos.3 hónapja minden éjjel ez van.
2009. szept. 30. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Rossz szokás, uralkodni fog rajtad, ezen a te érdekedben is változtatni kellene olvasd le ezt: [link]

Sok sikert, és állatként kezeld

2009. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én nem gondolnám hogy uralkodni fog.én vagyok a vezér,szót fogad,és végrehajtja a parancsaimat.elég ha ránézek.azt hogy érted,hogy állatként kezeljem?ő nem csak egy állat!ő a családom!nekem csak ő van és a párom.
2009. szept. 30. 17:03
 3/11 anonim válasza:
38%

Szia.

Az én kutyám is hasonlóan viselkedik. Bármikor meglát mindig nyalogat, főleg a kezem, és éjszaka ha lefekszünk aludni, mindig feljön és megnyal hogy hogy vagyok, jól érzem e magam. Ezt azóta vettem észre rajta, mióta beteg voltam (műtöttek), és azóta ilyen. Tehát egyszóval a kutyád csak azt nézi, hogy minden rendben van e veled. A kutyád nagyon szeret téged, és nem akar elveszíteni. Én is most nemrég jöttem rá. :-)

2009. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Jó rendben higgyél amit akarsz, én meg értek a kutyákhoz, ugyanis ezzel foglalkozom, nem csak tartom őket, az a szerencse, mivel ágyban tartod valószínűleg kis testű, azzal szokott gond lenni, ha nagytestű és akkor jön a siránkozás eddig hallgatott rám és most meg nem stb. Csinálj amit akarsz, ha valaki segíteni akar esetleg olyan aki többet tud mint te és te visszautasítod, minek teszed fel a kérdést, a falkavezér soha nem engedi be az ágyába az állatot és ha valamit nem teszünk meg és nyűszít akkor ő a falkavezér. Sok szerencsét a kutyádhoz ja bocsi a családodhoz. :D
2009. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
A másodiknak sincsen igaza ez a kutyák normális üdvözlési rituáléja és tényleg azt nézni, hogy minden rendben van e veled, de azért mert azt gondolja ő tartozik felelősséggel irántatok ennyi tök egyszerű a magyarázt, nem a nagy szeretetnek a jele a kutyák máshogy működnek.
2009. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Az oké, hogy a kutya a családod de NEM EMBER! Úgy kezeld mint egy kutyát! Az emberek nem élnek falkában így hajlamosak így kezelni a kutyát is! Pedig náluk nincs egyenlőség. Szerintem nem kéne az ágyadban aludnia! Majd fogsz csodálkozni, ha kamaszkorban rádmorog és tojik rád magasról. Ha kistermetű kutya akkor ezt cukinak veszik, de a kutyának nagyon nem jó! Sok olyan kutyát ismerek és olvastam akik megharapják a gazdájukat vagy rámorognak, mert nem az vana mit ők akarnak! A kutyád még kicsi. Felnőtt korában nem így fog viselkedni. Amikor a kutya le sem tud szakadni rólad, az az emberi gondolkodás szerint ragaszkodás. A kutyáknál viszont azt jelenit, hogy a vezérnek kell vigyázni a falkára és azért követ mert azt hiszi neki kell rád vigyázni és ő a vezér. Ezért mondjuk, hogy ne kezed emberként. Szoktasd a saját helyére és tudja, hogy te vagy a főnök, TEHÁT tudsz magadra vigyázni meg rá is, így nem kell ellenőrizni.
2009. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Én utálom a Fennel könyvet de igazat adok az előző hozzászólónak, a kutyának tényleg nem az ágyban a helye és ha felengeded akkor is csak a lábad alá, ne a fejed felé! Bár te már nem fogod tudni átszoktatni, csak véglegesen kitiltani az ágyból. Kiváltságos helyzetbe hozod és ez nem jó. Minél később szoktatod le róla, annál nehezebb.

A kéznyalogatás természetes, szeret téged, hisz veled él, te vagy a gazdája. Az enyém is állandóan ezt csinálja.

2009. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a kutyád rossz helyen alszik .

még a hálóba sem szabadna beengedni !

azért nyüszít,mert szorong .

túl szoros a kötődés,és símán kihasznál téged :

ő jelez-te reagálsz rá ( előveszed a kezed ,hogy ő megnyugodjon ! )

kölyök még, tehát hamar átszoktatható .

ha,meg nem ?? , azt majd a saját károdon megtanulod később

!!!!

rendszer, időpontok kialakítása, megfelelő motiváció ( jutifalat ),és következetesség !

talán egy kicsit nem kutyaként viselkedsz vele ??!!

neki ez nem jó,és neked sem lessz jó !!

2009. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én nem azt mondtam hogy rossz a tanács hanem hogy én nem így gondolom.az hogy én őt családtagnak veszem annak oka van.igen,tudom kicsit túlzásba viszem.de remélem senki nincs ilyen helyzetben mint én.nekem ő a gyereket pótolja mivel nekem nem lehet pedig minden vágyam volt.de ebbe nem mennék bele.muszály beengednem a hálóba,mivel ez egy garzon,csak szoba,konyha amit nem választ el ajtó sem meg fürdő.én se engedem az ágyra de amint elalszok ott van.mindig erre ébredek és sajnos kómásan nem tudom lezavarni.tisztában vagyok vele hogy nem helyes az ágyon aludnia.de hogyan szoktassam le?amint elalszok azonnal ott van.
2009. okt. 1. 11:04
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Az azért túlzás, hogy a kutya a hálóba sem mehet be!

Na szóval szépen leterítesz egy plédet az ágyad végébe, a lábad alá. Megtanítod neki, hogy az a HELYE. Értenie kell a szót (ülj a helyedre, feküdj a helyedre, ha rosszat csinál: húzzál a helyedre). Onnantól, hogy ez tudatosult benne, este egyszerűen lefekteted oda és kiadod a parancsot, hogy ottmaradsz. Amíg nem tudatosul benne, hogy mit akarsz addig esténként ugyan úgy fel fog kúszni. Attól még, hogy kómás vagy, felkelsz rá, erőt kell venned magadon, hogy kinyújtsd a karod és letedd a földre (ha kistermetű)és megszidd pár szóval.

Mikor arra gondolsz, hogy a kutya a gyereked, jusson eszedbe, hogy egy gyereket is meg kell nevelni, nála is ugyan úgy el kell érni, hogy rájöjjön, te vagy a főnök. Ezt a kutyánál is csinálhatod érzéssel, sok kedveskedéssel de ha kell, erélyesen! A te kutyádnak most az utóbbira van szüksége. Később kifizetődik a dolog, hidd el.

2009. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!