Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne a legideálisabb...

Melyik lenne a legideálisabb kutya számunkra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én és a barátom közös megegyezés alapján úgy döntöttünk, hogy veszünk egy közös kutyát, amit mindketten nagyon várunk, de tanácstalanok vagyunk, mert az élethelyzet elég bonyolult. A nyáron végig együtt leszünk, de nekem egy külföldi lehetőség miatt szeptemertől el kell költöznöm.

Olyan kutyát szeretnénk,amit nagyon lehet szeretgetni,nem tudom hogy lehet-e nagykutyát 3. emeleti lakásban tartani, de jó lenne ha nem lenne túl pici embercentrikus és a szőre könnyen kezelhető. Valamint a költözés miatt, tudjon alkalmazkodni is, hogy egyszerre két otthona legyen(mikor otthon vagyunk nálam lakik majd a barátommal együtt, mikor elmegyek, hazaköltözik a batárommal). Én speciel nagyon de nagyon szeretnék egy golden retrievert(tudom az nagytestű, de ha megírnátok mennyire bírja házban, azt megköszönném) viszont neki túl nagy a szőre, ami nem előny abban a pici lakásban. Le szokták nyírni a retriever szőrét? Ha ez a kutya nem alkalmas milyen másik fajtát tudtok ajánlani? Bármilyen nagyobb kutya amelyik kellő foglalkozással el van lakásban is? ha ilyen nincs, kistestűt is mondhattok! Az, hogy egy kutya széttombolja a kertet(batáromnál van kert) nevelés kérdése vagy jellem? Mert a barátom nem szívesen engedné ki, inkább sétálni vinné egy nap többször is, mert nagyon félti a kertet, sok munkájába került. Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 14. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nektek nem való kutya.
2013. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem simán megoldható nállatok egy kutya. Az hogy a kertet ne rombolja szét nevelés kérdése, a lakásra ugyanez vonatkozik. Goldi helyett inkább labradort ajánlanék a szőre miatt.
2013. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Én inkább macskát vagy törpenyulat ajánlanék nektek.
2013. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szeretgetni macskát kell, a kutyával meg foglalkozni és nem a kertet félteni..
2013. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már! pont hogy százszor jobb hogy rendszeresen viszi sétálni minthogy a kertben hagyja unatkozni. amúgy nekem is az volt az első gondolatom hogy akkor inkább már egy labrador. (én sokáig összekevertem a goldival régen)


persze azért nem csak agyon szeretgetni kell egy kutyát hanem következetesen és bizony olykor "könyörtelenül" szigorúan nevelni is kell. a könyörtelen alatt azt értem hogy nem szabad megenyhülni a cuki szép szemek láttán, mert akkor nagy bajok lehetnek.


javaslom szóljatok a tenyésztőnek hogy egy megadóbb típusú kutyát szeretnétek. tehát ne az alom kis "mindenlébenkanál" kölykét vegyétek meg.

2013. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Èn inkább a goldent mondom! Sokkal köbnyebb utána takarítani. A labiknak is hullik a szőrük és sokkal rosszabb ilyen pici szőrszálakat leszedegetni az ágy minden pontjáról. A goldennek kis gombóckákban hullik a szőre, így könnyebb utána takarítani, plusz ha rendesen ápolva van, fésülgetitek akár minden nap nem fog annyira hullani. Retrievereket nem szokták megnyírni és szerintem a goldent éppen a szőre teszi olyan széppé, különlegessé.

Ha elég mozgást tudtok neki biztosítani, szellemileg is le tudjátok fárasztani nagyon boldog lesz veletek. Első kutyának eleve remek választás.:)

2013. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Minden értelmes válaszolónak nagyon köszönöm! Akik pedig csak fél szavakkal vakkantottak valamit, azoknak akkor elmondom, hogy a szeretgetés azért van benne, mert mindkettőnk családjában vannak pici gyerekek, akik nem képesek felmérni hogy milyen veszélyekkel járhat ha mondjuk nagyon megölelik a kutyát. Nem szeretnénk ha az lenne a vége hogy harap az eb. Persze, tudom hogy ez is valahol nevelés kérdése, de attól még természettől is függhet. Nem biztos hogy egy kezes pitbull pl. nem kap oda a gyereknek ha "dögönyözi". A veszély esélyét szeretnénk a legalacsonyabban tudni! "A macskát kell szeretgetni, a kutyával törődni és foglalkozni kell nem a kertet félteni" - nem felelőtlenül akarunk belevágni, mert a kutya is élőlény, ha így tennénk, nem kérdeztem volna meg ezt a dolgot ezen az oldalon! De akik normálisan tudtak válaszolni azoknak nagyon köszönöm, sokat segítettek :)
2013. máj. 14. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:

a gyerekeket is meg kell tanítani hogyan nyúljanak a kutyához. ha első kutyátok lesz közel sem biztos, hogy képesek lesztek úgy megnevelni, hogy ne kapjon oda a kisgyereknek ha felhergeli, a fülét szaggatja, ütlegeli, stb... ismerősi körben van olyan gyerek, aki még hozzám is odajön és megcsap. ilyenkor a goldik is ugyanúgy oda tudnak kapni. ők is kutyák, attól, hogy egyébként valóban családbarátabb fajták. nem azt mondom, hogy ez jellemző, de megtörténhet. nem rosszból, de én is várnék még a kutyatartással. kicsit informálódj, olvasgass, gondold át. és igen, a kutya széthullatja a szőrét a lakásban, rengeteget kell utána takarítani, foglalkozni is kell a szőrével, amelyik nem annyira hullatja, azt pedig általában kozmetikába kell vinni. a szomszéd kutyafürdetés után 3 órát szenved a fésülgetéssel (bolognese kutyája van). nekem rövid szőrű nagyobb kutyám van bent, minden nap porszívózom utána pedig fésülöm is, igaz nem 3 órát, viszont napi rendszerességgel, mert iszonyatos a sok szőr mindenütt.

és egy kutyának nem mondhatod azt sem, hogy bocs, ma eszméletlen sokat dolgoztam, fáradt vagyok, hagyjál. erre mindenki azt mondja, hogy "tudom, tudom", aztán meglepődnek milyen nehéz.

azért az mindenesetre jó dolog, hogy informálódsz itt is már. viszont ha valamelyikőtök ért a kutyákhoz akkor majdnem az egészet visszavonom. ebből a kérdésből úgy tűnt, hogy MÉG nem. valahol el kell kezdeni, de megfelelő tudással. ami ugye csak elmélet, utána jön a kihívás. :)

2013. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy komolyan kell venni, már be is vásároltam pár könyvet amik fajtánként elmagyarázzák az ápolást, tartást stb.

Sok kutyám volt már mikor kisebb voltam, ugye akkor még nem voltam tisztában ennek a komolyságával és anyáék sokat segítettek, a szőrét pedig azért nem tudtam mert eddig Yorkshie-m volt aminek nem hullott a szőre, és egy Havanese-m akinek már csak most öregebb korára kezd kihullani. :) De most, hogy betöltöttem a 18-at már mindent nekem kell csinálnom, és nem lesz egyszerű (hiszen kicsinek sem volt az, mikor a fele dologban anya segített) mégis, úgy érezzük a párommal, hogy képesek vagyunk belevágni (úgy írom, mintha csak gyerekvállalás lenne :DDD) és azóta megbeszéltük, hogy nagy kutyával várunk addig amíg nem lesz közös házunk közös kerttel, és most újból egy kis Yorkshire terrierben gondolkodunk. Vagy pedig Beagle-ben dehát róla azt olvastam, hogy eléggé öntörvényűek. Reméljük minden jól alakul, köszönöm még egyszer a válaszokat! :)

2013. máj. 15. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom nem erre a válaszra vársz de akár egy menhelyi kutyával is próbálkozhattok :) Menjetek el nézzetek meg pár menhelyt hátha beleszerettek valamelyikbe! Nekünk is menhelyi kutyánk van és nagyon rendes pedig sajnos nem sok időt tudtunk a nevelésével tölteni de mikor a három éves kislány oda megy és orvososat akar vele játszani nagyon aranyosan tűri hogy a légzését mérjék és a torkát vizsgálják szóval egy igazi gyöngyszem pedig nem külön szempontok szerint választottuk ki egyszerűen mikor megláttuk a húgommal közösen azt mondtuk hogy nekünk ő kell. Persze sajnos a menhelyi kutyáknál nem lehet általánosítani mindegyik teljesen más de egy próbát akár megérhet :) Beaglet annyira nem ajánlanám de igazándiból csak az ismerőseim tapasztalatai alapján mert nekünk sose volt. Goldi meg a Labrador viszont jó lehet :). Szerintem nyugodtan vállaljatok kutyát ha úgy érzitek készen álltok rá, a negatív kommentelőkkel pedig ne foglalkozzatok! Sok sikert :)!
2014. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!