Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek a tenyésztők?...

Miért ilyenek a tenyésztők? És hogy merik ezt tenni fajtagondozó szervezetek?

Figyelt kérdés

A minap beszélgettem egy ismerősömmel, és elkeseredve mondta, hogy felhívta az egyik MEOE-as fajtagondozó szervezetet (van egy olyan fajta törzskönyvezett kutyája), hogy segítsenek neki szukát találni, mert tenyész minőségű kutyát szeretne, kiállításra, tenyésztésre...

Erre borzalmasan lehurrogták, hogy nem kell ebből a fajtából több tenyésztő már az országba, meg hogy ne is álmodjon jó kutyáról 200000Ft alatt, és hogy keressen más hobbit, ők segítséget leendő kispályásoknak nem adnak.

Egyszerűen nem értem... Ha egyszer valaki tényleg TENYÉSZTENI akar, és segítséget kér, miért nem adnak neki? Nem a fajta nemesítése a cél? Az nem jutott még eszükbe, hogy ezek a "kispályások" fognak egyszer az ő helyükbe lépni, amikor ők már nem bírják 60-70 évesen a 20-30 kutya etetését és kiállításra felkészítését vállalni?


2009. okt. 1. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hogy melyik fajtáról van szó?Mert télleg vannak olyan fajták magyarországon amiből már télleg sok tenyészet van és nem kell több.Amugy meg nem értem miért hurrogták le az ismerösőd amikor ő csak érdeklődőtt.
2009. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hát elég szomorú hogy egy fajtagondozó szervezet igy rettenti el az igazi tenyésztővé válni akaró embereket... igy csak rosszabb lesz a fajtának, mert akkor az embernek, azaz az ismerősödnek elmehet a kedve és akkor csak tk. nélkül szaporitana... reméljük nem igy lesz!

Milyen fajtáról van szó?

2009. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

igazából akinek ennyi elveszi a kedvét, az nem hiszem hogy komolyan gondolja ... egy tenyésztőnek ennek jóval nagyobb problémákkal is szembe kell néznie élete során

valószinüleg kiállításokon találkozott már olyanokkal akiknek olyan kutyája van mint neki ... talán ismerekedjen ott és ott tud szukát is találni a kutyájához

2009. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tele vannak az utcák és menhelyek kutyákkal, lehet hogy az illető akivel beszélt is arra gondolt hogy nem kell már több kiskutya mert hiába igazi tenyésztő (nem szaporító) sajnos akkor hozzájárul a kutyák létszámának növeléséhez. Nem tudom milyen volt pontosan a hangnem és az a "borzalmas lehurrogás" de tény hogy ma sok állatvédő felháborító modorral esik neki "ártatlan" embernek, de ez azért van mert annyi szörnyűséget láttak már hogy kiborulnak ha a legkisebb gyanú felmerül, állat szaporítás, kínzás ügyében.

Nem tudom milyen fajtáról van szó pontosan, de Magyarországon tényleg elég sok tenyésztő( és szaporító) van úgyhogy egyik fajta sem fog kihalni...

És valóban 100.000-200.000 ft alatt szinte lehetetlen egészséges, fajtiszta, tenyésztésre alkalmas kutyát találni.

2009. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A MEOE minden évben indít tenyésztési tanfolyamot.

Először oda szépen be kell iratkozni, el kell véggezni. Tanulsz genetikát, orvosi alapismereteket, fajtajllemzőket.

Utána el lehet kezdeni ismerkedni a tenyészkutyákkal az országban. Be lehet állni egy tenyésztő mellé tanulni. Ki lehet választani a megfelelő szukát, kant. És meg lehet vásárolni bizony valóban kb 200 Ft körüli áron.

A tenyésztés nem úgy kezdődik, hogy veszek egy szukát. Ha valaki ezzel kezdené, a megfelelő ismeretek nélkül, akkor nem csodálom, hogy így reagálnak.

2009. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt nem szeretném megmondani, melyik...

A szaporítást kellene visszafogni, NEM ezt. Szükség van újakra, bár ezt ahogy így leszűrtem, a "piac" romlása miatt nem igazán támogatják. Harcoljanak a szaporítás ellen, ne az ellen, hogy valaki normálisan, törzskönyvvel, szuper nevelésben részesítve adjon el kölyköket.

Egy biztos, hogy a kedve most szépen el ment tőle, de kutyát így is úgy is venni fog. Szerinte nem érdemes küszködni vele, ha ennyi az ellen.

2009. okt. 1. 19:20
 7/11 anonim ***** válasza:

OFF

Utolsónak: nem hiszem hogy mindenki elvégzi ezt a tanfolyamot. Akkor ez nem kötelező, nem? És mindegy milyen fajta, csivava vagy német juhász, ha tenyészteni akarsz, 200 ezer kb? :O Vagy ez csak egy felnőtt kiállítási minőségű kutyára vonatkozik, vagy egy kölyökre is aki igértes?

ON

Nem tudom miért hurrogták le. Talán csak rossz napjuk volt, vagy sokszor mennek hozzájuk olyan emberek akik miatt már rögtön ilyen bunkón reagálnak. Esetleg féltik a fajtát, hogy sok van belőle és majd nem tudja eladni! De talán tényleg el kéne menni ilyen tanfolyamra és segítséget kérni a tenyésztő ismerőstől. Azt viszont nem jól mondod, hogy 20-30 kutya. Egy normális, jó, átlagos tenyésztőnek (aki nem milliárdos, hogy külön gondozót tudjon fizetni minden kutyának) kb 3-4-5 kutyája van.

2009. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tanfolyam és vizsga után lehet valaki a MEOE által ELISMERT tenyésztő.

Egyébként lehet kennelneve, tenyészthet, de nem írhatja ki, hogy elismert tenyésztő.

2009. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak a szaporítást kell visszafogni, a tenyésztők is ontják magukból a kutyákat, mint a gyárak. Tenyésztőtől vásárolt, törzskönyves kutyából is válhat folyamatosan ellő, szaporító-kedvenc. Sőt a tenyésztőtől vásárolt kutya is utcára/menhelyre kerülhet közvetlenül.

Bár gondolom a MEOE számára az az elsődleges szempont, hogy van épp elég adott fajtát tenyésztő az országban.

A fajta miért is titok? Várj kitalálom Beagle vagy Yorki!

2009. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

OFF

És akkor mi van, ha nem MEOE által elismert tenyésztő???

A tanfolyam árát inkább a kutyáimra költöm,meg könyvekre. Egyébként az egyetemen is tanultam Kynológiát, nekem ez egyenlőre elég...

2009. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!