Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaválasztás előtt?

Kutyaválasztás előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal költözés előtt állunk, és egy másik nagy lépésre készülünk, szeretnénk kutyát magunk mellé. Természetesen az alap kérdés az lenne, milyen kutyát tartanátok ideálisnak (a félreértések elkerülésére, nem azt várom az itteni válaszoktól, hogy más döntsön helyettem, főként kutyások tapasztalatait várnám a kérdésben). Akkor mondanám mivel rendelkezünk:

Kertes ház, aminek a kert része főleg füves, néhány gyümölcsfával. A környék csak kertes házakból áll, délre pedig egy erdő is van. Mindketten dolgozunk, de nekem úgymond kötetlen a munkaidőm és otthonról is végezhetem félidőben, párom pedig hol délelőtti, hol délutáni műszakba van. Amennyire fel tudom mérni napi 2x1 óra sétát tudunk beosztani, ezen kívül pedig ami a kiképzéssel, tanítással járó idő. Mindenképp gyerekbarát kutyát szeretnénk a későbbieket figyelembe véve, valamint számomra az is fontos, hogy baj esetén meg tudjon minket védeni (nem arra gondolok, hogy minden idegenre agresszívan reagáljon, de ne is kelljen attól tartanom, hogy ha éjszaka betörnének hozzánk a kutya meg se szólalna).


Mindkettőnknek volt már kutyánk de még gyerekfejjel, így most elég sok kutyanevelésről szóló könyvet bújok szeretnék jól felkészülni. Szeretném kutyaiskolába is járatni, illetve gyerekek és más kutyák közé is vinni, hogy hozzájuk szokjon.


Ami mindkettőnknek tetszik (és már felkerestünk tenyésztőt információszerzéssel) az a Border Collie, de még mindig van bennem egy kis félelem, hogy le tudjuk e meríteni eléggé ezekkel a kritériumokkal. Főleg ilyen fizimiskájú kutyát szeretnénk (pl.: groenendael, tervueren stb.)de nekem ezeken kívül a Berni pásztor tetszik még.


Szívesen fogadnék tapasztalatokat ezzel a két kutyával, illetve ha van más fajta ami szerintetek illene hozzánk. Előre is köszönöm!



2013. máj. 15. 09:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekünk ónémetjuhászunk van, de nem épp egy házőrző alkat. Ha bejön valaki a kertbe /postás, szerelő, akárki/, már fut is hátra a labdájáért és viszi az idegennek. :)

Egyébként nagyon okos kutya, könnyű volt tanítani.

2013. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

10:09

Köszi a választ! Szép kutya nagyon, de ránézésre elég különleges ápolást igényelhet a szőre, nem hiszem, hogy nekünk való ennyire hosszú szőrű :S Nem nagyon tudok nyilatkozni a mi lesz ha gyerek lesz részhez, 3-5 év múlva lenne esedékes jelen gondolkodásom szerint, de ha kutya is gyerek is lesz, szerintem már eléggé hozzászokik az életvitelünk, hogy egymást segítve elég időnk legyen. Nyilván anyaként én leszek többet otthon és ez főleg rám fog hárulni, de ez egy másik fejezet lesz. Én alapvetően úgy gondolkozok, hogy amit az ember igazán akar azt meg kell tudni oldani.

2013. máj. 15. 10:19
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerekekhez akarod szoktatni, akkor a szocializációnak része az is, hogy gyerekek közé viszed. De intézménybe nem viheted be, főleg nem az intézményvezető és a szülők engedélye nélkül! Szóval a gyerekekhez szoktatás előfeltétele, hogy olyan szülőket találj, akik szívesen megengedik, hogy a gyerekeik megismerkedjenek a kutyáddal.
2013. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen embernek való kutya! :)

Hogy bobtailnek milyen szőrápolásra van szüksége, sajnos nem tudom, csak "látásból" ismerek. De az biztos, hogy hosszúszőrűeknél, mindegy milyet választasz, erre oda kell figyelni. (lehet nem macerásabb, mint másé, hozzáértőtől kellene megkérdezni)

Néhány fajta, ami talán még szóba jöhetne:

Hovawart, airedale terrier (sok tanítás), schnauzer, (masztiff, boxer, amstaff)

2013. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

10:13

Az ónémetjuhász is tetszik nekem, szép, okos kutyák amennyire hallottam róluk.


10:26

Persze, én se úgy gondoltam, hogy bemegyek a játszótérre és ráengedem a gyerekekre :)


10:30

A Hovawart is érdekesnek tűnik. Meg az ónémetjuhász is. A lógópofis kutyák nem annyira tetszenek :)

2013. máj. 15. 12:10
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább a Bernit vagy az Újfundlandit ajánlanám. Szeretik a gyerekeket és a többi állatot. Barátságosak, de azért megugatják az idegeneket. Nem olyan nagy a mozgásigényük, így kb. elég nekik a 2x1 óra séta.
2013. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A berni pásztor nagyon jó kutya, DE!!!! mint minden kutya, csak itt azért még rátennék egy kicsit, SOK foglalkozást igényel, mert csak ebben az esetben hozza ki azokat a tulajdonságokat, amit elvárnak tőlük! A berni, nagyon szereti az embereket, ha hozzá szoktatják, /szocializálják/ őket!Ekkor viszont ujjongva fogadja az idegent./...különben félni fog az idegentől!/ Ugatni, illetve jelezni tud, de ennél többet nem szabad elvárni tőle! ...és még valamit! A berni akkor az igazi, ha KINTI-BENTI kutya! Ja, és a szőre, napi fésülést igényelne, mert ha egy kicsit hanyagolják, az a fésülés a kutyának, és a gazdának is szenvedés! De a legfontosabbról senki nem írt! A kutya IVARA!!!! Kezdő gazdinak, nagytestű esetében nem igazán ajánlanék fiút! A legtöbb kutya tartó itt szokta elszúrni, hogy ezt csak a szaporodási oldalról, és a kert növényeit nézve választ. Nem ennek kell lenni a választás feltételének, hanem a kutya jellemének! Egy fiú lehet domináns is, és ebben az esetben több tudást igényel az irányításuk. A szukák könnyeben irányíthatók, behódolóbbak!Csak Te tudod eldönteni, és aztán a tulajdonságokról, olyan kutya tulajdonostól tapasztalatot kérni, akinek több kutyája is van, a fajtából.
2013. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

08:11

Köszönöm Bernivel a tanácsokat (nem néztem volna benti kutyának is, csak kintinek)egy aggály merült fel, mindenhol azt hallom, hogy nagyon kevés ideig élnek :S


Igazság szerint azt már rögtön eldöntöttük, hogy kan legyen. Nekem gyerekkoromból jó tapasztalataim voltak vele, valahogy az rögzült bennem, hogy megbízhatóbb egy kan határozott kézben, nagyobb biztonságban érzem magam mellette. Persze ez csak a személyes tapasztalat, nem általánosítás. Nekünk doberman-pitbull keverékünk volt (lehet erre most néhányan dobtak egy hátast :) és elmondhatom sose láttam még nála barátságosabb, játékosabb kutyát, pedig aki elsőre hallja ezt a kombinációt mindig elszörnyülködik. Igaz szigorúan volt nevelve, kellett mellé egy erős akarat (aki akkor édesanyám volt), de a fegyelmezettség mellett elmondhatom, hogy igazi egyéniséget láthattam magam mellett, remek első tapasztalat volt kutyával.

Mindenképp kikérünk tapasztalt véleményt (amennyire most látom Hovawart és Groenendael felé kacsintgatunk, bár őszintén szólva már hónapok óta igyekszünk eldönteni :)) De amíg döntünk legalább alaposan felkészülünk.

2013. máj. 16. 09:32
 19/19 Liptai Viktória válasza:
Nekünk berni pásztorunk van és csak ajánlani tudom. Tündérpofa kutya, minden rendben van vele, bár mi is jártunk vele kutyaiskolába. A nagyobbik gyerekemre abszolut hallgat (így is neveltük mondjuk) a kicsit meg mint egy anyatigris, úgy védené. Bár nem engedjük neki, hogy összenyalja a kisbabát, de látszik, hogy tudja itt komoly dologról van szó, ha ott a pici baba nem hangoskodik, óvatosabban mozog és egyáltalán nem féltékeny, ami mondjuk terriereknél vagy kisebb kutyusoknál esetleg megfigyelhet az ember. Sok sikert a választáshoz amúgy, nagyon gondos gazdik lesztek, ebben biztos vagyok! :)
2013. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!