Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy törzskönyves csivava...

Van egy törzskönyves csivava lány kutyusom. /több is. / Akkor is vihetem tenyészszemlére, ha előtte pár nappal fedeztettem be?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnének a rossz nyelvű megjegyzések, megelőzve közlöm, hogy tenyésztő vagyok. Kennel- névvel, meoe- tagsággal, stb. Csak még nem voltam ilyen helyzetben, hogy akkor van a temnyészszemle, amikor épp tüzel a szuka. És mivel ebben az évben már csak most okt. 17-én lesz Pesten, el kell vinnem, hogy az alom ne felülbélyegzett törzskönyves legyen.

Olyan választ sem szeretnék, hogy: "Ha tenyésztő vagy, akkor miért itt kérdezed? " Gondolom vannak itt olyanok, akik tájékozottak ebben a témában, nekik szól a kérdés.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 3. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg nem, gyakorlatilag megteheted.

1. Tüzelő kutyát nem illik tenyészszemlére vinni.

2. a fedeztetési jegyet a tenyészszemle után tudod kiváltani és utána lehetne fedeztetni. Nálad a fedeztetési jegy tulajdonképp hamis dátumú lesz, aztán az alombejelentő is.


Máshol, máskor nincs tenyészszemle? Akkor várj még egy tüzelést a szukával. Mennyi idős, hogy még nincs tenyészszemléje, de már fedeztetni akarod?

2009. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Megnéztem, ebben az évben 3 tenyészszemle volt.

Elvihetted volna valamelyikre.


Mennyi idős a kutya?

2009. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ezt nem értem:van egy lánykutyusod(több is)?

Mind fedeztetve lett tenyésszemle előtt?

2009. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mikor fedeztetted be. Ha tegnap, akkor pont 2 hetes terhes lesz a szelére.


Most olvasom a Tenyésszemle szabályzatát, hogy van-e erre vmi írás:


[link]


Addig nem találtam benne ezzel kapcsolatos kikötést.


Gondolj arra azért, hogy ők is emberek, becsúszhat ilyen. Valaki benfentesnek kéne megmutatnod először, hogy észre lehet-e venni majda kutyán, hogy terhes, vagy kiderülhet-e. Ha igen, akkor légy őszinte és valld be. De ha nem mutatható ki akkor, akkor inkább ne kockáztass. De ezt mindenképp át kell gondolni és mérlegelni.

2009. okt. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom tüzelő,vemhes és szoptató kutyát nem lehet bevinni.

Viszont ha már nem tüzel,és előtte pár nappal lett befedeztetve,azt senki nem fogja észrevenni.

A vemhességet látni tutira a 40. nap körül lehet.

2009. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Na akkor hogy megnyugodj! Én a szukámat élidős vemhesen vittem tenyész szemlére(amit persze minden gond nélkül megkapott)És senki nem nézte, hogy mikori dátumú az alom, illetve a fedeztetés vagy a tenyésszemle. A lényeg,hogy megvan.

A tenyész szemle nem kiállítás,de ha az lenne akkor is az új FCI szabályzat szerint tüzelő szuka is vihető.

Úgyhogy menj nyugodtan!Sok sikert a babákhoz.

2009. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A kutyust több ok miatt nem tudtam elvinni előbb tenyészszemlére. 1 alom már volt neki, de akkor is lecsúsztunk a tenyészszemléről, így felülbélyegzett törzskönyvet kaptak a kicsik.

Most viszont már régóta készülünk, hogy megyünk, de a tüzelés is ekkorra esett. Még 2 hetet várhatott volna. De nem baj.

Szóval amikor viszem a szemlére, 1 hetes lesz, úgyhogy látszani semmi sem fog rajta. Esetleg egy kicsit még tüzel.

2009. okt. 4. 13:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 2.5 éves kutyus.
2009. okt. 4. 13:33
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Igenis BE LEHET vinni tüzelő szukát a tenyész szemlére, mint ahogy a kiállításra is (már benne van a kiállítási szabályzatban is). Nyugodtan menj csak el vele, csak szólj a bírónak, hogy mi van (a bepárzást ne mondd el), és hogy esetleg később, ahogy kevesebb a kutya, akkor beviheted-e, ne akkor, mert kb a kanok fele megbukik a szemlén (igaz, nem a te dolgod, de legyünk fairek). A bírók ilyenkor megengedik, hogy az utolsók közt vidd be, sőt, korrektnek fognak tartani.

2009. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!