Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutya! [mindent...

Neveletlen kutya! [mindent szétszed-széthord] SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai stafi kutyánk, 1 éves. Egyszerűen nem lehet semmit sem az udvaron hagyni, mivel szétszed mindent-lerág mindent, rombol-tör-zúz, és ezek tetejébe még árkokat is ás az udvaron. Azt, hogy unatkozna, mivel eddig csak ezt mondták indoknak, kétlem, mivel ha egész nap is vele ugrálok kint, lefárasztom, este tuti harci térré változtatja az udvart!

Mit tegyek, mit tanácsoltok?



2013. máj. 26. 19:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha mást nem, és anyagilag meg tudjátok oldani, aki keressetek egy kutyasétáltatót. Nem kér érte senki brutál összeget, de tuti le lesz legalább fárasztva a kutya.

Szerintem a kutya egy hobbi.

Én nem kelnék fel korán reggel, nem autózgatnék vele, hogy minél jobb sétahelyet, sulit, ovit keressek, ha nem élvezném. Ha nem szeretsz vele sétálni, ha nem tudod megoldani, akkor keress olyat, amit meg tudsz és te is szívesen teszed- akkor lesz rá időd, mert lesz rá kedved.

2013. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!


én épp tegnap beszélgettem az anyósjelöltemmel. van a párom unokaöccsének egy hörcsöge, tegnap azon nevettünk hogy mászkált. mondta hogy a fiú nagyon szereti a kutyákat is (az enyémet is nagyon kedveli) de sok meló van vele így hát nem vállalja be. legalábbis addíg amíg tanulnia kell (18 éves)

tehát senki nem kötelez senkit arra hogy beszerezzen egy olyan kutyát aminél pont az a kivétel ha épp nem rendelkezik akkora energiaszinttel. mind a pit mindd pedig a stafik esetében külön ki van emelve még a legutolsó kis honlapon is hogy eszméletlen energiával, erővel rendelkeznek. ezekután már eléggé durván megszólható az ember aki vett magának egy staffit mert milyen marha jó de amikor a legalapvetőbb mozgást sem tudja neki biztosítani máris lehet megválni tőle. nah persze ha tényleg nem megy valóban jobb ha odaadja egy jó gazdijelöltnek ő pedig beszerez egy hörcsögöt!

nekem is volt egy nagyon nyugis staffom. mégis tisztában voltam vele hogy az mázli volt. én akartam ezt a kutyát így az életmódomba eleve bele is illett illetve nem is volt kérdés hogy bizony nagy meló lesz vele. a párom ugyanígy akart mindkettőnket, tehát egyikőnknek sem esik nehezére hogy bizony betegyük a valagunkat a kocsiba, elautókázzunk 20 percnyire a partra és élvezzük az együttlétet. ahogyan az sem hogy akár egy órányira is elmenjünk. illetve az sem hogy különböző programokat éljünk meg a kutyával együtt. nekünk ez nem nyűg. cserébe van egy jólnevelt, nyugodt, szép, egészséges fizikálisan és mentálisan pitünk.

2013. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom eldönteni, hogy most egyetértesz velem vagy valamiért vitatkozol...

Én egy aktív kutyát választottam, mert aktív életmódot szeretnék vele élni. Pici még, de sokat foglalkozunk vele, háromszor egy héten külön foglalkozásra, rengeteget szocializáljuk, tanítjuk, játékokat találunk ki neki.


Ha a kérdező hibázott is a kutya kiválasztásával, aza lényeg, hogy most már nála van, tehát neki együtt, kutya-gazda párosként kell erre megoldást találniuk. Ezért kéne pl. valamilyen sportot, közös tevékenységet találni, amire a gazdi is szívesen rászánja az időt, és így többször kijut a kutya a kertből.

2013. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az egyik mondatom volt félreérthető. Azért kelek fel a kutyához és foglalkozok vele, mert élvezem.

Ha nem szeretném, nem vettem volna kutyát.

2013. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
igen, ez kissé félreérthető volt így számomra. :) én sem tudtam eldönteni hogyan írtad. akkor ezek szerint egyetértünk :)
2013. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Krande ***** válasza:

Canicross, bikejöring. És tényleg vidd ki az udvarból gyakrabban, hogy az ne a játszótere legyen hanem a hálószobája. Tisztázzátok hogy hol agyatlankodhat a kertben (terrier --> ásni fog) és hol nem. A mindent rágás sajnos olyan értelemben nehéz kérdés hogy hatalmas állkapcsa van aminek nehéz strapabíró rágnivalót szerezni, de talán van olyan fa ami még neki is kihívás szétaprítani. Vágóhídról (ismerős hentestől) esetleg tudsz valami masszív csontot beszerezni csak vigyázz szorulása azért ne legyen tőle.


Amúgy meg, ha a kutya fekszik és elmegy mellette egy macska / odadobod a kedvenc játékát és meg sem mozdul vagy felemeli a fejét és dől azonnal vissza, na AKKOR le van fárasztva. Ha azért fekszik mert épp nincs jobb dolga akkor nem fáradt.


Amúgy ha fizikailag nem is tudod lefárasztani, szellemileg talán igen. Nem teljes megoldás, de ha minden nap este (vagy amikor ráérsz) apró jutifalatokért különböző trükköket kérsz tőle (vagy ameddig bírja fejjel) azért tettél egy lépést előre. Egyéves kutyának még rengeteg trükköt meg lehet tanítani, a dog dancing oldalán van egy tök jó "kutyatánciskola". [link]

2013. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom személyes tapasztalatból, de a fressnapfban kapható marhafejbőrt elvileg csak baltával lehet aprítani, lehet jó rágóka lenne belőle még neki is.
2013. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én minden nap viszem sétálni 1-2 órát a pitemet, és minden nap tanítom, rongyozok vele. Tanítsd! az agya előbb lefárad mint fizikailag.
2013. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Krande ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=qPyP_7Xuqr0 - egy ilyen energiaszintű kutyával számolj! Biztos hogy le tudod fárasztani?
2013. jún. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kezd el tanitani az alapveto engedelmessegre, mint az ultetes, fektetes, azt hiszem nalatok ezek is hianyoznak. Vidd tobbet setalni, ha az udvarban van ra idod, a setalasra miert nincs? Jo lenne neki par jatek...amit tud ragcsalni, valami, ami lekoti a figyelmet. Tegyel el mindent, amit szetraghat. Es az arokba szorni az uruleket, az is bejohet. Sok sikert a kutyahoz!
2013. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!