Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől hobbikutyának...

Tenyésztőtől hobbikutyának mennyibe kerülhet egy groenendael?

Figyelt kérdés

Nem akarok a legnevesebb mestertenyészetből vásárolni, nekem tökéletesen megfelel egy "alacsonyabb minőségű" kennel, ami nekem egyedül számít, hogy a szülők szűrtek legyenek.

Kiállítási szándékom egyáltalán nincsen, én a kutyás sportok szerelmese vagyok, de munka vonalú kutyát sem szeretnék, mert őszintén kicsit félek attól, hogy pörgősebb lesz, mint amire várok, és ne adj isten nem tudom úgy lemozgatni, ahogy kellene, pláne úgy, hogy tudom, hogy a belgák amúgy is "bolondok":) (épp ezért szeretnék ilyen fajtát)

És, hát szándékomban állna ivartalanítani is, bár, ezt nem tudom, hogy a tenyésztők díjazzák-e, de tényleg egyáltalán nem vonzanak a kiállítások, és kölyköket sem szeretnék egy kutyámtól sem.


Szerintetek mennyi lehet így egy kölyök gröni ára? Mert már 80.000Ft-t összegyűjtöttem, de nem repdesnék az örömtől, ha mondjuk azt mondaná egy tenyésztő, hogy 250.000.

Szóval,én úgy gondoltam, hogy 100.000Ft-t nem nagyon szeretném túl lépni.

Szerintetek létezik olyan tenyésztő, aki hobbikutyát 100 körül vagy az alatt ad el?

Illetve, ha mondjuk nem lenne olyan kölyök az alomban, akit hobbikutyának szánna, akkor úgy mondjuk mennyibe kerülhet?

(és félre értések elkerülése végett, nem a kutyavásárláson akarok spórolni, mert ha így lenne, akkor felmennék az apródra, és vennék egy kölyköt 20.000-ért,de erről szó sincs)


2013. máj. 26. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A szüleim tervuereneket tenyésztettek egy időben, és kb 20ezerért adtak egy kölyköt, törzskönyv nélkül. A szülők törzskönyvezett, tenyészszemlés kutyák voltak (pontosabban egy tenyészpártól volt 5 almunk), csak éppen a világ végén egy icipici városban lakunk, mindenkinek csak hobbikutyaként kellettek a picik, és nem vették volna meg őket annyiért törzskönyvvel, hogy behozza a törzskönyvezés árát. Ha nem Pesten keresgélsz, szerintem rá fogsz akadni hozzánk hasonlókra. Csak óvatosan, sok a szaporító.
2013. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzátenném, hogy a legfiatalabb alomból is már 10 évesek a mihasznák. :) De mai árra átszámolva se hiszem, hogy sokkal többért adnánk kölyköket, kiállítási célokra mindenki Pestről viszi azokat a vékony, új típusú kutyákat (a mieink a régi, széles hátú, magas kutyák voltak), hobbinak meg nem éri meg errefelé megfizetni a törzskönyvet is.
2013. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

(Kedves Első, miért Ti nem voltatok szaporírtók?? Hm érdekes meglátás...

Nem vette volna meg senki h behozza a tk-ezés árát?? Viccelsz?? A tk. 6000 Ft egy kiskutyára - tehát ennyivel kellett volna drágábban adni... ha mondjuk még beleszámolsz minden járulékos összeget a tk-ezésre, akkoris, rádobsz 10 ezret és máris más a leányzó fekvése)

2013. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktam hirdetést linkelni de ők törzskönyvel adják a kölyköt, egy próbát esetleg megér ha felhívod.

[link]

2013. máj. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Mindenképpen felhívom:)

2013. máj. 27. 09:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen. Esetleg majd írd meg hogy mi volt a benyomásod, vagy hogy megveszed-e a kölyköt.
2013. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, de még nem most telefonálok, hanem majd csak délután 3 után, akkor már többnyire otthon szoktak lenni az emberek, és már az ebéden is túl vannak:)
2013. máj. 27. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
:) Igazad van, jól lakottan jobb kedvük van az embereknek :) Szerintem a 80. 000 ft körüli ár reális, ha hobbira kell csak.
2013. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Harmadiknak: nem gondolom, hogy a törzskönyves, többszörös cac, cacib meg egyéb győztes, tenyészszemlés kutyák kölykeinek hobbicélra törzskönyv nélkül adása szaporítás lenne. Regisztrált kennel voltunk egy tenyészpárral. Máshol azt se tudod, a sokból valójában melyik az apa, és így mik kerülnek a vérvonalba. Amelyikeket kiállítási célokra vették meg, azok természetesen törzskönyvesek lettek, de a többit, ha 20ért alig viszik el, szerinted 26ért el fogják? Nem véletlen, hogy már nem tenyésztjük őket.
2013. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Felesleges a törzskönyv annak,aki nem akarja a kutyáját kiállításokra hordani.Mi is annak idején vettünk egy törzskönyves kutyát,semmi értelme nem volt a papírnak,mivel kiállításra nem jártunk vele,így csak rakosgattuk a szekrényben.
2013. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!