Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csak az az elfogadott...

Miert csak az az elfogadott dolog, hogy a tenyesztoktol, kennelekbol adhatoak el a kolykok?

Figyelt kérdés

Mindenki elmondja mindennek aki nem kutyatenyeszto es kolykei szuletnek a szukajatol.ha itt egy kerdest feltezs az oldalon el van atkozva.tudom hogy milyen veszelyei lehetnek a beltenyeszetnek is.nekunk menhelyrol es fajtamentoktol vannak kutyaink ertem a dolgot.

De nehany valaszolo olyan durva ebben a kerdesben.

mar lassan ivartalanitva kellene atvenni a kennelbol valasztott kutyat csak hogy ne legyen elmondva az ember mindennek ha idovel kiskutyat szeretne,vagy akaratlanul megesik a dolog es vemhes lesz a kutya.


2013. máj. 27. 09:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
És hiába vagyunk ilyen durvák és kemények, még így sem értik az emberek. :( Jönnek a kifogások, hogy "de", meg "csak", meg "mégis", és az ilyen kérdések, mint ez is. Valószínűleg nem lennének durvák a válaszok, ha az emberek értenének a szép szóból és meggőzhetőek lennének ész érvekkel. De ez sajnos nincs így.
2013. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
tévét, autót miért nem vesztek papirok nélkül, kinai piacról olcsó utángyártott kacatokat???? Mert kell a minőség, a garancia. nahát ugyanez van a kutyáknál is. És az, hogy ezzel az igénytelenilen szaporitással tönkreteszik a fajtákat, az már csak hab a tortán.
2013. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
49%

A kutyatenyésztés jó üzlet.

Fajtatiszta kutyák, törzskönyvvel, kennelből: ezek a legdrágább kölykök, de a befektetés is itt a legnagyobb.

Törzskönyves szülőket kell venni, versenyezteti, stb, ami nem olcsó, drága táp, rendszeres állatorvosi ellenőrzés, miegymás.

Érthető, ha a saját érdekeik védelmében azért lobbiznak, hogy csak és kizárólag tőlük van értelme kutyát venni.


A másik oldal arról szól, hogy van két (jó esetben) fajtatiszta kutya, a kiskutya is az, de se törzskönyvet, se mást nem adnak mellé, nem viszik őket versenyeztetni, így jóval olcsóbban tudnak kiskutyákat eladni.

Ekkor jön az ejnye-bejnye, mert hát milyen dolog ez...

Hogy jön ahhoz, hogy milliós befektetés nélkül is tud pénzt keresni a kiskutyákkal???


Ez ilyen márkás-nem márkás cipőt veszel jellegű vita - vihar a biliben.


A kedves kérdező meg nyugodt lélekkel vegyen magához onnan és olyan kutyát, ami jól esik.

Egy a lényeg: felelősségteljes, törődő gazdi legyen. Ha mindenki legalább ennyit megtenne a saját kutyájáért, pl. egyáltalán nem lennének kóbor kutyák meg menhelyek.


Az ivartalanítás egyébként totál megéri, főleg lány kutyánál. Egyszer kell kifizetni, és többé nem kell azon aggódni, mit kezd az ember a "szerelemalommal", nincsenek véletlenek.

A kutya nyugodtabb, nem akar csavarogni annyit, mert nem viszi az ösztöne, és nem fog neki hiányozni a "szerelem" és az "anyaság" sem, hisz nem is ismeri. Viszont lefogadom, hogy a vételen gázolások fele megelőzhető lenne.


Aki kiskutyát szeretne, annak meg azt tanácsolom, hogy amíg nincs legalább 3 TUTI gazdi jelölt, addig ne is hagyja a kutyát párosodni, mert a végén ott marad hat kutyával, ami senkinek sem kell, még neki sem.

(Mi pl. a törpenyuszikat is csak akkor engednék össze, ha biztos, hogy 3-4 jelölt már van, aki kér is. Amíg ez nincs, nem lesz kisnyuszi se, bármilyen tündi-bündi egy alomnyi szőrbaba.)


A felelősségteljes kutyatartás része, hogy nem csak az egy szem kutyáért vállal a gazdi felelősséget, hanem azért is, ha "kamatozik".

2013. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

hát, én eleinte, amikor elkezdtem járkálni az oldalra, nem is nagyon értettem, hogy mi az a szaporító... és itt szembesültem a dolog fogalmával, meg értelmével.

Az én kutyám is szaporítós, mert akkoriban fogalmam sem volt róla, hogy akitől veszem az nem tenyésztő, próbáltam vele felvenni a kapcsolatot, hogy a kutyáról mutassak képeket, de nem nagyon reagált rá. Szerencsére az én kutyám teljes egészségnek örvend, de a következő kutyámat biztos, hogy tenyésztőtől veszem, és már nem is egy tenyésztőt megnéztem.

Szóval, vannak emberek, akiknek megváltoztatják a szemléletét az itt olvasottak,mert én is amiatt szeretnék már tenyésztős kutyát, mert itt vannak olyan emberek, akik normálisan letudják írni, hogy mik az előnyök, és mik a hátrányok a vásárlásnál de pl én is felidegesedtem arra, hogy ha valaki úgy beszél a másikkal, mintha a seggéből rángatta volna, első hozzászólásként a felmenőit szidja, és állatkínzónak titulál egy kérdezőt... az nagyon gáz szerintem, és semmi haszna nincsen, mert pont az ellenkezőjét éri el vele, mint amit szeretne, épp ezért a bicskanyitogató stílus miatt...

Szerintem azok a válaszolók, akik ilyen stílusban leírják a "véleményüket" csak azt írják le, amit már előtte 20 oldalon olvastak, és pont vadászok, mert azt hiszik, hogy minél alpáriabbak, annál jobban fel lesznek pontozva...


Én azt ajánlom mindenkinek, hogy aki úgy gondolja, hogy meg kell győzni az embereket arról, hogy ne szaporítótól vegyenek kutyát, akkor ne olyan stílusban írjon, hogy az vérlázító, és felháborító legyen, hanem elgondolkodtató, és talán kicsit lelkiismeret keltő. Sokkal hatásosabb, és meggyőzőbb pl ha egy olyan példát hoznak fel, ahol a kutyák szenvednek a szaporítók miatt, mert menhelyen meg utcán vannak, mint egy olyan, ahol "szerencsétlen" embert szidják a sárga földig.

Engem is így győztek meg, hogy küldtek egy kérdésnél egy linket, ami ilyen dia lett volna,és szépen le van írva benne, hogy a szaporítók miatt hogy járnak a kutyák, és mindez képpel illusztrálva, ami eléggé megzáró, és szomorú volt.


Remélem érthetően írtam le, kicsit még reggel van nekem, úgyhogy a fogalmazás most nem nagyon megy, de remélem azok, akik mindenkit szidnak, és elolvassák ezt, egy kicsit visszavesznek a tempóból, mert tényleg szimpatikusabb az, ha szépen el vannak magyarázva a dolgok, és az értelmesebb emberek szerintem úgy meg is értik, hogy mi lenne a mondandójuk.

2013. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet ertek az utolso kommentelovel!

De ahoz hogy ne is legyen lehetoseg az otthoni szaporitasra mar ivartalanitva kellene a kennelbol elhozni a kutyat,amihez ket honaposan meg eleg kicsi.

Talan ha az itt valaszolok kicsitt emberibbek lennenek lehet elgondolkodnanak a kerdezok azon amit durva,csunya szavakkal irtak mergukben.

Nem mindenki a kiskutyagyarto uzemet latjak a kutyajukban csak pont ahogy leirtad az edi bedi szorcsomok milyen aranyosak amikor megszuletnek,meg kicsik.

Es persze a legnagyobb csapas a kenneleke mert kevesebb penzt kapnak,kevesebb kutyat visznek mert 3szor annyi mint amit amit aprohirdetesekben arulnak.

2013. máj. 27. 10:33
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is ellenzem az ellenőrizetlen kutyák szaporítását.

De mivel elég empatikus ember vagyok, megértem azokat az indokokat, amik ráviszik az embert.

Pl. kiskoromban volt egy németjuhászunk, olyan jó természettel és felépítéssel, hogy olyat még azóta se láttam. Mikor 4-5 éves volt, arra gondoltunk, hogy egyáltalán nem lenne hülyeség az utcában lakó gyönyörű nj szukával összehozni, olyan brutál jó adottságokat örökölt volna mindkét szülőtől. Azt akartuk, hogy maradjon fent a kutyánk jó természete, még egy ilyen jó kutyát szerettünk volna. Aztán valahogy nem volt merszünk megkérni a szuka gazdáját. Pár hónap múlva minden előjel nélkül meghalt a szuka! Pedig gyönyörű és fiatal volt. Ha mégis összejöttek volna a kutyáink, a kölykök ki tudja, mit örököltek volna tőle, ki tudja milyen veleszületett, észre nem vett betegsége volt annak a kutyának, amiért olyan fiatalon meghalt, és mi meg ott maradtunk volna 6-7 kiskutyával, meg a rizikóval, hogy lehet hogy ők is ugyanígy járnak.

Ezután rengeteget olvastam, mert érdekelt a téma, teljesen laikus voltam, nem tudtam mitől lehet beteg vagy gyenge egy erős, jól megtermett, csillogó szőrű németjuhász. Rájöttem, hogy a külső nagyon nem minden, és egy hozzá nem értő ezt honnan venné észre... EZÉRT kell a tenyésztést tenyésztőre, szakemberre bízni, és ezért kell pénzt beleölni, vizsgáltatni, szűrni a kutyákat, hogy ez ne fordulhasson elő, és őszintén, egy civil embernek hol van minderre pénze? Mindenki úgy gondolkozik, hogy "nézz rá a kutyámra, szerinted beteg??", vállalja a rizikót, és 50-50% esélye van, hogy genetikai roncs kutyákat gyárt.

Persze az ember szeret hazárdírozni, mint mindenben, gondolom mindenki kimondta már azt a mondatot, hogy "Velem ez úgyse történik meg". Hát DE, megtörténik, és ameddig a saját életével szórakozik az ember, még azt mondom, hogy ha ráfázik majd tanul belőle, de 6-8 kiskutya életével baromira nem fair játszani.

2013. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

"De ahoz hogy ne is legyen lehetoseg az otthoni szaporitasra mar ivartalanitva kellene a kennelbol elhozni a kutyat,amihez ket honaposan meg eleg kicsi. "


Nem. Felnőtt emberek vagyunk! Ahhoz, hogy ne legyen felesleges szaporítás nem a kutyákat kell mindenáron ivartalanítani, hanem valóban úgy is kellene viselkedni, mint egy felnőtt, felelős embernek! Magunktól be kellene látni, hogy nem kell minden szukának szülnie és nem kell minden kannak dugnia! Egyszer sem. És nem kifogásokat keresni állandóan. A kést se életlenítjük, hanem vigyázunk rá, hogy ne sebezzünk meg vele másokat.

2013. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Tudod miért kel ki egy-egy ember magából és írnak durva dolgokat?(A minap nekem is sikerült egy elég mérges hangvételű megjegyzés)

Azért,mert valószínű,hogy ŐK "szenvednek" a mások által kidobott és bántalmazott kutyákkal.ŐK látják testközelből mindazt,amit néha a tv-ben hallani,meg amiért plakátokon kampányolnak.

NAGYON MÁS látni egy képet/plakátot/videót és egy ÉLŐ kutyát a szemed előtt a betonon/asztalon.És tudod,hogy szenved,de még csak azt sem tudod,hogy megéli-e a holnapot,vagy éppen miből lesz pénzed kifizetni az állatorvost,ha életben marad,de kezelésre szorul.Ez a bizonytalanság a legborzasztóbb az egészben,és akkor feljön ide az ember (de minek?),és látja,hogy a legújabb 10 kérdés közül,legalább 4 arról szól,hogy megint születni fog kb 20-30 kölyökkutya,aminek NEM LESZ GAZDÁJA és jobb esetben az utcán/menhelyen végzi,rosszabb esetben meg a kedves "gazdi" tesz róla,hogy elpusztuljon.


Emiatt van az,hogy egy ledolgozott nap után a rendes munkánkban,majd az éppen aktuális önkéntes állatvédelmi teendők után,este feljön ide az ember és akkor tudatosul benne a legjobban,hogy a mai napi teljesítményét 3-4-5 ember keresztülhúzta azzal,hogy olyan felelőtlen,hogy hagyta vemhesülni a kutyáját,amikor meg már megvan a baj,és persze nem is ért a dologhoz,akkor meg rohannak ide és elvárják,hogy mindenki aranyos és megértő legyen velük.

Ez nem mindig működik...Emberek vagyunk mi is,van amikor tényleg besokall az ember...

2013. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

És most őszintén!bármit is eltudsz érni ha ellenséges és búnkó módon válaszolsz?

Nekünk öt kutyánk van kicsitől nagyig,fajtisztától keverékig,memhelyről és utcáról egyaránt.tudom milyen ilyet látni amikor kiteszik az orrod előtt,vagy a rácsok mögül álmodik egy jobb életről.


Nem kell ivartalanítani hanem felelősségteljes gazdának kell lenni,az a felelősség hogy ivartalanítod a kutyát és nem csatlakozol a szaporítók táborát!szerintem.


Nem azt mondom hogy nincs igazuk a felháborodott embereknek,de ne alpári stílusba támadjátok le az embert,mert nektek se esne jól ha elküldenének a halál f....ra!legyetek egy kicsit emberek és ne állatok

2013. máj. 27. 13:49
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

Pont az emberségünkből kifolyólag NEM TUDUNK MINDIG MINDENKIHEZ SZÉPEN SZÓLNI.


Remélem veled soha nem fordult elő,hogy rámordultál valakire,mert már belefásultál dolgokba,vagy épp nagyon eleged volt.Ennek tudatában kövezd meg a többi embert,akik az emberségük miatt nem bírják már a sok szemetet elviselni,és néha napján egy-egy kérdésnél átesnek a ló túloldalára.Ez legyen a legnagyobb bűnük...

2013. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!