Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás ellen jó lesz ez a...

Morgás ellen jó lesz ez a módszer?

Figyelt kérdés

én vagyok az aki fél az 5 hónapos német juhászától . De most összeszedem magam és nem fogok félni és a következő módszert vetem be:


amikor morog kicsit fárasztom hogy ,ugasson kapkodjon oda majd megvárom még kihátrál ha nem hátrál a térdemmel kilököm majd megszerzem a kaját és beleeszek és elviszem az üres tálat ( persze lesz benne kaja de azt nem kell tudnia) és ezt megjátszom addig még morog ! ez jó lesz ? ja és amikor otthagyja a tálat akkor jól leszidóm


Még egy kérdés : akkor ha jó ez a módszer az elején bele egyek és etessem kézből vagy most nem kell ?


kérem csak olyanok segítsenek/válaszoljanak akik értenek a kutyákhoz mert ez most nagyon fontos ! mind már korábban írtam nincs lehetőségem kutyasuliba menni vele !

Nagyon szépen köszönöm !


2013. jún. 1. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is morgós volt a kutya. Mi úgy szoktattuk le róla, hogy ha ránk morgott, akkor összetekert újságpapírral a pofájára csaptunk. Nem nagyot, hogy fájjon, csak meglegyintettük. Az anyjuk is így fegyelmezi a kiskutyákat. Vagy az is használ, ha megfogod hátul a grabancát, és egy kicsit megrángatod. Közben mindkét esetben mehet a határozott "NEM!". Ismétlem, nem szabad olyan erősen csinálni, hogy fájjon a kutyusnak, de érezze a te erődet.
2013. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kapadozást nem igazán értem, hogy őszinte legyek.


Nem ismerem a kutyádat, de én speciel azt csinálnám hogy simán odanyúlnék (NE FÉLJ!) ha morog szid le, azzal hogy erővel veszed el a kajáját nem sokat érsz el (Szerintem), a beleevés se fontos szerintem, egyszerűen amikor eszik fogd meg a tálat és vidd be a házba vagy vidd arrébb, majd kis idő múlva (pár perc) ha lenyugodott visszaadod neki.

Ha odakap akkor 1-2 óra múlva add csak vissza neki.


A többiek vagy megerősítik majd vagy kiegészítik, én ezt tenném. Habár nem tartom magam szakértőnek, sőt.

2013. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor otthagyja a tálat akkor már ne szidd, mert nincs értelme. Én egyszerűen beáltam a tál mellés és "kiszorítottam" nem csináltam semmi különöset csak nem ilyedtem meg. Csak akkor csináld ha végig nyugodt tudsz maradni és nem ilyedsz meg. Ha megérzi a félelmed az nagy baj! Az is megoldás hogy az első mordulásra elkapod a nyakán a szőrt és ellököd keményen a táltól, majd elveszed a kaját tőlle.
2013. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen fegyelmézsnek azt szokták ajánlani amit az első írt legalábbis egy két komolyabb kennelnél ezt a grabanc rázást olvastam. (de tényleg nem szabad dúrván csak hogy érezze hogy ki a főnök)
2013. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valletta ***** válasza:
Szerintem felesleges "beleenni" meg elvenni. Tedd le a tálat két méterre a kutyától, állj közéjük és kizárólag testbeszéddel küldd el a kutyát. Majd tedd hozzá közelebb és úgy küldd el. Tedd le elé, és küldd el-hívd oda-küldd el. Én ezt rendszeresen megcsinálom a kutyáimmal, igazából minden etetés úgy kezdődik, hogy elküldöm őket az ételtől, majd engedélyezem. Ráütni szerintem felesleges. Ha nem engedi át a tálat, ráteszed a lábad, a cipődet haraphatja, előbb-utóbb fel fogja adni és akkor adhatsz neki kézből. Az elküldést kaja nélkül is gyakorolhatjátok pl. úgy, hogy minden különösebb ok nélkül térddel kitessékeled a kutyát a szobából és csak a küszöbig jöhet.
2013. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ebben az etetési helyzetben én azt csinálnám, hogy nem csak lerakom a kaját és kész.

Nem rakom le a kaját a földre, hanem az ölembe teszem a tálat a kezem a tálban van és a kutyát lényegében a tálban lévő kezemből etetem.Legközelebb lerakom a tálat és szintén a kezem a tálban, miközben a kutya eszik a kezem is a tálban és kevergetem a kaját. Legközelebb leteszed a tálat és addig fogod a peremét amíg befejezi a kajálást.

Összefogja kapcsolni a kaját a kezeddel ill a kaját adó kezet és nem fog morogni és bármikor bele is nyúlhatsz a kajájába.

2013. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már sok módszert írtok rá, jókat, de te valami nagyon zavaros és érthetetlent szedtél belőle össze.

Elvenni a tálat erőszakkal és megráznia kutyát, úgy hogy te is félsz a morgásától...nem, mert ha ellenkezik és beijedsz, akkor magad ellen dolgozol.

Vagy urald le az ételt, vagy csak akkor kapja meg, ha te is jónak látod, vagy pozitív dolgokkal kapcsold össze a kezedet a tálban vagy a jelenlétedet evésnél. Ha épp csak morrantana egyet, bőven elég lenne ha egyszer-kétszer erősebben rászólsz és elküldöd a kajájától, de ha erre úgy érzed nem vagy képes vagy ha folyamatosan, mélyen morog feszült testtel, akkor inkább a szelídebb módszereket mondanám....(a korábban említetteket)

2013. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!