Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha segítőkutyával megyek...

Ha segítőkutyával megyek látogatóba kórházba, akkor kötelesek beengedni a kutyát is? Vagy onnét kitilthatják, jogosan?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 14:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy ez függ attól is,hogy milyen osztályra megyek? (Amúgy babát megyek látogatni,nőgyógyászatra.A kutyám vakvezető kutya)
2013. jún. 2. 14:34
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem fel kéne hivnod a kórházat és érdeklődni. Lehet hogy nem engednek be higiéniai okok miatt az újszülött osztályra.
2013. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:
87%

Úgy tudom, hogy a kutya csak a hivatalos vezetőjével, vagyis a fogyatékkal élő személy vezetésével mehet be olyan helyekre, ahová egyébként más kutyákkal nem lehetne. Ha ez te vagy, akkor természetesen bemehettek együtt.


Azt viszont nem tudom, hogy a kiképzés folyamán a kutya igazolt kiképzője jogosult-e a bárki számára nyitva álló intézményekbe bemenni, ez engem is érdekelne.

2013. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Én Magyarországon már semmiben sem vagyok biztos...

Hívd fel, az a biztos. Láttam már olyat, hogy látássérültet kiküldtek a boltból.

2013. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgy tudom hogy újszülött- és fertőzőosztály nem, a többi viszont látogatható segítőkutyának is.
2013. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:
92%
Utána néztem. A segítő kutya bemehet minden olyan helyre, ahová bárki más is bemehet kutya nélkül, azonban csak a fogyatékkal élő személy vagy a kiképző kíséretében, tehát csak ha munkában van.
2013. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelműen bemehet:

[link]

9.paragrafus:

közszolgáltatást nyújtó szerv, intézmény, szolgáltató területén

Én láttam már segítőkutyás kismamát a kórházban.

2015. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Huhh de lettem pontozva mert belinkeltem a vonatkozó jogszabályt. De a lepontozó biztos pontosabban tudja a választ, a törvény szövegénél:) Irigylem, szeretnék én is ilyen magabiztos lenni!
2015. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!