Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Huskyról vélemény/ta...

Szibériai Huskyról vélemény/tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon beleszerelmesedtem ebbe a fajtába, de mit érdemes róluk tudni? Mire érdemes náluk oda figyelni? Van-e valamilyen különös igényük, mozgás igény? szőrzet ápolás..stb. Véleményeket, de leginkább tapasztalt husky tartók tapasztalatát várom. a Válaszokat előre is köszönöm. :)

2013. jún. 10. 17:51
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
83%
Én is huskyt akartam! Valahogy én is szerelmes lettem a fajtába :D Hát..van vele pár gond.. egy nap minimum 1 órás séta! NEM LEHET KIHAGYNI! Ha kihagyod 'rosszalkodni' fog,tönkre teszi a kertet és akármilyen a kerítés..ha nem megy alul,majd megy felül!;) Rengeteget kell velük játszani..sétálni vinni. A hideg,esős napokon is. Ő tűri a hideget,velünk emberekkel ellentétben akik inkább csak betn ülnénk és ki sem mozdulnánk:) Amúgy rettentően édesek,okosak és ha van időd szerintem nyugodtan válaszd:) Hű társ és szuper állat!Ha többre vagy kiváncsi én a neten rengeteg információt találtam! Sok sikert:))
2013. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
42%
Szia! nekem idén lesz 3 éves. fésülni kell gyakran, az enyémnek nagyon hullik a szőre nyáron. télen meg bundásodik. az enyém nagyon szelíd, lehet azért mert kislány.mozgás igénye különösképpen az enyémnek nem nagy. mert félig panelba félig kertesházban lakik. mikor a panelban van akkor elég neki hogy 3 óránként lemenni vele 1x pisilni és akkor az elég neki egy idegig. szőre: a többsége drótszőrzet jellegű, de az enyémnek inkább puhább, és selymesebb. sokat eszik, barátságos, tanítható. kijön más kutyákkal is. engem pl nagyon védelmez az idegenektől, főleg ha sétálunk.viszont ha macskát lát akkor nem ismer se embert se istent.akkor nagyon önfejű, és ezmiatt majdnem el is ütötte egy autó. szófogadó nagyrészben mikor el van engedve.szeret nagyon labdázni, meg túrákon előjön a farkasösztön, és vadászik, meg a patakba megy. nagyon aranyos! Hidd el nyugodtan vehetsz, nem fogsz csalódni.;) az enyém bézs színű, és Tiszadobról vettük.(:
2013. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Nekem is huskym van, 2 is.:)

Hát a mozgásigényre én is azt mondom, mint az első, nem elviselhetetlen, de napi 1-2 óra kell nekik, különben otthon szórakoztatják magukat el. Gondolok itt az ásásra, fadarabok hordozgatása, szétrágása, papucs elhordozás stb.:)) A legjobb, ha megtanitod a behivásra és találsz olyan helyet, ami nem forgalmas és kitudja rohangálni magát. Nincs is jobb látvány egy boldog, futározó huskynál.:) A nevelésnél fontos, hogy következetes legyél, és egy kis szigorúság sem árt természetesen, mert akár az ember fejére is nőhetnek. Nagyon okos kutyák, de megvan a saját véleményük, akaratuk a dolgokról. Ők külön egyéniségek, nem árt hozzájuk egy kis humorérzék sem, nagyon dilisek tudnak lenni, én imádom az egyéniségüket. A szőrük.. Hát úgy általában heti 1-2szer elég őket átfésülni, de vedlési időszakban borzalmas:D Néha még a mai napig is ledöbbenek, hogy hogy tud ennyi szőr kijönni egy ekkora kutyából, párnákat lehetne késziteni. Fogalmam sincs ma már hanyadik zacskó szőrt szedtem ki belőlük, ha ilyenkor nem fésülöd őket napi szinten, akkor készülj fel rá, hogy a lakás, meg a kert is teli lesz szőrrel.:))

De összefoglalva, ha rendesen foglalkozol vele, nem csak kerti disznek kell, tanitgatod, megneveled, akkor nagyon jó kutya válik belőle, aki kötődik hozzád, nem szeretik a magányt, társasági lények, nagyon bújósak.:)

Egyébként az előbb irta valamelyik válaszoló, hogy a többségük drótszőrű... ez kicsit vicces, mert közük sincs a drótszőrhöz, akárhány huskyval találkoztam mindnek szép, puha, selymes szőre volt...

2013. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

A napokban lefotóztam az egyik kutyából kijött szőrmennyiséget egy fésülés alatt csak az EGYIK FELÉBŐL.

[link]

2013. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

Szia. Nekem is huskym van.

Én kifejezetten sokat foglalkozok vele, meg sportolunk, de napi minimum 2-3 órát. Én kertesben lakom, és nem viszem mindennap sétálni,(máshogy is lelehet fárasztani) mégse pusztítja a kertet, se semmit. Egyáltalán nem szökős, sőt, ha akarnám sem tudnám elhagyni! Sokszor sétálok vele póráz nélkül, és ahol lehetőség adja el is engedem szaladgálni( mi tényleg sokat tanulunk, és az első a behívás volt, és amíg nem vagy 100%-ig biztos a kutyádban, addig ne engedd el)

Nagyon nagyon intelligensek, mi már nagyon sok trükköt tudunk, gyorsan, és könnyen tanulnak:) Persze az intelligenciájukat ha nem használod ki, és nem fárasztod szellemileg, akkor olyan dolgokat ki tudnak találni, hogy hihetetlen.

A szőr kérdés...nos, semmiféleképpen sem drótszőrű, ezt nem is tudom, hogy honnan szedte az a válaszoló.

Két rétegű a bundája, először az alj szőrzetét vedli le(legalábbis az enyém). Én minden nap vagy ritkán másnap fésülöm, mégis március óta csak vedlik és vedlik. Nem is hinné az ember, hogy ennyi szőre van, mert minden egyes fésüléssel kijön annyi, mintha előtte levő nap hozzá se értem volna.

Így összességében, szerintem ha ezt a fajtát választod, akkor készülj fel rá, hogy amiket írnak róla rémdolgokat, azok valóra is válnak akkor, hogy ha nem foglalkozol vele megfelelően.

Szerintem ha nincs elég szabad időd, akkor még hanyagoljad ennek a fajtának a megvásárlását, mert tényleg sok foglalkozás kell neki, ami nem merül ki abban, hogy elviszed sétálni mindennap, mert kb bemelegítésnek az jó, utána jöhet még csak a java.

Házőrzésre teljes mértékben alkalmatlanok, előbb félnék attól, hogy halálra nyalja a betörőt, mint hogy megtámadja. Ha kicsi korától kezdve szocializálod, akkor nagyon jól kijön más kutyákkal, és macskákkal is(de a macskánál tényleg fontos a korai összeszoktatás)

Emberekkel szemben nagyon barátságos, érdeklődő, mindig kíváncsi. Gyerekekkel szemben is barátságos, csak a heves természete miatt nem hagynám felügyelet nélkül, mert könnyedén fellökheti a kisebb gyerekeket.

Nem tudom, hogy még mit mondhatnék, ami fontos lehet, mielőtt döntesz.

Amúgy tényleg nagy bohócok, annyit tudok rajta sokszor nevetni, hogy nem igaz, és mintha tudná, hogy nekem ez jó, és direkt produkálja magát:D

Imádom azt, hogy amikor szalad, olyan mintha nevetne, vagy mosolyogna:D Azt is nem egy huskynál láttam, hogy imádnak a hátukon aludni, és ilyenkor igencsak furcsa pózokat feltudnak venni.

Meg nekem személyes kedvencem az, amikor hanyatt fekve, a feje tetejét a földre szorítva pásztázza a portát, és ha meglát engem akkor csóválja a farkát, és pásztázik tovább fejjel lefelé:D

2013. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 sh0cky válasza:
12%

Üdv!

Nekem is egy fajtatiszta huskym van már közel 3 éve, leírok pár dolgot róluk, viszont tartsd szem előtt hogy minden kutya más és más, illetve neveltetéstől, helytől, és még 1000 más dologtól lesz olyan a kutyád amilyen!

Ha ezt a fajtát választod, én azt ajánlom hogy ne tenyésztőtől vedd meg, a papírok nem érnek semmit hacsak nem kiállításra szeretnéd cipelni. Sajnos már túl vannak tenyésztve...

Tudomásom szerint ez a fajta hajlamos hasi és bélrendszeri megbetegedésekre, így nem mindegy mivel fogod etetni. Ez nem feltétlen jelenti a 20-30 ezer forintos tápokat, de ez is lehetséges opció.

A legtöbb huskyra igaz hogy, önfejű, csak akkor tesz meg dolgokat ha értelmét/hasznát látja! Ezeket naponta tapasztalom :) Én nem szoktam elengedni közterületen, csak futtatón, több okból, nem akarom hogy bármilyen minimális baja is legyen, (megharapja egy másik kutya stb...) és azt sem hogy más kutyának baja essen azért mert én elengedtem. Nehéz lefárasztani őket, én rendszeresen biciklizem vele... Okos kutya, sok mindent meglehet neki tanítani, de sose felejtsd el azt hogy Ő NEMFOG megvédeni egy esetleges betöréstől, simán lepacsizik bárkivel, szereti az embereket, főleg a gyerekeket! A szőre nagyon hullik, sokat kell ezzel foglalkozni, hiába a rendszeres fésülés, a szőrét mindenhol látni fogod... Csak és csakis abban az esetben legyen ilyen kutyád ha sokat tudsz és akarsz foglalkozni vele, 2x 3x 4x többet igényel, mint egy átlagos kutya amit csak azért tartanak hogy megvédjen egy esetleges betöréstől, és egyéb dolgoktól. Lehetőleg olvass minél többet erről a fajtáról, és ha szeretnéd megpróbálni akkor, a szánhúzókért alapítvány-t keresd fel, akár csak ideiglenes befogadónak... Sok sikert.

2013. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%

Istenem hogy az ilyenek miért mondanak ekkora marhaságokat mint az utolsó.

Persze támogassa csak a megélhetési kutyakínzókat és az agyon szaporítást.

Túl vannak tenyésztve mi? Akkor boldog-boldogtalan kezdje csak el összevissza keresztbe nyomatni őket, majd az rendbe teszi őket mi?

Drága az autószerviz? Bízza csak rá a 12 éves Pistikére majd az megcsinálja, mert ő ért ehhez.

Erre megszólal hogy bélbetegségek...

Én nem tudtam erről, valszeg a szaporítottak produkálnak ilyeneket, de ügye véletlen sem azért mert szét vannak szaporítva neeeeem.

És még csodálkozik hogy ezek az egyedek az átlagnál különlegesebb törődést igényelnek...

Csak mondom hogy pont nem egyébként, mert ezek nem kényes kutyák.

Egyébként válaszoló, szerinted a tenyésztő végez rossz munkát, de az összevissza tudatlan felelőtlen szaporító aki kettőig nem képes elgondolni, na majd az tudni fogja mit hogy kell hogy egészséges kiskutyák legyenek mi?

Ha esetleg a saját kutyáidból indulsz ki hogy bélbetegségekre hajlamosak hát akkor csak sajnálni tudom őket, mert az mind mind a szaporítás eredménye.

Mert egy igazi tenyésztőtől ilyen kutyák nemigen kerülhetnek ki.

A te elgondolásod alapján, akárki elmehetne sebésznek is, elvégre, azok is túl sokat keresnek, meg mennyi ember meghal így is...


Kérdező ha ezeket elakarod kerülni, csak rendes igazi MEOE-nél regisztrált tenyésztőhöz fordulj, ha itthonról választasz.

2013. jún. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Én sem értek egyet avval, hogy túl vannak tenyésztve, még ha német juhászról beszélnénk, akit azért valljuk be igen csak el ronottak az utóbbi években talán egyet is értenék, bár akkor sem szaporitóhoz kell rohanni, hanem mondjuk munkavonalú kennelhez...Szerencsére a huskyk még jól megvannak vigyázva.

Nekem sem tenyésztőtől vannak a kutyáim, az egyik egészséges, a másiknak allergiája van, ami azért elég kellemetlen dolog..

Követező kutyám már tenyésztőtől lesz, mert igen is van különbség egy tenyésztő és egy szaporitó kutyája között, nem csak jellemben nem lesz pl ideggyengébb, de küllemben is lényeges eltérések vannak.


szaporitott huskyk:

[link]

[link]

[link]

[link]


tenyésztőé:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%
Utolsóval kapcsolatban amúgy nekem a "szaporított" jobban tetszik, de szerintem ott a tartási körülmények katasztrófák ahogy elnézem.
2013. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

Nincs túltenyésztés, inkább csak agyon szaporítás. Nagyon csúnyák szerintem a szaporított huskyk, oly annyira hogy ha a városomban járok már a 2 szemmel is kitudom szúrni hogy fajtatiszta-e avagy sem. Egy szaporító manapság 30-45 ezret is elkér egy keverékért, viszont családi kutyának már tudsz venni tenyésztőtől kb. 60 ezer Ft-tól. Ami jobb beruházás, mivel kevesebb az esélye hogy mindenféle örökletes betegséggel-allergiával kell rohangálni az állatdokihoz, és otthagyni több tízezreket a vizsgálatokért. Csak akkor akarj huskyt, ha nem csak kölyökként fogod szeretni, hanem felnőttként is a makacsságával és a rosszaságával együtt. A kutyának legyen mozgástere, biztosíts neki jó magas kerítést, szökés esetén esetleg kennelt-amíg nem tartózkodsz otthon-stb. Ha félted a kerted ne akarj huskyt, mert imádnak ásni. Nagyon nagy a mozgásigénye, a laza séta nem elég neki. Nyáron nagyon vedlenek, sűrűn kell őket kefélni. Amúgy minden mást leszámítva ez a fajta egy tündér.

Sok ember sajnos csak a kinézet alapján választ fajtát, és beleesnek a huskyba. Meg is lehet nézni hányan próbálják elpasszolni a felnőtt huskyjukat, mert nem bírnak vele bánni.

Egy husky és Cesar Millan: http://www.youtube.com/watch?v=YaQkmGtk3k8

Egy rosszul nevelt husky: http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE

Csak hogy ilyet is láss :)

2013. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!