Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most jó vagy rossz a...

Akkor most jó vagy rossz a "kötélhúzás"?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt olvastam, hogy nem jó a kiskutyával (meg nagykutyával se) kötélhúzósat játszani, vagyis olyat, hogy kétfelől rángatunk valamit. Merthogy előbb-utóbb ő fog nyerni, és az csorbítja a tekintélyünket. Van ebben valami?

Viszont az én kutyám (még elég kicsi), ha valamit megfogok, ami a szájában van, azonnal rángatni kezdi, és szerfölött élvezi. Nem kéne hagynom?



2013. jún. 11. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez sült baromság. Az egyik legjobb játék a világon a kötélhúzás kutyával. Az hogy elkezd akármit rángatni a kezedbe persze nem kívánatos viselkedés, a kiskutyánál is tiltani kell finoman, de a játék semmiben nem csorbítja a gazda tekintélyét, sőt a kapcsolatot is nagyban építi.
2013. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én ilyenről szerencsére még nem is hallottam:)

nálunk pici korától úgy lett nevelve hogy az az ő rongya amin csomó van és csak azzal játszunk (semmi mást nem lopott el vagy rágott szét szerencsére)

labdát más zörgős játékot lakásban nem kapott az alattunk lakóra való tekintettel

a játékot mi fejezzük be és úgy tudom az is lenne jó ha mi kezdenénk (így tudná hol a határ?vagy valami ilyesmi) de a játékot ő szokta kezdeményezni:)

2013. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a huzogatós játéknál , hagyjuk a kiskutyát "nyerni", de a játékot mi fejezzük be.
2013. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktunk kötelet húzni, megtanúlta ha azt mondom ereszd akkor el kell engednie. Így nem sérül a tekintély sem.
2013. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy te kezdd a játékot, te irányítsd és te fejezd be. Meg az, hogy ereszd szóra eresszen, ha leteszed a földre és letiltod róla ne nyúljon hozzá, stb.

Így kifejezetten kapcsolatépítő, sőt éppenséggel tekintélyt is tudsz növelni ha okosan csinálod.

Sőt, én komolyabb, melósabb zsákmányjáték végén mindig enegedem neki, hogy megszerezze és őrizze, akár csak az ÖV foglalkozás végén is, és kicsit simogatom, belenyugtatom a dologba. Aztán igyekszem úgy eltűntetni, hogy ne lássa, hogy én lenyúltam amit együtt megszereztünk :)

2013. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően az a gond vele, hogy ha hagyod nyerni a kutyát, akkor a fejedre nőhet, hiszen eleve esélyt adsz neki ezzel arra, hogy föléd kerekedjen (főleg az olyan fajták ugye), ha meg nem hagyod, akkor rombolod az önbizalmát, ami szintén nem jó. Szóval én is dilemmába vagyok ezzel :/
2013. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

6os vagyok.


Azt még hozzátenném, hogy Cesar könyveiben is szó van róla, hogy soha nem játszik kötélhúzást a kutyáival, tehát nem ad nekik esélyt arra, hogy akár csak gondolati szinten megforduljon a fejükbe az, hogy legyőzhetik a vezért. Azért ha jobban belegondolunk, abszolút van benne igazság.


Én is leginkább most, hogy lett egy rottim, kezdtem el gondolkodni ezen. Meg már máshol is olvastam és mástól is hallottam ezt, szóval nem egyszerű :/ Én úgy szoktam, hogy párszor hagyom, hogy elvegye, elhúzza, párszor meg eleresztetem vele, a végén pedig elveszem tőle és ennyi. Nem tudom, hogy jó e így, a hétvégén meg is kérdezem az oktatónkat :D

2013. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi madzagos labdával, hurkával és kötéllel is szoktunk játszani, kutyám közben ezerrel morog is :D Egy gond van csupán: sokkal erősebb, mint én, és hamar elfáradok :)

Lényeg, hogy én kezdjem, én irányítsam és én fejezzem be a játékot. Argos hajlamos elvinni a zsákmányt, és fekve rágcsálni, majd otthagyni :D A játék közben ha el akar menni, mindig visszahívom, majd engedéllyel elviheti...de a legvégén odahozatom vele, majd kis huzakodás után elkérem és elrakom.

2013. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi mindig is játszottunk a kutyákkal ilyet. Madzagos labdával, ronggyal, ha normálisan ráfog a kutya megkapja, viszont nem birtokolhatja, ereszedre eresztenie, hozd visszára hoznia , vagy tedd le parancsra, le kell tennie.
2013. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ez baromság.

az én kutyám nem játszik. nem apportos, ugyan zsákmányos elvileg, de nem elvetemülten, plusz a kis "izékéi" (gátlásai, meg az érzékenysége) miatt velem se játszik. se játékkal, se sehogy.

az első lépés az volt, hogy megtanult apportozni (nem szabályos, csak hozza oda). klikkerrel, kajával.

aztán elkedztünk kötéllel játszani, mert szereti tépni. egy ideje játszogatok vele, azóta elértük azt, hogy a lakásban már játszik a cuccal. általában nem tépi iszonyatosan, nem akaszkodik rá, de a leszarásnál sokkal jobb!

suliban meg segéd foglalkozik velünk, egyenlőre kb annyi, hogy én meg a segéd játszunk a kötéllel, ő meg nem kaphatja meg, ha egyszer eléri és ráharap szaladunk ki a pályáról örömködve.

otthon is megkapja a játékot. nem érzem, hogy emiatt csorbulna a tekintélyem (más miatt igen, de annak ehhez semmi köze...).

2013. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!