Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fekete komondor?

Létezik fekete komondor?

Figyelt kérdés
Rákerestem neten, de nem tudom azok csak egy véletlen puli-komondor alom vagy tényleg tenyésztenek fekete komondorokat is. Olyat lehetne, hogy egy fekete pulit és egy komondort pároztatunk majd ennek a gyerekeit is komondorra és véletlenül becsúszik egy fekete komondor? Elméleti kérdls nem akarok szaporítani, csak furcsállom miért nem tenyésztettek fekete komondort, hisz puliba meg pumiba is van fekete
2013. jún. 15. 10:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
minek komondor negatívban?úgy szép ahogy van!
2013. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A fekete komondor már nem számít fajtatisztának! Tehát még tenyészszemlén sem elfogadható!
2013. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nekem is úgy tetszik ahogy van, a fekete nem jön be annyira:D Szóval elméletileg nincs, gyakorlatilag létezhet?
2013. jún. 15. 10:26
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem tenyésztettek fekete komondort,amiért fekete kuvaszt,abruzzói juhászkutyát,csuvacsot,pireneusi hegyikutyát és a többi nagytestű pásztorkutyát sem.A fehér szín éppen azt a célt szolgálja,hogy a kutya jól el tudjon vegyülni a nyájban,s ne legyen olyan feltűnő a ragadozók számára-illetve ha harcra került sor,a pásztor akár a sötétben is meg tudta különböztetni a kutyáját a farkastól,így kisebb volt rá az esély,hogy esetleg a kutyát üti agyon,ha besegít neki.Fekete komondor létezik,de hivatalosan nem elfogadott,bár van néhány rajongója.Személyes véleményem,hogy ezzel nem tisztelik a fajtát,amely évszázados munka eredménye,s ezzel a színnel éppen az ellenkezőjét szolgálja a fajta,mint amire kitenyésztették.
2013. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos amit írsz és tényleg erről meg is feledkeztem, hogy miért fehér. Én imádom ilyen színben és most már fel is fogtam miért nincs feketében.
2013. jún. 15. 10:35
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, orosz fekete terrierrel keresztezték, és így lett fekete komondor, de sem viselkedésében, sem szőrminőségében nem sokban hasonlít az eredeti komondorhoz.
2013. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

Hivatalosan ma már nem. Régebben létezett.


Én ismerek is egyet személyesen, pont ugyanolyan a szőrminősége is, és a temperamentusma is, mint egy "normális" komondornak.

2013. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagy szerencséd van, sajnos én még fehér komondort sem ismerek:( Azért kiváncsi lennék rá, elrettentő külseje lehet feketén.
2013. jún. 15. 11:59
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben az egyik nagy tenyésztőnk foglalkozott fekete komondorral,óriási vitákat keltve.

A tenyésztő meghalt,az állománnyal nem tudom,mi lett.

2013. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Most is foglalkozik vele valaki (onnan ismerem a kutyát), ugyanúgy nagy vitákat kavar. Mondjuk az egyik helyen a komondorosok csúnyán lejáratták magukat. Ott üldögéltek egy kupacban, vagy 6an, 6 kutyával. Arra mentünk a pasival, akivel mindenhová megy a fekete komondorja, és a fehér komondorosok anyázások közepette, mindenféle szidalmakkal megszórva mondták, h takarodjon onnan.
2013. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!