Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fiamék 5 hónapja hazahoztak...

A fiamék 5 hónapja hazahoztak egy kiskutyát előzetes megbeszélés nélkül. Szívből megszerettem, de egyedül nem tudom vállalni, ezért új gazdit kerestem neki. Úgy érzem mintha a gyerekemet adtam volna örökbe. Normális érzés a lelkiismeret furdalás?

Figyelt kérdés

Az új hely: kertes ház,állatok és egy 6 tagú szerető család.

Nálunk rengeteget lett volna egyedül a panelban.



2013. jún. 17. 17:43
 1/7 acelsziv ***** válasza:
10%
jól döntöttél, kutya nem panelba való. Megértem, ha megszeretted, nem is nehéz őket imádni :)
2013. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Utólag már nem tehetsz mást, mint elfogadod a döntésed, és a tényt, hogy a kutyussal többet foglalkoznak az új családnál. Mondjuk nem értem, a fiadék elköltöztek, és Rád maradt a kiskutya? Miért nem vitték magukkal? Ha ők hozták haza, nekik illett volna tovább gondozni a kutyust.

Mindegy, utólag már ne bánkódj, inkább a tanulságot vond le: bizonytalan helyzetben nem szabad kutyát vállalni! Csakis úgy, ha Neked is megvan a stabilitás.

2013. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok: nehogy elhidd amit írt az első. Tökmindegy, hol él az a kutya, CSAK az számít, mennyit foglalkoznak vele, mennyit viszik szaladgálni, mennyire szeretik.
2013. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kutya nem panelba való? Szerintem tök mindegy hol tartod a kutyát, kertben, vagy lakásban, a lényeg, hogy foglalkozva legyen vele! Rengeteg kutya él az udvarokon, mégsem boldogok, hiszen a legtöbbjüket soha nem viszik sétálni, stb. Szóval ez ne legyen már kifogás... (ez leginkább az első válaszolónak szól).


Egyébként jól döntöttél, de én biztos, hogy nem lennék nyugodt, mert soha nem tudni kinek sikerült odaadnod, lehet, hogy pár hét, hónap múlva megunják és utcára teszik...

2013. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egy nagy baromság hogy a kutya nem való panelba!

Amúgy szerintem jól döntöttél, de én kijárnék néha meglátogatni. Kertes házban a kutyák gyakran a lánc végére kerülnek. Mi is a volt párom annyától hoztunk el egy tacsi keveréket. Fél méteres láncon volt kölyök korától, háza nem volt. Így élt túl egy telet....

Amúgy nagyon kedves asszony volt, szerette az állatokat, csak sötét volt.

A kutya azóta velem lakik a szobámban, és télen nyáron takarózik. Szó szerint betakarja magát a pokrócával.

2013. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem költöztek el,csak egyszerűen egy felelőtlen döntést hoztak..és nem volt rá sem idejük,sem türelmük hozzá..Állandó volt a veszekedés,hogy mi legyen vele.

Egyébként ismerősökhöz került,a házban van de kimehet az udvarra amikor csak akar.. Ma is beszéltem velük, azt mondták ők azt is megértik,ha meggondoltam magam. Az eszem szerint jól döntöttem de a szívem vérzik...:(

2013. jún. 17. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván azért érzed ugy mintha gyereked adnád örökbe mert egy szellemi színvonalba van a kutya gyerekeddel. Normális szülő azért többre tartja a saját gyerekét mint egy büdös kutyát. Persze embere válogatja.
2013. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!