Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok segíteni a...

Hogyan tudok segíteni a kutyámnak hogy ne csípjék össze a szúnyogok?

Figyelt kérdés

Sajnos a nyakörvet nem tűri, szóval a riasztós övek nem maradnak rajta:( Törpe pincher vagyis rövid szőrű.

Van valami házi praktika vagy ötlet?Annyira sajnálom hogy több mint 10 szúnyog van rajta és csípi persze amikor kint vagyok lehatom őket, de hát nem vagyok vele mindig.

Köszönöm előre is!


2013. jún. 23. 21:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nyakörvről és spot on-ról tudok. de abból sem mindegyik. javaslom állatorvosnál vagy állatpatikában érdeklődj. nem ártana komolyan venni a dolgot ugyanis a szúnyogok miatt lesz a kutya bőr és szívférges. amire pl. az álatlános féreghajtó nem hatásos. egyedül a csípés megelőzése van ezeknek a férgeknek az elkerülésére.
2013. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Fújkáld akkor neostomosannal minden nap.
2013. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 sippara ***** válasza:
54%
Lehet, hogy meg kéne nevelni - a legtöbb törpe pinschernek ezzel segítene a legtöbbet a gazdája - és akkor nem ő döntené el, akar-e nyakörvet hordani vagy sem, így meg lenne oldva a szúnyogok távoltartásának problémája is.
2013. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Egy törpe pincsert miért kell az udvaron tartani?

Engedd be, rövid szőrű, simán összecsípik a szúnyogok. Az én kutyám már kapott bőrférgességet szúnyogcsípés miatt....

2013. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
vannak spotonok, amelyek távol tartják a szúnyogot is.
2013. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

sippara!Igazad van,látom ismered a fajtát.:)

Másik válaszolónak:

Nem értem miért kéne bent tartani?Nem a szobában elvagyok fajta, köszi már szétszedte egy kanapémat.

Nem tudom megoldani hogy bent legyen( sajnos már nem, eddig velünk lakott bent...)szúnyogriasztós ötleted nincs?Te hogyan védekezel azok után hogy szívférges lett a kutyád?Csakhogy a kérdésre is válaszolj.

2013. jún. 24. 09:48
 7/22 A kérdező kommentje:
vagyis bőrférges bocsánat.
2013. jún. 24. 09:55
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem is kistestűm van, a lakásban tartom. Séta közben nem szállnak rá, mert folyamatosan mozgunk, a lakásban pedig szúnyogháló van.

Soha többé nem kockáztatom a microfilaria fertőzést. Eleve sok pénz volt (vérvétel, szív ultrahang) a vizsgálat, szívféreg esetén pedig nagyon nagy az elhullási arány.


Vannak különféle permetek, de ezekkel gyakran le kell fújni, és akkor is lesz olyan szúnyog, amelyik megcsípi.

2013. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
télen hol tartod a pincsered?
2013. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 sippara ***** válasza:
65%
Miért kéne bent tartani? Talán mert egy rövid szőrű, "földszintes" társasági(!!!!!!) kutya (gy.k. egyrészt megfagy odakint, másrészt a kert nem képes kielégíteni a gazda jelenlétére irányuló igényeit) - persze nyilván egyszerűbb kib***ni a kertbe és nem adni rá nyakörvet, mint felelősséget vállalni az állatunkért és megnevelni, megfelelő körülményeket (gondolok itt stabil falkára, következetes életmódra és nevelésre) teremteni neki, csak ezzel egyrészt őt is veszélyezteted, másrészt minden, csak nem kiegyensúlyozott és boldog így.
2013. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!