Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a tenyésztő, akitől a...

Ha a tenyésztő, akitől a kiskutyámat veszem, egy adott táppal etet, köteles vagyok én is azzal etetni?

Figyelt kérdés
Nézegetem már jó ideje a tápokat,illetve a róluk írt véleményeket...Persze tudom,hogy ahány kutya annyi féle,mindegyiknek más válik be,de ha nekünk pl egy másik válik be,nem az,amit ott kapott/a tenyésztő ajánlj,akkor válthatok,próbálkozhatok másik táppal?
2013. jún. 27. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb tenyésztő honlapján fent van a szerződés minta, hogy milyen kötelességeket vállalsz. Olvasd el, és ha nincs benne kötelezettség a tápra, akkor azzal etetsz, amivel akarsz. Amúgy megvalósíthatatlan lenne ezt ellenőrizgetni, mert ha lehoz a tenyésztőd évente egy almot, akkor akár 100 tőle származó kutya is szaladgálhat az ország különböző pontjain. Teljesen ellenőrizhetetlen, hogy most tényleg azzal etetsz-e, a tenyésztő pedig rövid úton meghülyülne, ha minden második nap egy kész esettanulmány várná, hogy valaki átáll diétás tápra, a másik kivételesen odaadná a kutyának a fél adag megmaradt húslevest, a harmadik pedig inkább BARF-os akar lenni...


Én is kutyus vásárlásán gondolkozom és nézegettem szerződéseket, de ilyen kitétellel még nem találkoztam sehol. Inkább olyanok szoktak lenni, hogy ha megsérted az állatvédelmi törvényben írottakat, akkor visszaveheti tőled, vagy nem adhatod el harmadik személynek.

2013. jún. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles azzal etetni, csak ha kivételes esetben ez direkt ki van kötve a szerződésben (nem nagyon szokott ilyesmi előfordulni).

Tehát azzal eteted, amivel akarod, viszont érdemes rá figyelni, hogy egészséges maradjon a kutya, hiszen azért viszont kötelezettséget vállalsz, hogy megpróbálod jól ellátni és gondját viseled. De te döntöd el, hogy milyen tápot veszel neki.

2013. jún. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Hát ha kilenne kötve akkor sem etetenék azzal.Most mond már meg majd kijárkál hozzád nézegetni amíg a kutya él, hogy milyen kaját kap??Mi köze hozzá, semmi.Megvetted a kutyát azután azt csinálsz amit akarsz.Ilyen idiótaságot nem is írnék alá.
2013. jún. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Köteles vagy miután elhozod legalább pár hétig azzal etetni, míg megszokja az új helyét és utána fokozatosan tudsz átállni másik tápra.
2013. jún. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
ha attól a táptól amivel a tenyésztő etet, a kiskutya jól néz ki, szép a szőre, akkor miért kellene másikra váltani?
2013. jún. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

NE viccelj, azzal etetsz, amivel akarsz.

Arra azért figyelj, hogy lehetőleg jó minőségű tápot kapjon, és a kutyán úgyis látni fogod, hogy jó e neki a táp. Rendes széklete van, szép a szőre.

2013. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha a szerződésben ki van kötve. Én találkoztam már olyan külföldi szerződéssel amiben fel volt sorolva, hogy milyen tápokat úgymond fogad el a tenyésztő illetve ha azokon kívül akarna etetni valaki akkor ad egy véleményt, hogy elfogadja vagy nem és számlával kellett igazolni visszamenőleg 1 vagy 2 évre. De természetesen csak akkor ha valami egészségügyi probléma merült volna fel a kölyöknél. Folyamatos és spontán ellenőrizgetést nem tartott, hogy most akkor küld be a számlákat...

Tehát magyarul csak akkor vállalt bizonyos dolgokra eü garanciát, ha a meghatározott vagy egyeztetett dolgokkal etetett a gazdi.

Ezen kívül természetesen mindenki saját maga dönti el, hogy mikor, mivel és hányszor etet.

2013. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én találkoztam már ilyennel. Belgiumból vettem kutyát és a tenyésztő csak akkor vállalta DP re a garanciát ha egyéves koráig x táppal etetek.

Nekem is annyi van a szerződésembe, hogy ha x-y táppal etetnek akkor nem tudok vállalni eü garanciát illetve leírom, hogy szerintem mik a jók.

2013. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Bár én a tenyésztők honlapján még eddig nem láttam szerződést(valószínűleg mivel nem is kerestem eddig)mostmár jobban fogok figyelni.Szinte biztos vagyok benne,hogy jó lesz a kicsinek az az erős középkategóriás/alsó prémiumkategóriás táp,amivel a tenyésztő etet,de gondoltam,ha esetleg valami mással próbálkoznánk,akkor megkérdezem,mi ennek a menete.Persze ha odakerül a sor,majd nála érdeklődöm.
2013. jún. 27. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!