Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13 hetes yorki kutyuso...

Kingabinga kérdése:

Van egy 13 hetes yorki kutyusom. A baj az hogy meg eszi az ürülékét és mindent megrág. Tudnátok tanácsot adni hogy hogyan szoktassam le ezekről?

Figyelt kérdés

#ürülék #minden megrágása
2013. jún. 28. 17:47
 1/9 anonim válasza:
hát hogy ne egye meg a székletet arra elvileg jó ha ananászt teszel az ételébe mert attól elvileg valamilyen "rossz" íze lesz és úgy nem eszi meg.:)
2013. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ürülök megevése általában ahhoz köthető,hogy rossz minőségű táppal eteted.Azaz teli van mesterséges dolgokkal,ízfokozóval,színezővel stb.

Ezek a dolgok csak átmennek a kutya szervezetén,és végtermékként is vonzóak lesznek,mert kb ugyanolyan ízük lesz,mint előtte.

A rágás pedig 2 okból van.

1. és leggyakoribb,hogy unatkozik.Nincs lefárasztva agyilag,sem szellemileg.Ha eleget foglalkoznátok vele,akkor kb. csak aludna.

2. ok,hogy jön a foga és belépett a fogváltós korba.Mivel 13 hetes ez még korai lenne,így inkább az első okra gondolnék.


Megoldás is van mindenre.Jó minőségű kaját kell,hogy kapjon.A pedigree,chappi,darling és a sima boltokban kapható kutyakaját összessége nem ér 10 Ft-ot se.

Javasolnám,a Brit,Brit Care,Taste Of The Wild,Real Nature,Acana,Orijen...tápok valamelyikét.Számos fajtát gyártanak,ki tudod választani a nektek megfelelőt.


A rágásra pedig a megfelelő lefárasztás a kulcs.Miután pedig belép a fogváltós korba,kell hogy kapjon valami kis rágcsálnivalót.Amit szabad neki rágnia.

2013. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kölyök rág. Ha fáradt, ha nem fáradt. Ilyen kiskutyát egyedül hagyni nem szabad, mert szabadon garázdálkodhat. Ha felügyelet alatt van, rá kell szólni, el kell távolítani a rágás helyszínéről, adni helyette olyasmit, amit rághat. Ha egyedül van, akkor pedig olyan helyre elhelyezni, ahol nincs semmi , amiben kárt tud tenni.
2013. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az ürülék visszaevése attól is lehet, hogy utólag szidtátok le amiatt, hogy bekakilt és már baromira nem tudta, hogy amiatt szidjátok, hogy bekakilt, hanem csak annyit látott, hogy ott a kaki, ti ezért szidjátok, így eltünteti. Szinte biztos vagyok benne, hogy kutyapelust v alomtálcát használtok a szobatisztaságra neveléséhez. Jól sejtem?
2013. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) Igen kutyapelust használunk,de nem szoktuk leszidni ha bekakil,mert azt hallottam meg sok helyen olvastam is hogy az nem használ és nem is jó.Inkább megdicsérjük amikor a pelenkára vagy az udvarra kakil.
2013. jún. 28. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, megint pelenka....
2013. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a "pelenkát" :D Nem tűnik túl hasznosnak, ellenbe megint egy hülyeség, ami felesleges, de el lehet adni. Más téma:

Tápváltást említették, és a fárasztást is. :)

Vehetsz neki préselt bőr rágócsontot, van egészen kis méretben is. A mi kutyánk szívesen rágcsálja. Valamint vannak természetes anyagból készült játékok (juta, vagy szizál labda stb) nálunk még ez működik. Mi lakásban élünk, így ha nap közben találok egy megfelelő gallyat, vagy valami ágat, hazahozom, és imádja a kutya. :D

2013. jún. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy, egy jó kis séta után, ahol kedvére kiélheti magát, a miénk olyan, mint egy kezesbárány. Csak akkor "rombol" ha túlteng benne az energia.
2013. jún. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért használunk pelenkát,mert sokan ajánlották,és ha mondjuk iskolában leszek és nem lesz aki kivigye akkor oda csinálja a dolgát,ne a padlóra.Amúgy neki is van préselt bőr csontja,szereti is,de attól még ugyanúgy szétrág mindent.Ma kapott egy új fekhelyet és azt is szét akarja szedni.Anyukám szerint majd kinövi.Ebben reménykedem.A kakiját már nem eszi arról sikerült leszoktatni,és lassan szobatiszta lesz.Köszönöm a tanácsokat! :)
2013. júl. 2. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!