Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem engedik meg hogy új kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Nem rég halt meg a kutyusunk, és most el szeretném hozni a tesóját aki ugyanúgy néz ki még az őzikés szemei is, de a szüleim nem engedik meg, mert van már több állatunk is, és hiába mondtam hogy én gondoznám és én foglalkoznék vele és a szobámban lenne és én fizetném a költségeit a szüleim azt mondták, hogy túl sok koszt csinál ennyi állat és ezért nem kell még több! :(
2013. júl. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
bocs, de ezzel a "vádakra" nem válaszoltál. amúgy ha nem voltál otthon, hogy került a kutyád az utcára? és miért van bűntudatod, ha nem a te hibád volt? egészen zavaros a történet. amúgy meg fogd vissza magad, én rúgok beléd, mikor te anyám halálát emlegeted? normális vagy????
2013. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy neked hogyan esne ha anyukád meghalna és valaki még beléd is akarna szúrni... Ez egy kérdés volt, nem pedig kívántam hogy és nem mondtam hogy meg fog halni! Mert nekem is fáj a kutya halála elhiheted. de bármilyen gyász fájdalmas nem? Ezért kérdeztem, hogy neked hogy esne? Ennyi. mert biztos carul.

A családommal élek, nem tudom észre vetted e de még a kérdésben is szerepel. Tehát én iskolában voltam, a kutya pedig kiszaladt az úttestre. Bűnbakot csinálsz belőlem úgy érzem, pedig eléggé rosszul érzem magam alapból. Bűntudatom meg azért van mert... nem tudom, neked még soha nem halt meg állatod? Mert akkor elöjjön mindenféle gondolat, hogy mi lett volna ha ott vagyok, mi lett volna ha valamit másképp csinálok, stb. meg én eléggé aggódó típus vagyok legalábbis a szeretteim irányába.

nem akarok többet magyarázkodni, nem akarom erősíteni magamban ezt az érzést, csak egyszerűen új életet akarok kezdeni tiszta lappal.

2013. júl. 1. 15:15
 23/44 A kérdező kommentje:
Most meg már felelősnek érzem magam a tesójáért is, mert úgy érzem ha nem viszem el, akkor elhagyom őt is.
2013. júl. 1. 15:39
 24/44 anonim ***** válasza:
65%

nézd, én elhiszem hogy ostorozod magad meg minden, csakhogy azzal nem oldasz meg semmit. végiggondoltad hogy a kutyával miért történt mindez? bőgicsélés önsajnálás helyett esetleg leszűrted a tanulságot a megtanulnivalót a szerencsétlen helyzetből? (biztonságos helyen hagyjuk a kölyköt stb stb)


úgy látszik nem. te csak azonnal akarsz egy új kutyát miközben még a sajátodról sem tudod hogy él e vagy halott??? a régi kutyákkal mi a fene bajod van? miért nem lehet azokkal foglalkozni?


mellesleg nekem jöhetsz ilyenekkel hogy mit csinálnék ha az anyám. tudod átéltem én már nagyon sok mindent. és rájöttem hogy az önsajnálattal xart se érsz el. mindig el kell gondolkodni hogyan és mi módon voltunk mi -vagyunk- az események okozói. ha pedig azért hal meg kutyám vagy akárkim mert már itt volt az ideje, akkor sem fogok bőgicsélni. mert azzal nem érek el semmit. nem változik a helyzet attól meg. az élet természetes dolga hogy megöregszünk meghalunk. ha pl. egy állatom meghalna az én hibámból akkor sem állnék le bömbölni meg önostorozni magam. tanulnék az esetből. javaslom olvasd el napoleon hill a nehézségek nagy hasznát és majd ha megértettél mindent amit ő ír majd utánna pattogj itt a buta önsajnálatoddal.

2013. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

nem tehetek róla, hogy fáj és ezt érzem!

De azóta már csomó mindent végig gondoltam mit csinálnék, és mit fogok másképp csinálni.

Tényleg ezt érzem, felelősnek érzem magam. De ezeket is csak azért írtam le ennyire impulzív módon, mert az egyik válaszoló kihozta belőlem mindezeket. Nem akartam sajnáltatni magam, de valamit csak mondanom kell rá, mert bosszant! Lehet hogy tényleg ezt érdemlem, nem tudom, de megint sz*r éjszakám lesz....


meg én régebben kicsit depis voltam, motiválatlan stb. Az a kutya megváltoztatta a hozzáállásomat az élethez, és felpumpált energiával. De csak addig amíg ott volt velem. Volt életcélom, minden egyes napra! és az a kutya nem az én depimet érezte, hanem azt az energiát és magabiztosságot bennem amit ő adott. De most mind ez széthullott, ott van az a kutya a telepen aki olyan mintha ő lenne, és nem akarok kutya nélkül élni.


És lehet mondani, hogy de ott van a többi, miért nem azokkal foglalkozok? Ti nem olvastátok, miket írtam? Próbáltam. Nagyon sokszor. De nem érdeklem őket, nem kötődnek hozzám az öreg kutyák! És mostanában már feladtam a reményt, hogy valaha is szeretni fognak. Ők nem fognak soha az ajtóban várni engem farkcsóválva minden reggel! Soha életükben nem tették, mert mikor ők fiatalok voltak én kisgyerek voltam! Egy méterre ülök tőlük hívom őket, és nem jönnek ide... És már tényleg meg van nekik a saját személyiségük, a saját életritmusok, amit megszoktak, ki vagyok én, hogy ebbe beleszóljak? Nem utálom őket, és szoktam simogatni őket, de nem akarom kényszeríteni őket, hogy úgy tegyenek mintha én lennék a gazdájuk, értsétek már meg!...

2013. júl. 1. 16:00
 26/44 A kérdező kommentje:
De én azzal is megelégszek, ha valaki elviszi onnan, és láthatom, csak kérlek, vigyétek el onnan azt a kutyát!!
2013. júl. 1. 16:08
 27/44 anonim ***** válasza:
nah ez a másik fele. ha neked egy kutya kell ahhoz hogy ne legyél depis meg legyen életcélod szerintem mellőzzed ezt a vágyadat míg saját lábadon nem leszel képes megállni lelkileg is. szerinted az a kölyök milyen stresszben élte volna le az életét egy ilyen magatehetetlen gazdi mellett? a kutyák marhára nem tartanak igényt ilyen vezetőre. és amikor pedig már felnőttként nem hallgatott volna rád, mert nincs miért akkor is így végigbőgted volna a napot? valószínű hogy az idősebb kutyák is ezért nem foglalkoznak veled mikor hívod őket. mert érzik/látják hogy egy depressziós életléptelen ember vagy és egy ilyenre nem szokás hallgatni ha épp nincsen kedvük odamenni. a kölyökkel hiába példálózol. azok még szeleburdik. tojnak bele hogy épp milyen kedved van akkor is játszanak. egy felnőtt kutya már más tészta, átveszi a te labilis viselkedésedet. agresszívvá válhat másokkal szemben mert azt gondolja hogy meg kell védenie téged mert még arra sem vagy képes hogy a te világodban rendesen a két lábadra állj depizés helyett. még mindig javaslom az említett könyv elolvasását.
2013. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Félreértettél, leírtam!, a kutya mellett másmilyen leszek. magabiztos, határozott, mert tisztában vagyok vele, hogy a kutyának mi a jó. Ezért nem is engedek meg magamnak másmilyen viselkedést. Ezt akkor tapasztaltam életemben először, utána más idegen kutyáknál is, most pedig már tudom.


Szóval te hazavinnéd azt a kis kutyust?

2013. júl. 1. 16:25
 29/44 anonim ***** válasza:

szerintem akinek olyan felhasználó neve van mint a tiéd sok esze nem lehet. ez még viccnek is morbid.


a kutyát pedig hagyd békén. szerintem gyógyulj meg agyilag, volna min dolgozni.

2013. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Miért mondasz nekem ilyeneket? Honnan szeded ezt a szöveget? Ráadásul ismeretlenül. Csak azt ne mond, hogy mindent fapofával el kéne viselnem...

A nevemmel meg mi bajod? Olyat akartam ami tuti nincs másnak, és ez jutott eszembe először. Te nem szoktál ölelkezni? Egy nicknév miatt képes vagy megítélni embereket, ne már!

Figyi inkább ne is válaszolj, ha csak csipkelődni akarsz... Tuti valami troll vagy.

2013. júl. 1. 16:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!