Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon lehet tartani...

Magyarországon lehet tartani csehszlovák vagy saarloosi farkaskutyát? Mennyire nehéz egy ilyen tartása, nevelése?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nincs semmilyen korlátozás, hogy milyen fajtájú kutyát tarthatsz.
2013. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Saarloosi:

[link]


Csehszlovák:

[link]


Ezek farkas és kutya keresztezései. EZért kérdezem, és nem csak a korlátozás miatt, hanem egyáltalán tenyésztenek e erre felé. Ja, és mennyire nehéz egy ilyen állat tartása, tudja valaki?

2013. júl. 3. 12:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan lehet tartani, de senkinek nem ajánlom, akinek ide kell jönnie kérdezősködnie róla. A farkas bekeresztezés miatt sokkal nehezebben kezelhetőek és veszélyesebbek a "tiszta vérű" kutyáknál. Akinek nincs vele konkrét célja, nem tudja, hogy miért kell neki pont farkaskutya, mire akarja használni, hogyan akarja nevelni, biztonságosan tartani, levezetni az energiáit, satöbbi, annak eszébe se jusson.
2013. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én tudom ezeket a dolgokat, de a farkaskutyát nem ismerem.
2013. júl. 3. 13:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudod. Honnét tudnád, mire kell neked ilyen kutya, ha nem is ismered a fajtát?
2013. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2013. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszoljatok ahelyett hogy ezt firtatnátok. Köszi.
2013. júl. 3. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ő pl tenyészt, de szerencsére nem is ad kutyát minden jöttmentnek aki kitalálja, hogy neki hibrid kell.


Tisztázni kell a fejekben, hogy egy ilyen "kutya" tartása, egyáltalán nem egyszerű. A szökés, a folyamatos vadászösztön, a kimeríthetetlen energia miatt tényleg csak olyannak való aki rettentően elkötelezett. Egyáltalán nem kerti dísz, és ha unatkozik akkor vége mindennek.

2013. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor neked nem való ilyen kutya. Ha nem vagy hajlandó még csak megfontolni sem, hogy esetleg kevés vagy hozzá, akkor most azonnal felejtsd el, mert a felelősségtudatod nem üti meg a mércét.
2013. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

AkumI: Jééézusom! :D Tényleg az a bajod, hogy ha feltettem egy kérdést akkor a válaszokra vagyok kíváncsi, és nem más téma megfirtatására? :DD Ha most itt elkezdünk vitázni a kutyatartásról, az lesz egy 2. oldalnyi párbeszéd olyan dologról, ami egyáltalán nem válasz a kérdésre. :DD De mindegy. Sajnálom.


8-as, köszi. Gondoltam, hogy (nagyon) nehéz kutya de azt hiszem még várnom kell a kutyatartással még legalább addig míg felnövök és érettebb leszek. Viszont nagyon érdekelnek az állatok, ő pedig különösen szépek. Szívesen látnék egy ilyet szemtől szemben. :)

2013. júl. 3. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!