Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkasorrend vagy csak szimplá...

Falkasorrend vagy csak szimplán nem szereti ha meg van kötve? (nem állandó megkötés! )

Figyelt kérdés

Mi panelban lakunk.Ilyenkor nyáron felmegyünk a nagyszüleimhez viszont nekik van egy kutyájuk aki nem jön ki más kutyákkal mellesleg nagytestű.

Ilyenkor ki kötjük a kutyáinkat (két bichon),de jó hosszúra szóval van mozgás terük.Az én kutyám jól türi nincs gond vele.Viszont tesóm kutyája nyöszög ha felállunk(pl napozásból) vagy ha bemegyünk a házba és ő kint marad.

Konkrétan miden szarért nyüszög.

Hiába szólunk rá hatástalan,volt hogy rávertünk,de nem erősen!!! csak érezze.De azt se használt.Ha elengedjük akkor első szóra jön.Csak ha napozunk nem tudunk rájuk figyelni,hogy ne menjenek oda a nagy kutya kenneljéhez.Már el barikádoztuk,hogy ne lássák egymást a kutyák.


Én arra gondoltam,hogy szimplán nincs ahhoz szokva,hogy ki kötjük.

A kutyám meg idős ő sokat fekszik,alszik..de tesómmé meg menne 2 éves csak..Vmelyik nap labdáztunk vele jól lefárasztottuk akkor fél óráig nyugiba volt utána újra kezdte a nyöszögést :/


2013. júl. 8. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Hát ezt ennyi alapján nehéz megmondani. Ráverni meg értelmetlen, hiszen azzal pont elérte, hogy foglalkozzatok vele, akárhogy is. Inkább vágjatok hozzá egy boroskannát, hatásosabb, de amúgy igen, érdemes lenne megvizsgálni a falkavezérség kérdését.

Otthon nincs ilyen (vagy más) jellegű probléma vele?

2013. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha csak logikusan gondolkodsz: a kutya MINDIG nyüsszög ha nem vele van foglalkozva...szerintem ez gyanúsan sorrend probléma és valószínű más is van még ott, nem csak h nyüsszög de elég zavaró, h észrevegyétek...
2013. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Itthon nem csinálja ezt, ha elvan engedve akkor sem csinálja,volt,hogy a nagykutyát kivitte papám a telekre..és akkor ugye szabadon voltak..még annyit se foglalkoztunk velük.Akkor nem nyöszögöt.

De ahogy rátesszük a pórázt szinte nyöszög,pedig simogatjuk vagy vmi,de már közbe is nyöszög mintha a póráz váltaná ki vagy nem tudom :/

2013. júl. 8. 23:05
 4/11 A kérdező kommentje:
azon kivül,hogy más kutyákkal kicsit antiszoc nincs vele próbléma( tudom ezt mi vagyis tesóm rontotta el) de bárhol elvan engedve első szóra jön,elég engedelmes kutya.
2013. júl. 8. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ráneveltétek azzal, hogy folyton foglalkoztatok vele, ha elkezdett nyöszögni. A rászólás, büntetés is foglalkozás, a kutyának azért is megéri csinálni.

A pórázzal otthon is baja van? Mert ha nincs, akkor nem a póráz váltja ki ezt belőle, csak az, hogy tudja, hogy ki lesz kötve.

Amúgy eleve miért nem viszitek őket magatokkal, pórázon, miért kell őket kikötni?

2013. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
van pár kutya haverja,meg van olyan,hogy egyiknap kijön egy kutyával másik nap meg megugatja,ezt mi sem értjük..
2013. júl. 8. 23:09
 7/11 A kérdező kommentje:
itthon semmi gond nincs a pórázzal
2013. júl. 8. 23:10
 8/11 A kérdező kommentje:
nem akarjuk hurcibálni őket csak mert bement vki a családból inni egy kávét vagy üditőt..
2013. júl. 8. 23:11
 9/11 A kérdező kommentje:

a kertbe vannak ki kötve és pl anyum,én,tesóm napozunk és mondjuk én bemegyek a házba wc-re már ezért is nyüszög..

teljesen egyedül nincsenek ki kötve ha bent van mindenki pl ebédelünk akkor bevisszük őket is..

2013. júl. 8. 23:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi köze a kutya nyüszögős viselkedésének a falkasorrendhez? Kikötitek. Aztán megmozdul valaki, akkor a kutya jelzi a nyüszögéssel, hogy talán elengeditek végre.

Egyszerűen azt jelzi, nem tetszik neki, hogy kikötve van. Talán a kennelt kellene megoldani, hogy ne érje el a kiskutya, ha csak emiatt kötitek ki, ahelyett, hogy szaladgálhatna, elheveredhetne bárhol.

2013. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!